N+ Zagorski nogomet: Kristijan Polovanec falio Matiji Gupcu

U nedjelju, 29.10., igrali su se susreti 11. kola 1. Županijske nogometne lige. Kao derbi susret izdvojili smo utakmicu iz Zlatara u kojoj su se sastali domaćin Oštrc, te Oroslavje. Oroslavje je u Zlatar stiglo u vrlo lošoj formi, sa čak 3 izgubljene utakmice. Nadali smo se da će unatoč tome pružiti dobar otpor no vrlo raspoloženi domaćini su se pobrinuli i za 4 poraz zaredom. U 22. minuti Oštrc preko Ivana Valjaka dolazi do vodstva od 1:0 te time nagovijestio golijadu. Samo 3 minute kasnije Igor Vidović Popek povećava prednost na 2:0, da bi 4 minute nakon toga Mihael Škrlec povisio rezultata na 3:0. Do kraja poluvremena svoj drugi pogodak na utakmici zabio je Igor Vidović Popek za 4:0 te odlazak na poluvrijeme. U nastavku susreta vidjeli smo samo jedan pogodak gostiju koji su uspjeli smanjiti rezultat na konačnih 4:1 preko Marija Šimića.

Tondach i dalje uvjerljiv na svom putu

U Bedekovčini je vodeći Tondach ugostio Zagorec iz Velikog Trgovišća. Susret u kojem je Tondach bio favorit i očekivala se lagana pobjeda za nastavak ostvarivanja cilja. Prvo poluvrijeme smo gledali bez golova te smo mislili da Zagorec možda može iz nekakve kontre napraviti iznenađenje domaćinu. U 56. minuti Tondach pronalazi put do gostujuće mreže preko Darka Videka. 7 minuta kasnije Goran Jaković povećava vodstvo na 2:0. U 74. minuti sa bijele točke je precizan kapetan Čehulić Mario za 3:0, da 5 minuta kasnije Radovečki Nenad stavio na završnih 4:0.

Inkop je nakon teškog poraza u Stubici kod kuće dočekao posljednji Klanjec . Dobra utakmica u kojoj je gost vodio, gubio te na kraju izvukao bod. U 21. minuti gost dolazi do vodstva iz kaznenog udarca. Strijelac sa bijele točke bio je Alen Humski. Samo 11 minuta kasnije domaćin dolazi do poravnanja rezultata preko Vučkovića Jurice, da bi u 43. došli do preokreta zahvaljujući Davoru Lajšiću koji je realizirao kazneni udarac. U drugom poluvremenu gledali smo nešto oprezniju igru koja se isplatila gostima, te su u 69. minuti stigli preko Ivana Petrišića do 2:2. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te su se gosti ovim bodom maknuli sa začelja ljestvice.

Gubec bez Polovanca i Jakirevića do novog poraza

U Gornjoj Stubici su se sastali Matija Gubec te Golubovec. Golubovec kao drugoplasirana močad je bila definitivno favorit u ovoj utakmici iako se u Stubici bodovi ne odnose tako lako. Veli hendikep domaćinu je bio nedostatak kapetana Polovanca te iskusnog Jakirevića što je na kraju rezultiralo porazom. Gost je u 31. minuti došao do vodstva od 0:1 preko Darija Bobeka kojemu je ovo 11 pogodak ove sezone, isto kao i Nikoli Jakopecu, što ih čini vodećim strijelcima lige. Odmah na početku drugog poluvremena Bobek Nikola donosi gostima prednost od 0:2. Gosti su do kraja susreta uspjeli zadržati vodstvo te upisali nova 3 boda.

Rudaru DZ bodovi, Radoboju kartoni

U Dubravi Zabočkoj igrao se susret koji se pokazao kao najsadržaniji. Domaćini već u 5. minuti iz kaznenog udarca preko Dominika Cujzeka dolaze u vodstvo. Samo 20 minuta kasnije, Miljenko Gradečki donosi domaćinima povećanje vodstva na 2:0. Gosti su u 40. minuti preko Matije Zaplatića uspjeli smanjiti na 2:1, te tim rezultatom otići na poluvrijeme.  U nastavku kako je susret išao kraju tako je i nervoza rasla. Tome svjedoče i kartoni koje su dobili gostujući igrači. U 78. minuti su ostali sa 10 igrača zbog 2 opomene Ivana Medveda, dok se rezultat nije mijenjao.

Valjavec donio 3 boda Straži

U Mariji Bistrici su svoj susret igrali domaćin Mladost te gost iz Huma na Sutli-Straža. Susret sa samo jednim golom te jednim kartonom što baš i nije uobičajeno za ovaj rang natjecanja. Za pogodak se pobrinuo Kristijan Valjavec koji je u 34. minuti donio vodstvo i 3 boda gostima iz Huma na Sutli.

Rudar M i Stubica podijelili bodove

U Mihovljanu se u susretu domaćina Rudara i Stubice igralo bez golova. Za gledatelje jako loša utakmica zbog golova, ali ako ništa drugo barem su imali prilike vidjeti kartone što znači da je primaran cilj bio obraniti, a ne zabiti gol.

U 2. ŽNL se igralo 10. kolo u kojem je Jedinstvo bilo slobodno.

Tomislav Krog presudio u derbiju

Derbi kola igrao nam se u Gubaševu gdje su se sastale dvije momčadi sa ciljem pobjede i nastavkom borbe za ulazak u 1. ŽNL. Đalski kao domaćin, te Pregrada kao gost i lagani favorit zbog prvoligaškog iskustva. Tvrda utakmica sa dosta kartoniranih igrača u kojoj je jedan pogodak odlučio pobjednika. Za to se pobrinui gostujući igrač, Tomislav Krog, koji je u 36. minuti donio vodstvo od 0:1. Gosti su do kraja susreta uspjeli zadržati rezultat te su kući otišli sa 3 boda.

Mladost B u prvih 20-ak minuta riješila pitanje pobjednika

U Duborvačnu svoj su susret igrali domaćin Omladinac i gost iz Belca-Mladost. Mladost je već u prvih 18 minuta došla do rezultata od 0:4. U 1. minuti Havoić Marko ih dovodi do vodstva, u 3.’ Brnjak Matija povećava na 0:1. 9 minuta kasnije Havoić prekrasnim pogotkom, ujedno i svojim drugim danas povećava rezultata na 0:3, da bi 6 minuta kasnije Dario Brčić zabio za 0:4. Domaćin je vrlo brzo došao do smanjenja rezultata. Već u 25 minuti Nikola Lojna zabija za 1:4, te Sušec Ivan u 40.’ za 2:4. U nastavku susreta smo vidjeli svega jedan pogodak i to u 81 minuti za 3:4. Strijelac je bio Ante Čvorak. Unatoč mnogim prigodama sa jedne i druge strane rezultat se više nije mijenjao.

Ivančica koja je i dalje vodeća u 2. ŽNL je slavila kod posljednjeg Desinića teže nego što smo očekivali. U 5. minuti su stigli do vodstva preko  najboljeg strijelca lige, Marija Šumige. U drugom poluvremenu domaćin je uspio izjednačiti golom Krizmana Nevena koji je ušao 12 minuta prije toga u igru. No to izjednačenje nije dugo trajalo jer je samo 3 minute kasnije Goran Mikulec donio novo vodstvo gostima za konačnih 1:2.

U lokalnom susretu između Slogeiz Konjščine i gosta iz Budinščine- Milengrada, domaćin je uspio doći do pobjede u posljednjih 15ak minuta. Oba pogotka na susretu zabio je Škrlec Nikola koji je ušao u igru u drugom poluvremenu te donio Slogi 3 boda.

Toplice i Lobor podijelili su bodove u jednom korektnom susretu . Gost je došao do vodstva u 15 minuti preko Marija Petrovečkog. Rezultat se nije mijenjao sve do 72. minute kada domaćini dobivaju priliku za poravnanje rezultata iz kaznenog udarca. Udarac sa bijele točke odlučio je izvesti domaći vratar Boris Gorički koji pogađa  vratnicu, no na loptu prvi natrčava Gudić Bruno te postiže pogodak za konačnih 1:1.

Sljedeće kolo u 1. ŽNL nas očekuje lokalni derbi, ujedno i derbi kola u Donjoj Stubici gdje domaćin Stubica igra protiv gosta iz Gornje Stubice. Očekuje se jedna jako živa i dobra tekma koja bi mogla zainteresirati veliki broj gledatelja. Izdvojili bismo i susret vodećeg Tondacha i Oštrca koji se diže iz kola u kolo. U Oroslavju između istoimenog domaćina i Inkopa nas također očekuje jako dobra utakmica u kojoj oba kluba traže izlazak iz loše forme.

U 2. ŽNL se igra posljednje kolo u kojem nas očekuje nekoliko dobrih susreta. Derbi utakmica igra se u Belcu između domaćin Mladosti i Jedinstva iz Svetog Križa Začretje. Pregrada kao prateća momčad vodećoj Ivančici igra protiv nimalo ugodnog Omladinca te bez obzira na favoriziranog domaćina, možemo očekivati neko iznenađenje. Ivančica igra susjedski susret protiv Sloge iz Konjščine. Za Slogu nastupaju trenutno bivši igrači Ivančice te se zbog toga veselimo susretu u kojem će i jedni i drugi htjeti doći do pobjede.