Ohandza donio pobjedu Hajduku, Torcida odala počast Blatu (VIDEO)

U 5. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Poljudu slavio protiv Slaven Belupa rezultatom 1:0 (0:0).

Bijeli su tako s nova tri boda preskočili Farmaceute na ljestvici, a gosti ni ovaj put nisu uspjeli doći do pobjede na Poljudu.

Susret je obilježio i oproštaj Torcide od svog tragično preminulog člana 23-godišnjeg Ivana Mate Blaževića – Blata. Na sjeveru večeras nije bilo navijanja, a 23. minuti su upaljeni 23 baklje nakon čega se tribina ispraznila, a na njoj je ostao samo crni flor.

Screenshot: Arensport

U prvom poluvrmenu najbolju priliku su imali gosti preko Ivanovskog koji je izbio sam ispred Letica, ali 20-godišnji debitant na golu Hajduka brani tu šansu. Bijeli su pak dva puta prijetili udarcima Vlašića, a naročito opasan je bio prvi kada je odlično reagirao Blažević.

Hajduk je u drugom poluvremenu preuzeo incijativu, a pritisak je urodio plodom u 62. minuti kada je Fomitschow odlično prošao po lijevoj strani te je asistirao Ohandzi za njego drugi zgoditak u aktualnoj sezoni.

U nastavku susreta  Hajduk je opasno zaprijetio preko Nižića čiji snažan udarac refleksno brani Marković, a u samom finišu susreta nakon kontre udarac Kožulja zaustavlja greda. Gosti su posljednju priliku imali u sudačkoj nadoknadi, ali Letica još jednom zaustavlja pokušaj Ivanovskog.

Slaven Belupo je susret završio sa deset igrača nakon što je u 93. minuti zbog drugog žutog kartona isključen Međimorec. Iz slobodnog udarca dobar udaraca Saida zaustavlja Marković.

Kolo se nastavlja sutra kada se sastaju Lokomotiva i Osijek te Inter-Zaprešić i Istra 1961.

Od 21 sat na Poljudu počinje susret 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Hajduka i Slaven Belupa.

Prva je to domaća utakmica Bijelih u aktualnoj prvenstvenoj sezoni, a u dosad odrađena četiri gostovanja osvojili su 7 bodova. Domaćini imaju problema i sa izostancima pa tako za danas nisu u kadru Stipica, Memolla, Borja, Tudor, Erceg i Futacs.

Farmaceuti su pak nakon poraza od Rijeke upisali tri uzastopne pobjede, ali nikad u povijesti nisu slavili na Poljudu.

Zbog tragične smrti svog člana Ivana Mate Blaževića danas neće biti navijanja na sjevernoj tribini, a Torcida će napustiti stadion u 23. minuti utakmice.