Osijek nakon preokreta do pobjede protiv Gorice (VIDEO)

Grafika: NK Osijek

U 11. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Osijek je pred 2.212 gledatelja u Gradskom vrtu nakon preokreta slavio protiv Gorice rezultatom 2:1 (0:0). Marko Marić i Antonio Mance su pogodili za domaćine dok je za goste precizan bio Kristijan Lovrić.

Ivica Kulešević je tako upisao i treću pobjedu otkada je kao privremeno rješenje preuzeo klupu Osijeka, a nakon što je ostavku podnio Dino Skender. Je li njome kupio trajno povjerenje vodstva kluba pokazat će dani koji su pred nama.

U prvom poluvremenu obje momčadi su imale po jednu dobru priliku. Prvo je u 39. minuti Mance nakon proigravanja Marića zatresao gredu da bi dvije minute kasnije Lovrić iz dobre pozicije nakon dodavanja Čanađije šutirao pored gola.

Prvi pogodak na susretu smo vidjeli u 54. minuti kada odlično s dvadesetak metara u lijevi kut Ivušićevog gola pogađa Kristijan Lovrić.

Bijelo-plavi do izjednačenja dolaze u 66. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Marić. Prethodno je u kaznenom prostoru nakon asistencije Žapera Ljubisavljević srušio Mancea, a gostujući stoper je tom prilikom dobio i drugi žuti karton. Treba napomenuti da je Mance prilikom dodavanja Žapera bio u možebitnom zaleđu koje pomoćni sudac nije signalizirao.

Brojčanu nadmoć Osijek je iskoristio u 75. minuti kada je Marić uposlio Mancea koji je svladao Kahlinu.

Domaćini su do konca susret bili u prilici da dođu i do uvjerljivije pobjede, ali u nekoliko navrata nisu bili precizni u dobrim prigodama.

Gosti su pak bod propustili osvojiti u šestoj minuti sudačke nadoknade, ali nakon ubačaja iz slobodnog udarca pokušaj Suka zaustavlja vratnica.

Jedanaesto kolo će u nedjelju od 19 sati na Rujevici zaključiti Rijeka i Lokomotiva.

U sklopu 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gradski vrt će od 19 sati biti domaćin dvoboja Osijeka i Gorice.

Prvi ovosezonski međusobni susret pripao je Gorici koja je iskoristili tadašnji fokus Bijelo-plavih na europske utakmice te je na domaćem terenu slavila rezultatom 3:1. Dvostruki strijelac je bio Ndiaye, a pogodak je upisao i Miya koji je nedugo potom preselio u Tursku dok je za goste poraz u sudačkoj nadoknadi ublažio Marić.

Osijek danas ne može računati na Grgića, Bočkaja, Jugovića, Pilja i Šoršu koji imaju problema s ozljedama dok su gosti bez suspendiranih Marine i Muse dok se Šroler oporavlja nakon operacije krajnika.

Glavni sudac utakmice je Ivan Vučković iz Zagreba, a pomoćnici su mu sugrađani Ivica Modrić i Luka Pušić te Ivan Župan iz Bjelovara. Delegat susreta je Robert Balen iz Zagreba, a suce će kontrolirati Vlado Svilokos iz Siska.

Ivica Kulešević koji se još uvijek vodi kao privremeno rješenje nakon odlaska Dina Skendera te Sergej Jakirović su se odlučili za sljedeće početne postave: