Oreščanin: “Ako nekoga mogu istaknuti onda je to Dellova” (VIDEO)

U drugoj utakmici na pripremama u Sloveniji, a nakon što su jučer svladali člana ruske Premier lige Krilju Sovjetov (2:1), Hajduk je u Kidričevu poražen od lokalnog prvoligaša Aluminija rezultatom 1:0. Jedini strijelac bio je Štor u 12. minuti utakmice.

Bili su i danas igrali s dvije momčadi. Prva koju su činili uglavnom mlađi igrači je na terenu bila 60 minuta kada su ušli prvotimci dok su Ismajli, Tahiraj, Caktaš i Simić odvojeno odradili lakši trening. Nažalost utakmicu po dobru neće pamtiti Darko Nejašmić koji je zbog ozljede koljena, osjetio je da se nešto pomaknulo u njemu, morao prije kraja napustiti igru, a šepao je i nakon završetka susreta.

Nakon utakmice porazgovarali smo s trenerom Sinišom Oreščaninom, a novinarima je bilo sugerirano da se postave pitanja vezana isključivo za pripreme i utakmicu, a ne i za aktualnu situaciju vezanu za odlazak njegovog dugogodišnjeg suradnika Krešimira Gojuna koji je prije dva dana dobio izvanredni otkaz na mjestu voditelja Akademije “Luka Kaliterna”.

Snimka utakmice

Predstava za zaborav, imate puno toga za analizirati?

Jedna normalna pripremna utakmica, druga u dva dana. Danas definitivno nismo bili dobri. Moram pohvaliti suparnika koji je pogotovo u prvom poluvremenu bio dominantan. Jednostavno nismo dobro odgovorili na određene stvari koje su se događale kroz utakmicu. Slažem se s vama da je utakmica za analizu, ali ne bih sad naglašavao. Normalna utakmica, nekad bude malo bolje, nekad lošije, idemo dalje…

Od mlađeg dijela momčadi u prvih 60 minuta se očekivalo bar više na planu agresivnosti i borbenosti?

To je prilagodba na jednu višu i bržu razinu nogometu, drugog načina razmišljanja. Meni osobno kao treneru jako dobra utakmica kao pokazatelj kako dalje i što dalje. I pojedinačno, ali i da sami igrači vide kako i što dalje. Što se mene tiče u pripremnim utakmicama bolje da je ovako nego da je sve savršeno.

Ostalo je još deset dana do prve službene utakmice, već se dijele startne pozicije u momčadi?

Čak bih rekao da nam i prerano dolazi ta prva utakmica, ali mi smo ranije ukalkulirali naš plan i program što se tiče priprema. Normalno se pripremamo za start sezone, imamo još sljedeći tjedan dvije utakmice i nakon toga idemo na Maltu.

Koja od te dvije utakmice (Slask, Zorja) će biti generalka?

To ćemo još vidjeti, dok se malo zbrojimo, kad vidimo što liječnici kažu, tako da ćemo odlučiti u hodu.

Nemate još popunjene sve pozicije u momčadi, prisiljeni ste miksati s igračima, očekujete li neko novo lice u momčadi do susreta na Malti?

Vidjet ćemo. Nekakvi razgovori postoje, ali to nije u principu pitanje za mene nego za sportskog direktora. Koliko znam očekuje se neko novo ime. Što se tiče drugih stvari mi nešto kemijamo zbog situacije oko sastava. Ako mogu nekoga istaknuti do sada to je mali Dellova koji vrlo korektno odrađuje pripreme i utakmice.