N+ Zagorski nogomet: Ivančica preskočila ‘United’ iz Začretja

Ovog vikenda, u nedjelju, igrane su utakmice 1. i 2. Županijske nogometne lige popraćene jakom kišom zbog koje su mnogi tereni bili „neprepoznatljivi“. Unatoč lošim terenima, malobrojni gledatelji mogli su vidjeti dobre utakmice u kojima je bilo i ponekog neočekivanog rezultata.

U derbiju 10. kola 1. ŽNL sastali su se domaćin Oroslavje kao trećeplasirana momčad i vodeći Tondach. Oroslavje nakon 2 poraza tražilo pobjedu protiv gosta iz Bedekovčine koji  je sa ovosezonskim pojačanjima iz kola u kolo sve bliži naslovu. Dojma smo da je Tondach izbjegao još jedan poraz ove sezone zahvaljujući igračima Oroslavja koji već nekoliko kola nisu na razini, a to su potvrdili i na samom početku ove utakmice. U 12. minuti Tondach dolazi u vodstvo zahvaljujući Nikši Šimiću koji postiže autogol. U 20. minuti domaćini su imali priliku doći do poravnanja rezultata iz kaznenog udarca kojeg nisu iskoristili. Na samom kraju prvog poluvremena Oroslavje je ipak stiglo do željenog poravnanja preko kapetana Lea Tuđe, koji postiže svoj 7 pogodak ove sezone. Smatrali smo da će se u nastavku susreta Oroslavje dići nakon ovog kasnog pogotka za poravnanje, no pogriješili smo. Tondach je do kraja susreta uspio doći do ponovne prednosti. U 77. minuti prednost od 1:2 Tondachu donosi Nenad Radovečki, jedan od  spomenutih pojačanja. Vrijedi napomenuti da je Oroslavje do kraja susreta ostalo sa 10-oricom igrača zbog dvije opomene Jurice Mustača. Ovom pobjedom Tondach je siguran u svom cilju, te se odvojio na čak 7 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Golubovca.

Dario Bobek preokrenuo susjedski derbi

U Golubovcu nam se igrao susjedski derbi između istoimenog domaćina i suparnika iz Mihovljana-Rudara. Gost je spretnije ušao u utakmicu te je u 25. minuti došao do vodstva preko Marijana Kovačića za 0:1. Samo 10. minuta kasnije zahvaljujući, ove sezone sjajnom, Dariju Bobeku na odmor se odlazi sa 1:1. U nastavku drugog poluvremena opet na scenu dolazi Dario Bobek koji u 62. minuti postiže pogodak za preokret susret. Bio je ovo ujedno i 10-i pogodak Darija što ga čini drugim najboljim strijelcem 1. ŽNL (prvi je Nikola Jakopec sa 11 pogodaka). Samo 4 minute kasnije Ivan Josipović postiže pogodak za 3:1 i mirniji nastavak susreta. „Točku na i“ za 4:1 stavio je Brozd Martin u 90+1 minuti,  samo minutu nakon što je ušao u igru.

Stubica potvrdila svoju dobru formu

Vjerujemo kako su mnogi očekivali teško gostovanje Inkopa u Stubici, no sigurni smo da nitko nije očekivao tako „laganu“ pobjedu domaćina. Stubica je na vrlo blatnjavom terenu dočekala tada drugoplasirani Inkop koji je došao u Stubicu u nadi da će pobjedom nastaviti borbu za naslov. Do pogotka smo čekali do 25 minute kada Stjepan Pejić dovodi domaćine u vodstvo od 1:0. Nakon toga u samo 10 minuta još se 2 puta tresla mreža gostiju. U 29′ je Andrija Frančina povećao prednost na 2:0, da bi u 35′ Stjepan Pejić svojim drugim pogotkom donio Stubici prednost od 3:0. Gosti su imali priliku u 42. minuti  smanjiti vodstvo Stubice iz kaznenog udarca, no istog nisu realizirali. 21 minutu nakon povratka ekipa iz svlačionica Stubica dolazi do ponovnog povećanja vodstva. Strijelac pogotka je bio Robert Glavač koji je ušao u igru 6 minuta ranije. Do kraja susreta gost je preko Vučkovića Jurice u 73. minuti došao do utješnog pogotka za konačnih 4:1. Zanimljivo je da je pred sam kraj utakmice Stubica ostala sa 10 igrača nakon što je Jakov Korman dobio dvije opomene u svega 4 minute koje je proveo na terenu.

Dominić drugo kolo zaredom donosi bodove Oštrcu

U Klanjcu se igrao zanimljiv susret između istoimenog domaćina i gosta iz Zlatara-Oštrca. Domaćin je pobjedom tražio priključak vrhu, a to im je krenulo za rukom već u 1. minuti kada pogotkom Vladimira Brleka dolaze u vodstvo. U 38. minuti je dosuđen kazneni udarac za gostujuću momčad, kojeg nisu realizirali ali je na odbijenu loptu natrčao Mihael Škrlec i pospremio ju u vrata za 1:1. S tim rezultatom se otišlo i na poluvrijeme. Nastavkom drugog poluvremena domaći su se i dalje nadali pobjedi, no Jan Stjepan Dominić je u 68. minuti donio preokret gostima za konačnih 1:2. Ovim porazom i raspletom ostalih rezultata Klanjec je ostao na 10 bodova što ih čini posljednjom momčadi.

Cujzek „Hat-trickom“ donio vrlo važna 3 boda Rudaru

U Humu na Sutli domaća Straža ugostila je Rudar iz Dubrave Zabočke koji je bio u rezultatskoj krizi što je dovelo i do smjene trenera. Uz sve navedene probleme gosti su došli u Hum na Sutli znajući da ih čeka jedno jako teška borba za bodovima, budući da je Straža kod kuće posebno neugodna.  Iskreno i mi smo Stražu smatrali favoritom, no očito da se gost bolje snašao po teškim vremenskim uvjetima. Već u 20. minuti Rudar dolazi do vodstva od 0:1. Samo 5 minuta kasnije gosti povećavaju svoju prednost na 0:2, da bi u 43. minuti bilo 0:3. Strijelac svih pogodaka je bio vrlo raspoloženi Dominik Cujzek. U nastavku drugog dijela domaćin je uspio smanjiti prednost Rudara na 1:3 preko Karla Leška, te probudili nadu za eventualno poravnanje. Sva ta nada je nestala u 62. minuti kada Straža ostaje sa 10 igrača zbog 2 opomene Dubravka Žoleka. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je Rudar odnio kući vrlo važna 3 boda.

Podjela bodova u Radoboju

Susret između Radoboja i Matija Gupca završio je podjelom bodova (1:1). Radoboj je stigao u vodstvo u 19. minuti preko Ivana Medveda, no njihovo vodstvo nije dugo trajalo. Već sljedeću minutu gostujuća ekipa preko Mate Tomića izjednačuje rezultat na 1:1, što se kasnije pokazalo i kao konačnim.

Zagorec VT 0:2 Marko Pisk

Zagorcu iz Velikog Trgovišća u goste je stigla posljednja Mladost iz Marije Bistrice koja je u posljednja 2 kola ostvarila 4 boda. Prilika je bila ovo Mladosti da se izvuče iz posljednjeg mjesta i tu poziciju preda nekom drugom klubu. To joj je u konačnici i uspjelo, a na tome gostujući navijači mogu zahvaliti Marku Pisku koji je sa svoja dva pogotka već u prvom poluvremenu donio pobjedu od 0:2.
U drugom poluvremenu  (60 minuta) gosti su ostali sa 10 igrača nakon što je Matija Čukman dobio drugi žuti karton no domaćini nisu uspjeli naći put do mreže.

U 2. ŽNL derbi kola igrao se u Zlatar Bistrici. Nažalost ružno vrijeme pokvarilo je gledanost ove utakmice, te se skupilo svega nekoliko gledatelja koji su na kraju mogli gledati jednu sadržajnu utakmicu. Ivančica je kao drugoplasirana momčad ugostila vodeće Jedinstvo iz Sv. Križa Začretja i već u 21. minuti došla do vodstva preko Marka Jurkovića koji posprema odbijenu loptu. Do kraja prvog poluvremena bilo je po nekoliko prilika s jedne i druge strane no rezultat se nije mijenjao. Početkom drugog poluvremena gost se nakon samo 6 minuta vraća u igru te dolazi do izjednačenja preko Dražena Lončara. 17 minuta kasnije gostujući vratar ruši domaćeg napadača te sudac opravdano dosuđuje kazneni udarac. Siguran s bijele točke bio je domaći kapetan Robert Tukač za ponovno vodstvo Ivančice. Samo 9 minuta kasnije najbolji strijelac lige, Mario Šumiga, zabija za 3:1. Sumnju o bilo kakvoj promijeni rezultata je ugasio Vjekoslav Junković, bivši igrač Jedinstva, koji postiže pogodak za konačnih 4:1. Ovom pobjedom je Ivančica ponovno zasjela na vrh ljestvice te će se sigurno zadržati još neko vrijeme jer sljedeće kolo idu u goste posljednjem Desiniću.

Derbi bez pobjednika

U Gubaševu su derbi utakmicu igrali domaćin Đalski te gost iz Dubrovčana-Omladinac. Domaćin je imao priliku pobjedom privremeno doći do vodeće pozicije na ljestvici, no čini se da će za to morati još malo pričekati. Gosti su krenuli bolje u utakmicu te već u 3. minuti pogotkom doveli domaćina u nepovoljan položaj. Strijelac za 0:1 bio je Nikola Lojna. Nakon tog pogotka imali smo prilike vidjeti u narednih 12 minuta čak 4 žuta kartona što dovoljno govori o utakmici samoj po sebi.  Gost je uspio držati vodstvo sve do 45 minute kada domaćin dolazi do izjednačenja preko Tomislava Beloševića. U nastavku susreta nismo imali prilike vidjeti golove tako da je susret završio podjelom bodova.

Pregrada slavila u susjedskom derbiju

Pregradi su u goste stigli igrači iz Krapinskih Toplica. Susjedni derbi u kojem smo očekivali jedan zanimljiv susret u kojem smo dali prednost domaćinu zbog prvoligaškog iskustva i domaćeg terena. Gost je bio tvrd protivnik i držao je nulu cijelo prvo poluvrijeme, no smatramo da je domaćin pronašao put do mreže zbog bolje fizičke spreme.  Luka Kantolić je načeo gostujuću mrežu u 59. minuti, da bi Roman Golubić potvrdio pobjedu Pregrade u 89. minuti.

Lobor iz dva kaznena udarca do tri boda

U Loboru po vrlo teškom terenu na kojem su stajale velike količine vode se igrala utakmica istoimenog domaćina i gosta iz Konjščine-Sloge. Gost je došao u vodstvo u 42. minuti preko Ivana Kucljaka, da bi samo 2 minute kasnije domaćini preko Vedrana Benkovića poravnali rezultat na 1:1. U nastavku drugog dijela  u 62. minuti Matija Gregurić je siguran s bijele točke te donosi prednost Loboru od 2:1. 11 minuta kasnije Sloga se vraća u utakmicu pogotkom Dominika Kuljaka, da bi u 78. minuti domaćin stigao do konačnih 3:2 iz još jednog kaznenog udarca. Strijelac drugog pogotka na utakmici bio je Matija Gregurić.

„Hat-trick“ Nikole Soksera

Milengrad 2005 je kod kuće dočekao posljedni Desinić, a Nikola Sokser se pobrinuo da riješi bilo kakvu dvojbu o pobjedniku. U 29. minuti spomenuti igrač dovodi domaću momčad u vodstvo. Samo 9 minuta kasnije Švec Tomislav povećava rezultat na 2:0. U 58. minuti Nikola Sokser  iz svojim drugim pogotkom povećava rezultata na 3:0 iz kaznenog udarca. U 84′ N. Sokser postiže svoj treći pogodak, da bi Stjepan Pohulek u 89′ zabio za konačnih 5:0

U sljedećem kolu 1. ŽNL nas očekuju sve vrlo zanimljive utakmice budući da posljednja plasirana momčad od drugoplasiranog Goluobvca zaostaje samo 8 bodova. Ipak susret između Oštrca i Oroslavja bismo izdvojili kao derbi kola. Tondach je kod kuće protiv Zagorca VT favorit, dok Golubovec odlazi na vruće gostovanje u Gornju Stubicu kod Matije Gupca. Inkop kod kuće dočekuje posljednji Klanjec, Rudar iz Mihovljana vrlo dobru Stubicu, dok Mladost iz Marije Bistrice nakon dobrog niza igra kod kuće protiv Straže. Radoboj odlazi u goste Rudaru DZ te se nada bodovima koje domaćin želi zadržati za sebe.

U 2. ŽNL derbi kola igra se u Gubaševu gdje Đalski dočekuje Pregradu. Susret dvaju klubova koji imaju jednaki učinak te sa 16 bodova dijele treće, odnosno četvrto mjesto. Lobor odlazi u goste Toplicama, Sloga igra susjedski derbi protiv Milengrada, dok Ivančica odlazi na već spomenuto gostovanje  u Desinić. U Dubrovčanu nas očekuje također jedna dobra utakmica gdje Omladinac dočekuje Mladost iz Belca.  Jedinstvo je u ovome kolu slobodno.