Osijek preokretom do pobjede u Kranjčevićevoj (VIDEO)

Osijek je u 5. kolu HT Prve lige rezultatom 2-3 pobijedio Lokomotivu na stadionu u Kranjčevićoj.

Uzbudljivu utakmicu, kojoj rezultatske neizvjesnosti u vidu prilika na travnjaku nije nedostajalo do posljednjih minuta gledali smo u Zagrebu.

Sve je počelo zbog zaleđa opravdano poništenim pogotkom Peroševića u 2. minuti utakmice.

Samo dvije minute poslije Mario Musa je pokušao oštro ubaciti u šesnaesterac gostiju, te lopa na svojoj putanji pogađa vratnicu Maleničinih vrata.

U 8. minuti Malenica odlično brani udarac Jana Doležala, koji je pucao na povratnu loptu Marka Kolara.

U 15. minuti Lokmotiva stiže u vodstvo. Lovro Majer ubacio je iz prekida na drugu vratnicu, gdje se odlično snašao Mario Musa za 1-0 vodstvo domaćih.

Deset minuta poslije Osijek stiže do izjednačenja. Odlična akcija Osijeka rezultirala je lijepim pogotkom Pušića za izjednačenje. Perošević je ubacio za Grgića, Grgić lijepo prebacio igrače Lokomtive i pronašao Pušića koji pogađa za 1-1 Osijeka.

Pred kraj poluvremena Lokomotiva ponovno stiže do vodstva. Capan je ostao sam na drugoj vratnici, Malenica je zaplivao u izlasku na loptu, te domaćin u 44. minuti ponovno ima minimalnu rezultatsku prednost.

Izjednačen susret rezultatski se, usprkos izglednim prilikama na obje strane, nije mijenjao do 79. minute. Pogotku Osijeka prethodila je odlična obrana Malenice, koji je spasio svoju momčad u 69. minuti.

U 79. pak glavni sudac utakmice Bruno Marić, neopravdano pokazuje na bijelu točku za Osijek. Toni Datković i Gabrijel Boban bili su u borbi za loptu, te je igrač Osijeka iz tog kontakta uspio iznuditi kazneni udarac kojeg Perošević realizira za 2-2.

Bolji period Osijeka, koji je uslijedio nakon ulaska Lope, kapitalizirao je Gabrijel Boban pogotkom glavom na asistenciju Barišića u 85. minuti utakmice.

Dvije minute poslije, uslijed otvorene igre Lokmotive koja je tražila izjednačenje, Lukić je u 89. nakon neobičnog solo prodora pogodio gredu.

I za kraj uzbuđenja, vrlo dobre utakmice u Kranjčevićevoj, Babić u 91. minuti matira Malenicu, no loptu s crte u posljednjem trenutntku uspijeva izbiti Šimunec, te tako spašava Osijekovu pobjedu.

Osijek je ovom pobjedom stigao do devet bodova na kontu, te se time izjednačio s Rijekom i Slaven Belupom. Lokomotiva je s druge strane s četiri osvojena boda trenutno 7. momčad HT Prve lige.

Momčadi Zorana Zekića sada slijedi europski ispit protiv Austrije Beč u okviru play off faze Europa lige. Susret se igra 17. 08. u 20 sati i 45 minuta u Gradskom vrtu.

Susretom Lokomotive i Osijeka nastavlja se program 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Gosti će nakon pobjede nad Rijekom u prošlom kolu, tražiti pobjedu kojom bi se bodovno izjednačili s Rijekom i Slaven Belupom. Ipak, primarni fokus Zorana Zekića i cijelog kluba jest posljednje kvalifikacijsko kolo za ulazak u Europa ligu, koje je na rasporedu u četvrtak.

Treneri Mario Tokić i Zoran Zekić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: