Odlični White Stonesi jedina svijetla točka u porazu od Bedema

Nogometaši Varteksa vraćaju se s gostovanja u Ivankovu, gdje su s domaćinom Bedemom odigrali susret 28. kola 3. HNL Istok, a utakmica je završila 3:2 pobjedom domaćina.

U susret je bolje ušla domaća momčad, a već nakon 12 minuta duela vodili su 1:0. Strijelac za početno vodstvo Bedema bio je Goran Borko nakon loše reakcije obrane Bumbara. Na 2:0 je 14 minuta kasnije povisio Ivan Validžić, da bi pri kraju prvog poluvremena na 3:0 povisio Ivan Božić.

Treba reći kako je taj rezultat djelomično suparnicima poklonio zadnji red Varteksa, koji u prvom dijelu utakmice nije bio na očekivanom nivou, a ništa bolji nije bio ni ostatak momčadi. Može se slobodno reći kako je današnje prvo poluvrijeme bilo najgore cijele sezone što smo vidjeli od Bumbara.

No, kako se na odmor ne bi otišlo bez ispaljenog metka Varteksa, u sudačkoj nadoknadi pobrinuo se Novoselec prekrasnim pogotkom s kojim je umanjio vodstvo domaćina, pa su momčadi teren napustile pri rezultatu 3:1.

U drugom dijelu utakmice Bumbari su zaigrali puno bolje, pa su gledatelji gledali ravnopravnu borbu dvaju klubova, a na trenutke je Varteks bio i opasnija i konkretnija momčad, što je dokazao Šoštarić zabivši za 3:2 i smanjenje vodstva domaćih igrača.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a Varteks je uz još jedan poraz ostao prikovan na dno ljestvice. Da su igrači pokazali htijenja i srčanosti koliko i odlični White Stonesi koji su još jednom “potegnuli” na gostovanje u Slavoniju i zdušno bodrili igrače tokom cijele utakmice, krajnji rezultat bi zasigurno izgledao drugačije, kao i cijela sezona.

Ovako, ostaje samo gorak okus u ustima zbog naivno primljenih pogodaka i propuštene prilike za osvajanjem pokojeg boda koji je mogao gurnuti Bumbare prema opstanku u ligi.

Do kraja sezone ostala su samo dva kola, a Varteks posljednju domaću utakmicu ove sezone igra u četvrtak, 31. svibnja, na SRC Sloboda s početkom u 17:30 sati kada će im protivnik biti Slavija. U posljednjem kolu Varteks 3. lipnja gostuje u Ždralovima gdje ih čeka Mladost, a ukoliko ne žele ispasti iz lige, Bumbari moraju pod hitno promijeniti pristup u odlučujućim susretima.