Osijek pogocima Hajradinovića svladao Lokomotivu (VIDEO)

Osijek je u šestom kolu HT Prve Lige upisao četvrtu prvenstvenu pobjedu. Momčad Zorana Zekića bila je bolja od Lokomotive rezultatom 2:1, a oba pogotka zabio je Haris Hajradinović. Za Lokomotivu je strijelac bio Radonjić.

Osijek je poveo odmah na startu utakmice. Već u sedmoj minuti nakon greške Majstorovića u priliku dolazi Mudražija, a sudac Pajač duel njega i vratara Grbića okarakterizirao je kao kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Haris Hajradinović, koji sigurno pogađa za 1:0.

U nastavku prvog poluvremena niti jedni niti drugi nisu ozbiljnije prijetili, te se gledalo mirna utakmica. Treba izdvojiti pokušaje Mudražije u  21., te Hentya u 22. minuti. U 44. minuti trener Lokomotive Goran Tomić bio je prisiljen izvaditi vratara Ivu Grbića zbog ozljede, a zamijenio ga je Krunoslav Hendija.

U drugo poluvrijeme ofenzivnije je krenula Lokomotiva, no prvu veću prijetnju izveli su igrači Osijeka. Točnije, Petar Bočkaj je pucao s veće udaljenosti, ali to je Hendija uspio nekako obraniti.

Lokomotiva je do izjednačenja stigla u 70. minuti. Janža je držao Kastratija, a sudac utakmice drugi je put danas pokazao na bijelu točku. Izvođač je bio Dejan Radonjić koji je i pogodio, no Malenica je bio vrlo blizu da to obrani.

Samo četiri minute trebalo je Osijeku da vrati vodstvo. Opet je strijelac bio Hajradinović, koji je ovog puta sjajno pogodio s nešto više od 15 metara.

Osijek je ovom pobjedom s utakmicom više skočio na prvu poziciju s 13 bodova, dok je Lokomotiva ostala četvrta s deset.

Posljednji susret programa drugog dana 6. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra se s početkom u 21 sat u Osijeku gdje će Osijek dočekati Lokomotivu.

Obje momčadi imaju deset bodova na kontu pred današnji okršaj, koji će biti njihov 30. međusobni susret u okviru 1. HNL. Lokomotiva je u 29 odigranih uspješnija s 13 upisanih pobjeda, Osijek ih ima 8, a jednako toliko utakmica okončano je bez pobjednika. Lokosi su uspješniji i u Osijeku, gdje u 14 odigranih susreta imaju 7 pobjeda i tri remija, a travnjak Gradskog vrta napuštali su 4 puta poraženi.

Momčad Zorana Zekića u utakmicu s Lokomotivom ulazi bez usluga Erosa Grezde koji je jučer postao član škotskog prvoligaša Rangers FC-a, te Gabrijela Bobana koji će zbog ozljede gležnja mirovati barem mjesec dana.

Lokomotiva je pak svoje redove pojačala dovođenjem najboljeg igrača prošlosezonskog izdanja 2. HNL – Domagoja Drožđeka.

Glavni sudac susreta u Osijeku je Igor Pajač iz Zeline, pomoćnici će mu biti Borut Križarić iz Čakovca i Goran Lapac iz Sladojevaca.

Treneri Zoran Zekić i Goran Tomić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: