Nerealiziran kazneni udarac i dva pogotka u dvije minute za remi u Osijeku (VIDEO)

Facebook/NK Osijek

U prvom susretu drugog dana programa 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige OsijekCibalia odigrali su na Gradskom vrtu susret bez pobjednika, koji je završio rezultatom 1-1.

Gosti su se prvo poluvrijeme postavili potpuno obrambeno, bez gotovo ikakve ambicije za konkretnim izlaskom prema naprijed. Osijek je u takvoj postavci na travnjaku imao loptu u nogama, no s njom ipak nisu pretjerano opasno ugrozili, danas odličnog, Zvonimira Šubarića.

Dva dalekometna udarca Baraća gotovo su sve spomena vrijedno iz prvog dijela.

U nastavku je Osijek već u 47. minuti imao priliku za dolazak u vodstvo. Nakon jednog od mnogih ubačaja iz kuta, Dabro u šesnaestercu starta na Nikolu Jambora, te pri izbijanju lopte izgleda rukama gura svog suparnika, što je glavni sudac Bebek bez puno razmišljanja okarakterizirao dovoljnim za kazneni udarac. Izvođač je bio Borna Barišić, čiji precizan no nedovoljno snažan udarac odličnom reakcijom brani Šubarić, te izbija loptu u korner. Nakon ubačaja iz kuta glavom je loptu na gredu proslijedio Ejupi, pa je tako rezultat i dalje bio 0-0.

Do negdje 60. minute gledali smo istu utakmicu kao i cijeli prvi dio, no od tada se momčad Mladena Bartolovića odlučila dosta aktivnije uključiti u izlaske prema naprijed, te kvalitetno otvaraju nekoliko polukontri i kontri.

Takav pristup ostavio je malo više prostora Osijeku, pa smo generalno gledali dosta otvoreniju utakmicu.

Prvi pogodak na susretu zabio je Mirko Marić na ubačaj Bočkaja iz kuta u 74. minuti. Bio je to njegov drugi pogodak ove sezone.

Do izjednačenja gosti stižu odmah iz prvog napada. Lopta je s centra vraćena desno, dugo ispucavanje prema naprijed preletjelo je sve domaće braniče, a sve je dobro ispratio Ante Kordić, koji je lijepo prebacio istrčalog Malenicu i postigao svoj drugi prvenstveni pogodak za, pokazat će se, konačnih 1-1.

Do kraja susreta obje su momčadi kreirale nekoliko opasnih situacija pred suparničkim vratima, no pravog posla za Malenicu i Šubarića nije bilo.

Ovim rezultatom Cibalia je stigla do 14. boda, dok Osijek sada na kontu ima 28, te je remijem propustio priliku osigurati sigurno drugo mjesto i nakon okončanja ovog kola. Treba istaknuti da je ovo treći ‘slavonski derbi’ kojeg je s klupe Cibalije vodio Mladen Bartolović, te da u dosadašnjim okršajima s rivalom ne zna za poraz (remi, pobjeda, remi).

Kolo će sutra zaključiti Dinamo i Lokomotiva (15h), te Istra i Hajduk (18h).

Od 15 sati u Gradskom vrtu u sklopu 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra se Slavonski derbi, susret između Osijeka i Cibalije.

Domaćini se nalaze na drugom mjestu ljestvice te su u dosadašnjem tijeku sezone upisali samo dva prvenstvena poraza, a jedan je bio upravo protiv Vinkovčana koji su u 7. kolu slavili rezultatom 2:1.

Cibalia se nalazi na pretposljednjem mjestu ljestvice sa dva boda više od Rudeša, dok je bodovno poravnata sa Istrom 1961. Gosti danas neće imati organiziranu potporu svojih navijača Ultrasa koji bojkotiraju utakmicu jer se odigrava na 26. godišnjicu sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.