Nova pobjeda Varteksa, u golijadi pao Nedeljanec (VIDEO)

Nogometaši Varteksa napravili su ove nedjelje još jedan važan korak prema osvajanju naslova jesenskog prvaka MŽNL Čakovec-Varaždin pobijedivši u golijadi u gostima NK Nedeljanec s 4:2.

Bumbari su iskoristili gostovanje kod prijatelja iz obližnjeg Nedeljanca kako bi okupljenima predstavili svoju novu, narančastu garnituru dresova, u sjećanje na legendarnog Anđelka Herjavca, idejnog začetnika narančaste boje u starom klubu, a na njemu se ističu i logotipi novih sponzora poput novog glavnog sponzora kluba Osječke pivovare – Prvog Hrvatskog Piva, te brand Vina Vuković u vlasništvu igrača Varteksa Daniela Vukovića.

Okupljeni uz teren gledali su danas izrazito napetu i sadržajnu utakmicu u kojoj je “palo” šest pogodaka, od toga četiri u nešto više od prvih pola sata igre. Prvi se u strijelce upisao Matija Kuhar, koji zabija za Varteks već u 6. minuti, da bi domaćini izjednačili samo četiri minute kasnije preko Glavaša.

Nije prošlo puno vremena od izjednačenja kad Šoštarić u 16. minuti postiže svoj 12 pogodak u sezoni i dovodi Bumbare u novo vodstvo, a dvadeset minuta kasnije i svoj 13. ovosezonski pogodak, postavivši tako rezultat 3:1 za goste, pri kojemu se i otišlo na predah.

U nastavku domaćini ubacuju u višu brzinu, što im se i isplatio u 60. minuti, kad Gredelj smanjuje na 2:3, ali sve nade za još jedno izjednačenje padaju domaćinima u vodu dvije minute prije kraja regularnog dijela utakmice, kad na scenu nastupa Karić i svojim 12. golom u 13 utakmica rješava pitanje pobjednika postavivši konačan rezultat na 4:2 i osiguravši svojem Varteksu nova tri boda, te nastavak uspješnog niza Bumbara od 13 utakmica bez poraza.

Do kraja jesenskog dijela sezone ostala su samo dva kola, a Varteks nakon odigranih 13 kola ima 35 bodova, šest više od Bednje, izravnog konkurenta za vrh tablice. Novu priliku za nastavak pozitivnog niza Bumbari će imati već idućeg vikenda, kad na terenu u Sračincu dočekuju momčad Jalžabeta, a bit će to idealna prigoda za sve navijače i simpatizere kluba da zajedno s igračima proslave naslov u posljednjoj domaćoj utakmici prije zimske pauze i još jednom stvore atmosferu dostojnu prvaka. Utakmica se igra u subotu, 17. studenoga u 13:30 sati.