Ni Vrgorac nije uspio zaustaviti Dinamo, Plavi i dalje na vrhu

U napetom derbiju 16. kola 1. HMNL između Futsal Dinama i Vrgorca uspješniji su bili domaći koji su pobijedili 3:1. Gosti su se pokazali kao “tvrd orah” i vodili su na poluvremenu, ali lider je ipak zahvaljujući ponajprije Matoševiću ostao na prvom mjestu na tablici.

Futsal Dinamo je očuvao svoju poziciju unatoč žestokom otporu Vrgorca koji je u Dvorani II Doma sportova vodio od 12. minute golom Zvonimira Horvata. Četvrtoplasirana momčad prvenstva obranila je vodstvo do kraja prvog dijela, no u drugom poluvremenu je proradio Dinamov Vedran Matošević koji je s tri pogotka donio ekipi Miće Martića isti broj bodova.

Split Tommy je tako na samo jedan dan zamijenio Dinamo na vrhu ljestvice nakon jučerašnjeg očekivanog slavlja protiv “fenjeraša” Albone Potpićan od 10:1. Nastavak pada Nacional je imao protiv Squarea koji je kao gost pobijedio 5:0, a po tri boda još su u 16. kolu upisali Crnica protiv Broda 035, te Osijek Kelme protiv Uspinjače.