Osijek pobjedom zaključio godinu (VIDEO)

Osijek je pobjedom zaključio kalendarsku godinu. U 19. kolu HT Prve lige pred 2.058 gledatelja u Gradskom vrtu su slavili protiv Slaven Belupa rezultatom 3:2 (1:0). Dvostruki strijelac je bio prvi topnik lige Mirko Marić, a jedan gol je dodao Laszlo Kleinheisler dok su za goste poentirali Karlo Lulić i Tomislav Božić.

S nova tri boda izabranici Ivice Kuleševića su barem privremeno skočili na treće mjesto ljestvice s bodom prednosti ispred Hajduka koji će susretom s Istrom zaključiti ovo kolo.

Domaćini su poveli već u 3. minuti utakmice kada je veliku pogrešku Parackog nakon dodavanja Talysa iskoristio Marić mirno matiravši Filipovića.

Prvo poluvrijeme je provelo u boljoj igri Bijelo-plavi koji su u nekoliko navrata opasno zaprijetili preko Bočkaja i Kleinheislera.

Gosti su pak bili opasni preko Brkovića, a u 30. minuti nakon loše reakcije Ivušića pucao je Bačelić-Grgić, ali s gol linije loptu izbacuje Bočkaj.

Farmaceutu do izjednačenja dolaze u 51. minuti kada je ubačaj iz prekida na drugu stativu prenio Mikulić, a tamo je pronašao Lulića koji tako zabija svom bivšem klubu.

Radost gostiju je trajala samo tri minute kada je Božić u kaznenom prostoru srušio Jugovića, a sudac Matoc je pokazao na bijelu točku. Precizan je bio najbolji strijelac lige Mirko Marić koji je tako došao do svog 14. gola u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Osijek je povećao prednost u 66. minuti kada je nakon akcije s Bočkajem donji lijevi kut vrata gostiju pogodio Kleinheisler.

Slaven se u igru vraća šest minuta kasnije nakon još jednog prekida. Ubačaj iz kuta je najbolje iskoristio Božić koji je u petercu pored Jugovića poslao loptu u mrežu.

Gosti su do boda mogli doći u 83. minuti kada je udarac s 15 metara okušao Krstanović, no njegov pokušaj brani Ivušić.

U posljednjem susretu 19. kola snage će od 17:30 na Poljudu odmjeriti Hajduk i Istra 1961.

Od 15 sati u Gradskom vrtu u sklopu 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige snage će odmjeriti Osijek i Slaven Belupo.

U prva dva kruga prvenstva Bijelo-plavi su protiv današnjeg suparnika ostvarili dvije pobjede. U Osijeku su bili bolji s 2:0, a u Koprivnici su slavili s čak 0:4.

Domaćini danas nemaju problema s izostancima dok kod gostiju Goda odrađuje kaznu zbog crvenog kartona, Puclin je bolestan dok je Ejupi završio profesionalnu karijeru.

Glavni sudac utakmice je Marko Matoc iz Zaprešića kojem će asistirati Borut Križarić (Čakovec) i Jerko Crnčić (Vrbovec) te Tomislav Biondina (Zaprešić). Delegat utakmice je Stjepan Žugaj iz Velike Gorice, a kontrolor suđenja Alojzije Šupraha iz Zadra.