Osijek preokretom u drugom poluvremenu stigao do uvjerljive pobjede nad Rudešom (VIDEO)

Twitter/NK Osijek

U drugom susretu programa 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je, pred 225 gledatelja  na stadionu u Kranjčevićevoj, rezultatom 1-4 (1-0) svladao Rudeš, te tako upisao treću pobjedu u nizu, ujedno i treću gostujuću pobjedu u nizu. Strijelac za domaće bio je Tomislav Mrkonjić (kojem je to već treći ovosezonski pogodak protiv Osijeka), dok su za goste zabijali Škorić, Marić, Hajradinović (kazneni udarac) i Boban.

Rudeš je utakmicu otvorio iznenađujuće kvalitetno. U uvodne četiri minute domaći su zahvaljujući visokom i brojčanom pritisku izborili čak tri kornera, iz tih situacija igrati Marka Loze ipak nisu uspjeli ozbiljno ugroziti vrata Malenice.

Iako je Osijek s manjim odmakom uspostavio ravnotežu, Rudešu se pristup ubrzo isplatio, te u 9. minuti stiže do rezultatske prednosti. Strijelac za 1-0 bio je kapetan Tomislav Mrkonjić koji je poentirao s nekih tri metra na ubačaj Tomičića. Treći je to ovosezonski pogodak za Mrkonjića, koji je (zanimljivo) preostala dva pogotka postigao upravo Osijeku u 2. kolu (3-2).

Veliku priliku za pogodak Osijek je imao u 15. kada je Marić pucao poslije ubačaja iz kuta za Osijek, no domaći vratar Banić odličnom reakcijom čuva mrežu Rudeša netaknutom. Povukao se dosta Rudeš nakon vodstva, no momčad Zorana Zekića u ovom dijelu susreta nikako nije uspijevala kvalitetno ugroziti Banića. Domaći su imali nekoliko izlazaka u kontru i polukontru, no baš kao i na drugoj strani nijedna od tih situacija nije rezultirala konkretnom opasnosti po protivnička vrata.

U 36. minuti najbolja prilika za Osijek u dosadašnjem dijelu utakmice. Boban je pogodio vratnicu nakon ubačaja Hajradinovića s desne strane napada, lopta se odbila do Kamenara čiji udarac požrtovnom reakcijom blokira 20-godišnji Zadranin Renato Pantalon.

U 45. minuti ponovno jedna dobra situacija za Rudeš. Brazilac Andrey se vrlo dobro probio, no u šesnaestercu njegov prodor kvalitetnom reakcijom (i uz malo sreće) uspješno zaustavlja Marko Malenica. Bila je to ujedno i posljednja spomena vrijedna situacija u prvom poluvremenu, te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Rudeša.

U 52. minuti Osijek stiže do izjednačenja. Iz prekida je loptu s nekih dvadeset metara ubacio Petar Bočkaj, a na drugoj vratnici ostao je nečuvan Mile Škorić koji postiže svoj prvi pogodak u sezoni za Rudeš Osijek 1-1.

Minutu nakon izjednačenja Osijek je mogao i do preokreta. Mirko Marić je izašao sam na Ivana Banića, domaći vratar odlično brani. Ogroman pritisak Osijeka je uslijedio u ovim trenucima, Banić je nekoliko sekundi poslije još jednom upisao obranu, no u 55. Marić glavom posprema loptu u mrežu na ubačaj Bočkaja s lijeve strane gosujućeg napada. Bio je to peti pogodak u sezoni za Mirka Marića.

U 58. minuti Pantalon je startao na Marića koji je prvi stigao do lopte, i doslovno ju napucao u daljinu, no situacija je Igoru Križariću bila dovoljna za pokazivanje na bijelu točku za goste. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Haris Hajradinović, kojem je to također peti prvenstveni pogodak u aktualnoj sezoni.

U 67. minuti Rudeš je mogao smanjiti zaostatak. Anes Vazda je lijepo odigrao u prostor za Andreyja koji je izašao jedan na jedan s Malenciom, gostujući vratar dira loptu, a u nastavku sve čisti Janža. Minutu poslije je Kamenar na drugoj strani odlično pucao iz daljine, Banić brani i odbija, Boban u nastavku iz opravdano označene nedozvoljene situacije posprema loptu u mrežu, te rezultat i dalje ostaje 1-3.

U 81. minuti Osijek završava posao u Zagrebu. Rudeš je u posljednjih 15 minuta odlučio otvorenije igrati i napasti goste, a to im se konačno osvetilo kada je Bočkaj odlično odigrao u prostor za Marića, koji je nesebično pronašao Bobana na drugoj strani. 29-godišnji Gabrijel Boban mirno je loptu pospremio u mrežu pored nemoćnog Banića za konačnih 1-4.

Do kraja susreta stanje na travnjaku se nije mijenjalo, te smo praktički gledali odrađivanje preostalog vremena.

Osijek je tako upisao treću pobjedu u nizu, ujedno i treću gostujuću. Nakon domaćeg poraza od Gorice (0-1) Zekićeva momčad slavila je redom protiv Inter Zaprešića (0-3), Hajduka (0-2) i sada Rudeša. Ovom pobjedom Bijelo-Plavi su stigli do 23. boda na kontu, te su uoči poslijepodnevnog okršaja Istre 1961 i Dinama na samo bod zaostatka za liderom prvenstva.

U sljedećem kolu Rudeš dočekuje Lokomotivu, dok Osijek gostuje u Puli kod Istre.

Od 15 sati u Kranjčevićevoj počinje susret 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti Rudeš i Osijek.

Domaćini su jedina momčad bez pobjede u dosadašnjem dijelu sezone dok su Bijelo-plavi prvi pratitelji vodećeg Dinama.

U prvom međusobnom ovosezonskom srazu Osijek je u Gradskom vrtu slavio rezultatom 3:2.