Neodlučan rezultat NK Gavrana 2003 i NK Zagreba 041

U sklopu 18. kola 3. Zagrebačke nogometne lige NK Gavran 2003 ugostio je, na igralištu u Savici, nogometaše NK Zagreb 041. Oblačno i kišno vrijeme natjeralo je većinu gledatelja u zatvoreni prostor. Tek je desetak najzagriženijih gostujućih navijača ostalo bodriti svoju momčad s druge strane ograde. Utakmica je završila bez pobjednika (2:2), što je i najrealniji ishod nakon prikazanih 90 minuta.

NK Zagreb je u ovu utakmicu ušao otvorenog garda što su domaćini vrlo brzo kaznili. Igrala se 10. minuta utakmice kad je dosuđen prekršaj za Gavran. Ubačaj iz slobodnog udarca sjeo je na glavu Antolovića koji vrlo lijepo zabija u suprotni kut nemoćnog vratara Kavelja. Antolović je ubrzo požutio zbog povlačenja protivnika za dres.

Igrači Gavrana su u prvih pola sata puno bolje stajali na terenu dok su gosti pokušavali povezati svoje redove. U 32. minuti uslijedio je novi šok za NK Zagreb 041. Šušnjar je oduzeo loptu gostujućem braniču, pretrčao Zagrebovog kapetana Skendrovića te sigurno poentirao za velikih 2:0. No radost domaćina trajala je kratko. Gosti su brzo odgovorili preko svog najboljeg strijelca Kneževića koji je odmjerenim udarcem smanjio prednost Gavrana.

Do kraja poluvremena Zagrebaši su postajali sve opasniji, a najbliže pogotku bili su u 44. minuti kad je linijski sudac prekinuo obećavajuću akciju zbog nepostojećeg zaleđa.

Na predah se otišlo s minimalnom, ali ipak zasluženom prednošću domaćina.

Kao i u prošloj utakmici, u drugom poluvremenu gledali smo puno opasniji i konkretniji Zagreb 041. Fran Bažulić probijao je lijevu stranu domaće obrane i u više navrata se našao oči u oči s vratarem Šolom koji je odličnim reakcijama sačuvao prednost svoje momčadi.

Prijelomni trenutak utakmice dogodio se u 66. minuti kad je strijelac prvog pogotka, Antolović, isključen zbog drugog žutog kartona. Nekoliko minuta kasnije u napadu Zagreba se opet pred golom ukazao Knežević i poravnao rezultat. To mu je bio 14. pogodak u ovoj sezoni.

Zagreb je krenuo po pobjedu, pritiskao, ali izuzev nekoliko poluprilika nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Gavranovom vrataru Šoli. Štoviše, upravo su domaćini imali najbolju prigodu u zadnjih 15 minuta utakmice. Siguran pogodak spriječio je Dario Kavelj koji je zbog svoje izvrsne obrane zaslužio pljesak i skandiranje navijača. Posljednji zvižduk suca označio je podjelu bodova i odlazak igrača u svlačionicu.

Neriješeni rezultat nije bitno promijenio stanje na ljestvici. NK Zagreb 041 i NK Gavran 2003 ostali su na prošlotjednim pozicijama. NK Zelengaj je uvjerljivo vodeći u 3. ZNL, dok je Zagrebov Mario Knežević prvi strijelac lige. NK Zagreb 041 iduće kolo gostuje kod momčadi NK Čulinec.