Nizozemac Suk i Poljak Zwolinski strijelci u trećoj uzastopnoj pobjedi Gorice (VIDEO)

U pretposljednjem susretu programa 6. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je rezultatom 0-2 (0-0) porazila Istru 1961 u Puli i tako stigla do treće uzastopne pobjede u prvenstvu. Strijelci za momčad Sergeja Jakirovića bili su Nizozemac Suk i Poljak Zwolinski.

U prvih 15 minuta utakmice gledali smo igru bez pravih prilika, u kojoj je Istra bila dosta aktivnija i izravnija momčad prema naprijed, dok je Gorica više bila fokusirana na kvalitetnu defanzivnu strukturu, s rijetkim pokušajima kreiranja nečeg ozbiljnijeg u polovici domaćina.

Prvu spomena vrijednu situaciju bilježimo u 19. minuti kada je Marin Grujević iz slobodnog udarca s oko 25 metara snažno zapucao malo pored vrata Kahline. U 27. minuti je dvostruki strijelac protiv Rijeke u prošlom kolu, Mierez dobro zaprijetio Kahlini, no vratar gostiju je siguran.

Gorica je prvu ozbiljnu situaciju imala na ulasku u 38. minutu utakmice kada je Zwolinski nezgodnim dodavanjem u šesnaestercu pokušao pronaći Kristijana Lovrića ispred kojeg u posljednji trenutak nogom loptu ispucava domaći vratar Ioritz Landeta. Šest minuta poslije ponovno kvalitetna reakcija 22-godišnjeg domaćeg vratara koji je pravoremeno istrčao van svog šesnaesterca i očistio situaciju pred natrčalim Atiemwenom.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Kristijan Lovrić je fantastičnim udarcem iz prekida, s nekih 30 metara, pogodio prećku domaćih vrata, lopta se odbija visoko u zrak i domaći uspijevaju očistiti situaciju, time je poluvrijeme i okončano. Generalno je Istra bila dosta dominantnija momčad, kreirali su igrači Manuela Marqueza dobre situacije za nešto opasnije pred vratima Kahline, no nedostojalo je kvalitetne reakcije u posljednjoj trećini. Gosti su se probudili negdje oko 30. minute, otkada su dosta kvalitetnije i ozbiljnije pokušavali doći pred vrata Istre, no osim navedenih situacija nisu se iskazali u tome.

U 50. minuti Atiemwen je nakon dugo oklijevanja zapucao s nekih 20 metara, matirao dobro plasiranim udarcem Landetu, no i njegov pokušaj pogađa gredu. Dvije minute poslije dobra situacija za Istru Iglesias je zapucao, a Mieres za nekoliko centimetara zakasnio na loptu koja u konačnici završava u rukama Kahline.

U 68. minuti Istra je izašla u vrlo dobru kontru, Arona Sane odlično je dodao za nečuvanog Martina Franića koji je stizao s desne strane, no njegov udarac (u padu?) je traljav i odlazi pored lijeve vratnice gostiju. Treba spomenuti da je kontri prethodio vrlo čvrst start Obenga nad Špičićem, kojeg sudac Gabrilo nije okarakterizirao dovoljnim da bi sudio prekršaj za goste, što je razljutilo klupu Gorice.

Španjolac na vratima Istre u 73. minuti upisuje veliku obranu. Atiemwen je odličnom loptom proigrao Joeyja Suka koji je stizao iz drugog plana i izašao u jedan na jedan situaciju s Landetom, no vratar Istre brani zicer i odbija u korner. Bio je ovo period kada je Gorica pritisnula Istru, a nakon još jednog kornera gosti stižu u vodstvo. Špičić u 74. ubacuje iz kornera, a u skoku je najviši Joey Suk (ušao u 63. umjesto Miye) koji mirno matira Landetu za 0-1 gostiju. Bio je to prvi pogodak za 29-godišnjeg Nizozemca u dresu Gorice.

Do povećanja vodstva Gorica stiže nakon neopreznosti Rubića u 77. minuti, kojem je na ležerno trčkaranje ka povratnoj lopti iza leđa utrčao Atiemwen, odlično se sjurio prema vratima domaćih i nesebično odigrao na drugu za Zwolinskog koji nije imao puno posla s pospremanjem lopte u mrežu za 0-2 Gorice. Peti je ovo ligaški pogodak za 25-godišnjeg Poljaka u šestom prvoligaškom nastupu za Goricu, te je sada ponovno vodeći strijelac lige s pogotkom više od Hajradinovića i Hebera.

U 86. minuti Atiemwen je ponovno pobjegao domaćoj obrani i izašao sam pred Landetu, no u pokušaju zaobilaska vratara domaćih otišao je predaleko od vrata, odigrao povratno za suigrače koji nisu uspjeli kvalitetno okončati još jednu dobru situaciju.

Svježi prvoligaš Gorica tako je, nakon slavlja nad Hajdukom na Poljudu (0-2) i Rudešom u prethodnom kolu (2-0), upisao treću pobjedu u nizu (uz gol razliku 6-0) i sada je na 10 osvojenih bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Lokomotiva.

U sljedećem kolu Gorica dočekuje Dinamo, dok će Istra prvu ligašku pobjedu u sezoni tražiti na gostovanju kod zaprešićkog Intera.

Pretposljednji susret programa 6. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra se na stadionu Aldo Drosina, s početkom u 18 sati i 30 minuta, gdje će Istra 1961 dočekati novog prvoligaša Goricu.

Obje momčadi bilježe vrlo dobre rezultate u prošlom kolu. Gorica je rezultatom 2-0 na svom terenu svladala Rudeš, dok je Istra u odličnoj utakmici odigrala neriješenih 3-3 s Rijekom na Rujevici.

Glavni sudac današnjeg susreta je Goran Gabrilo iz Splita, pomoćnici će mu biti Miro Grgić iz Osijeka i Goran Pataki iz Đakova.

Istra je, baš poput Hajduka, Rudeša i Slaven Belupa, još uvijek bez pobjede u aktualnoj sezoni, dok novi prvoligaš Gorica na kontu ima dvije pobjede, remi i dva poraza, te bi eventualnom pobjedom u današnjem susretu stigao do 10 bodova.

Treneri Manuel Marquez i Sergej Jakirović na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: