Osijek preokretom svladao Goricu i zauzeo treće mjesto (VIDEO)

Grafika: NK Osijek

U pretposljednjem susretu programa 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je, pred 1 653 gledatelja na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici, rezultatom 1-2 (1-1) svladao Goricu i time stigao do trećeg mjesta na prvenstvenoj ljestvici. Strijelci na utakmici bili su Suk za domaće, te Marić (iz kaznenog udarca) i Grgić za goste.

Vrijedni istaknuti da je današnja utakmica za kapetana gostiju Milu Škorića bila 200.-ta u dresu slavonskog prvoligaša.

Nešto bolje otvaranje utakmice Gorica je okrunila pogotkom u 12. minuti. Strijelac je na asistenciju najboljeg klupskog strijelca (Zwolinskog) bio Nizozemac Joey Suk. 29-godišnjaku je to bio drugi pogodak u 13. ligaškom nastupu za Goricu.

Prvu pravu opasnost pred vratima Kahline Osijek je kreirao u 30. minuti kada je poslije gužve nakon ubačaja Bočkaja iz kuta udarac uputio Mile Škorić, no Kahlina krajnjim naporom odbija loptu u vratnicu i čuva mrežu netaknutom.

Do izjednačenja gosti stižu pogotkom Mirka Marića iz kaznenog udarca u 40. minuti. Minutu ranije kapetan domaćih Čagalj s dvije je noge u šesnaestercu srušio Mudražiju, što je Gabrilo odmah okarakterizirao dovoljnim za kazneni udarac, ali ne i žuti karton Čaglju. 23-godišnjem Mariću ovo je bio šesti prvensvetni pogodak, te se nakon ovog kola učinkom izjednačio s do sada najboljim klupskim strijelcem u sezoni – Harisom Hajradinovićem.

Zekićeva momčad je nešto aktivnije otvorila drugo poluvrijeme, no Gorica već do 50. minute ponovno uspostavlja ravnotežu na travnjaku. Prvu dobru situaciju u nastavku vidjeli smo u 52. minuti kada je Zwolinski na ubačaj iz kuta pucao glavom, no lopta završava u vanjskom dijelu mreže.

U 54. prijetnja iz prekida na drugoj strani. Marić je bio najviši u skoku nakon ubačaja iz kuta, no Kahlina s njegovim pokušajem nije imao ni najmanjih problema.

Deset minuta poslije fantastična prilika za Osijek. Marić je odlično dodao za Bobana, no njegov udarac iz jedan na jedan situacije pravoremenim izlaskom i kvalitetnom reakcijom brani Kahlina.

U 70. minuti odličan udarac Lovrića (ušao u 65. umjesto Dvornekovića) iz slobodnjaka brani Malenica.

Janža je u 73. odlično proigrao Hentyja, no i njegov udarac s nekih sedam metara brani Kahlina.

Minutu poslije Osijek stiže do preokreta. Bočkaj je izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane na nekih 20 metara, a na drugoj vratnici loptu u mrežu posprema Alen Grgić, kojem je to bio prvijenac u aktualnoj sezoni.

Momčad Sergeja Jakirovića do kraja je susreta pokušavala stići rezultatski zaostatak, no iako su domaći bili zaista aktivni u svojim nastojanjima, prave prijetnje po vrata Malenice nisu uspjeli kreirati. Tek je Marina na drugoj strani terena pri zaustavljanju gostujuće kontre zaradio drugi žuti karton u 4. minuti nadoknade.

Osijek je tako nešto boljom igrom u drugom dijelu stigao do devete pobjede u sezoni, te je s 31 bodom na kontu trenutno treća momčad HT Prve lige. Gorici je ovo bio sedmi prvenstveni poraz, a s 25 bodova na kontu (dva više od Hajduka) trenutno drže peto mjesto lige.

Spomenimo na kraju da je premijeru na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici danas imao i novi semafor kojeg su domaći gledatelji “Pogledajte semafor” povicima prema Kohorti (u trenucima kada je Gorica bila u rezultatskoj prednosti)  često promovirali tijekom susreta.

Gorica u sljedećem kolu gostuje kod Lokomotive, dok će Osijek u Gradskom vrtu biti domaćin zaprešićkom Interu.

Program 17. kola zaključit će Rudeš i Slaven Belupo koji se sutra s početkom u 18 sati sastaju u Zagrebu.

U pretposljednjem susretu programa 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici, s početkom u 17 sati i 30 minuta, sastaju se petoplasirana momčad prvenstva Gorica i četvrtoplasirani Osijek.

Gosti su ranije tijekom tjedna uspješno odradili susret četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem su rezultatom 2-1 svladali Hajduk, te tako osigurali nastup u polufinalu natjecanja.

U prvom (i jedinom) međusobnom ligaškom okršaju Gorica je u okviru 8. kola pogotkom Zwolinskog slavila u Gradskom vrtu.

> Zwolinski strijelac za minimalno slavlje Gorice u Osijeku (VIDEO) (opens in a new tab)”>>> Zwolinski strijelac za minimalno slavlje Gorice u Osijeku (VIDEO)

Glavni sudac današnje utakmice je Goran Gabrilo iz Splita, a pomoćnici će mu biti Goran Perica iz Šibenika i Hrvoje Radić, također iz Splita.

Treneri Zoran Zekić i Sergej Jakirović na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: