N+ Zagorski nogomet: Četiri vodeća ‘zgubili, tri zadnja dobili

Proteklog vikenda na zagorskim travnjacima igrane su utakmice 1. i 2. Županijske nogometne lige u kojima smo mogli svjedočiti brojnim iznenađenjima gdje su favoriti izgubili svoje utakmice. Raspletom rezultata dodatno nam se zakompliciralo stanje na tablici, te nas očekuje zanimljiviji nastavak prvenstva, no krenimo redom.

Matija Čukman „hat-trickom“ riješio derbi

Utakmica osmog kola koju smo označili kao „derbi utakmicu“ igrala se u Mariji Bistrici, gdje je domaća Mladost sa začelja ljestvice dočekala susjedni klub iz Gornje Stubice-Matija Gubec. Domaćini svjesni svoje situacije na tablici i važnosti ovog susreta, krenuli su odmah na početku utakmice po pobjedu. Gost i treću utakmicu zaredom u svoj najjačem sastavu sa igračima prvoligaškog iskustva što dovoljno govori koliko ozbiljno shvaćaju i ovu utakmicu. Na pogotke nismo previše čekali, a za to se pobrinuo vrlo dobri i danas jako raspoložen Matija Čukman koji u 21. minuti donosi vodstvo domaćoj momčadi. Samo 3 minute kasnije isti igrač povećava vodstvo na 2:0. Tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. U nastavku susreta gosti vrlo brzo dolaze do smanjenja rezultata iz kaznenog udarca, kojeg u 54. minuti realizira Matija Lisica. Priliku za poravnanje rezultata su imali gosti u 74. minuti kada sudac još jednom opravdano dosuđuje kazneni udarac kojeg gosti ovaj put nisu iskoristili. Do kraja susreta Matija Čukman je svojim trećim pogotkom danas „stavio točku na i“ za konačnih 3:1. Mladost se je ovom pobjedom maknula sa dna ljestvice, a to mjesto je preuzeo Matija Gubec.

Domaćin do boda u zadnje dvije minute sa igračem manje

U Velikom Trgovišću svoj susret su igrali Zagorec VT i gost iz Dubrave Zabočke-Rudar. Susret u koji su oba kluba ušla sa istim brojem bodova, sedam, te smo znali da nas očekuje jedna tvrda utakmica. Utakmica od samog početka počela tvrdo, a do prvog pogotka smo čekali do 22. minute kada gosti preko Miljenka Gradečkog dolaze do vodstva. Samo 2 minute kasnije pogotkom mladog Alena Jambrešića domaćin se vraća u utakmicu. Poluvrijeme 1:1. Početak drugog poluvremena pripao je gostima koji u 53. minuti dolaze do ponovne prednosti. Strijelac svog drugog pogotka danas bio je Miljenko Gradečki. U 71. minuti domaći ostaju sa igračem manje nakon što Fran Bažulić radi prekršaj za drugi žuti karton. Iz tog prekršaja gosti dolaze do povećanja prednosti od 1:3 nakon što se Tin Krznar najbolje snašao te je pospremio odbijenu loptu iznad Hrvoja Hurse. Gosti nakon tog pogotka kao da su nestali misleći da je utakmica gotova te ih je to i koštalo bodova. Domaćin unatoč igraču manje u zadnje dvije minute je zabio 2 pogotka i tako došao do velikog boda. Strijelci su bili Kontrec Luka i Franko Županec.

Špoljar i Leško potopili Rudar iz Mihovljana

Straža je kod kuće dočekala Rudar iz Mihovljana te ga poslala kući sa čak 8 pogotka u mreži. Vrlo razigrani domaćin na krilima Leška i Špoljara već u 12. minuti vode 2:0. U istoj toj minuti gosti ostaju sa igračem manje nakon što Pohižek Tomica gura suca koji ga isključuje. Nakon toga utakmica se igrala u jednom smjeru, a domaćini su do kraja susreta zabili 8 pogotka te pobijedili sa visokih 8:0. „Hat-trick“ je postigao Dario Špoljar, Karlo Leško je zabio 2 pogotka, dok su po jedan zabili Križanec Igor, Kristijan Valjavec te Števinović Marin.

U Golubovcu se igrao susret četvrte i pete momčadi između gosta Oštrca iz Zlatara, te domaćina-Golubovec. Domaćin već u 6. minuti dolazi u vodstvo preko Daria Bobeka koji nakon prodora po lijevom boku snažno šutira prema golu, na putu do gola lopta udara u obrambenog igrača, mijenja smjer te završava u mreži. Do kraja poluvremena promjene rezultata nije bilo. U nastavku susreta domaći vrlo brzo dolaze do povećanja vodstva. U 52. minuti sudac dosuđuje kazneni udarac na nezadovoljstvo mnogobrojne gostujuće publike te gostujućih igrača. Sigurni realizator sa bijele točke bio je Nikola Bobek. Do kraja susreta gost je iz slobodnog udarca preko Mihaela Škrleca uspio smanjiti rezultat na konačnih 2:1.

Prvi poraz Tondacha

Tondach je ovo kolo gostovao u Donjoj Stubici, za njih uvijek neugodno gostovanje. Domaćin je ušao u utakmicu s začelja ljestvice sa samo 6 bodova te su iz ove utakmice očekivali minimalno bod za priključak sredini ljestvice. Utakmica od samog početka tvrda u kojoj se nije preuzimalo previše rizika te zbog toga nismo vidjeli golove u prvom poluvremenu. U drugo poluvrijeme se krenulo nešto otvorenije no ništa previše. Stubica je bila zadovoljna i sa bodom, dok gosti su tražili pobjedu i nastavak odličnog niza te su zbog toga bili primorani preuzeti rizik. Ključan trenutak utakmice dogodio se u 69. minuti kada Nikola Pešec matira gostujućeg vratara  Damira Družinca i donosi vodstvo domaćinu od 1:0. Do kraja susreta gost nije uspio pronaći put do mreže te je susret završio minimalnom pobjedom Stubice.

U Radoboju je istoimeni domaćin dočekao drugoplasirani Inkop, koji je ušao u utakmicu sa 3 boda manje od Tondacha.  Ekipe koje su u ovome susretu tražile pobjedu, Radoboj zbog lošeg stanja na tablici sa samo 6 bodova, a Inkop za nastavak borbe za vrh.  Utakmica je započela nervozno i sa puno prekršaja te su već u prvih 36 minuta podijeljene 4 opomene. Do kraja poluvremena domaćin je preko Nikole Korenića izborio kazneni udarac, a sigurni realizator za 1:0 bio je Malarić Danijel. U nastavku drugog poluvremena domaćin već u 57. Minuti dolazi do vodstva od konačnih 2:0 preko Josipa Smrečkog. Inkop je tako upisao svoj drugi poraz u sezoni, te nije iskoristio poraz Tondacha za eventualno poravnanje na vrhu ljestvice.

Isključenje dva gostujuća igrača i trenera u Klanjcu

U Klanjcu vjerojatno i najzanimljivija utakmica za gledatelje ovog kola. Istoimeni domaćin je igrao protiv favoriziranog Oroslavja kojeg trenira Danijel Tomašković, bivši trener Klanjca. Iz same te činjenice očekivala se jedna jako dobra tekma u kojoj će se domaći igrači htjeti dokazati bivšem treneru, dok će on tražiti od svojih trenutnih igrača da ih deklasiraju. Početak susreta nije najbolje krenuo za goste. Vladimir Brlek već u 15. minuti dovodi pogotkom domaće u vodstvo. Rezultat se nije mijenjao sve do 61. minute kada gosti dolaze do izjednačenja preko Marija Šimića. U 73. minuti gostujući trener, spomenuti Danijel Tomašković, sapliče prvog pomoćnog suca, te ga glavni sudac zbog toga udaljuje izvan ograđenog dijela terena za igru. Samo 2 minute kasnije novi problemi za goste koji ostaju sa igračem manje zbog 2 javne opomene Nevena Piškovića. Domaćin koristi igrača više te u 89. minuti preko Igora Pleškog dolaze do zaslužene pobjede od 2:1. Do kraja susreta gostujući igrač Suntešić Dario je zaradio crveni karton zbog udaranje laktom u lice.

U 2. Županijskoj nogometnoj ligi ovo kolo nam je priredilo zanimljivih rezultata koji idu na ruku Ivančici. Vodeća Ivančica je ovo kolo bila slobodna te je vikend obilježila proslavom 90. obljetnice kluba, a dodatnog razloga za slavlje su im priredili rezultati ovog kola.

Gosti bez kapetana Škalca dva puta ispustili vodstvo

U derbiju kola igrali su domaćin-Toplice i gost iz Dubravočana-Omladinac koji su ušli u utakmicu sa 10 bodova. Već u 4. minuti preko Plečka Josipa gost dolazi u vodstvo. Pred sam kraj poluvremena domaći poravnavaju rezultat na 1:1. Strijelac pogotka bio je Karo Kaurloto. Početkom drugog poluvremena gost iz kazneno udarca ponovno dolazi u vodstvo. Siguran realizator s bijele točke bio je Nikola Lojna. Vodstvo gostiju nije dugo trajalo, te nakon samo 2 minute kapetan domaćih, Štefanić Mario postiže pogodak za konačnih 2:2.

Lobor „uveličao“ proslavu Ivančice

U Loboru su svoj susret igrali istoimeni domaćin i konkurent za povratak u 1. ŽNL-Jedinstvo iz Sv. Križa Začretje. Neugodan domaćin na vrlo malenom terenu stvorio iznenađenje kola. Očekivali smo tvrdu utakmicu i eventualno iznenađenje, ali poraz gosta definitivno nismo. Očito je da se Jedinstvo ne može prilagoditi terenima 2. ŽNL koji su puno lošiji i manji nego što je to u 1. ŽNL. Utakmica u kojoj nismo zbog samog terena mogli vidjeti previše igre. Domaćin sa svojom klasičnom igrom na domaćem terenu došao u vodstvo u 40. minuti preko Matije Gregurića.  Gost je u 52. minuti imao priliku poravnati rezultat iz kaznenog udarca no to im nije pošlo za rukom, te su domaćini do kraja susreta zadržali vodstvo od 1:0 i tako doveli Jedinstvo u nove probleme.

Đalski je kod kuće uvjerljivo slavio protiv Sloge rezultatom 2:0, te došao na 3 boda iza Ivančice, te jedan bod iza Jedinstva sa utakmicom manje. Strijelci su bili Marko Mikuljan te Ivan Korušić.

Pregrada kod kuće slavila minimalnom pobjedom protiv posljednjeg Desinića.  Strijelac jedinog pogotka bio je Luka Kantolić.

U Budinščini su svoj susret igrali domaćin Milengrad i gost iz Belca-Mladost. Mladost je u ovu utakmicu ušla kao favorit, a to je i opravdala u zadnjih 20 minuta kada je postigla 3 pogotka za konačnih 0:3. Strijelci su bili Kurtanjek Matija, Klarić Nikola te Hunjak Mihael.

Za sljedeće kolo 1. ŽNL izdvojili bismo susret Oštrca i Stubice. Oštrc ulazi kao favorit u ovu utakmicu ali sa lošom formom, dok se Stubica nakon pobjede protiv vodeće ekipe moralno digla i ide u Zlatar po nova 3 boda. Derbi kola nas očekuje u Poznanovcu gdje domaćin Inkop kao drugoplasirana momčad dočekuje Golubovec koji drži četvrto mjesto sa samo 2 boda manje. Rudar iz Dubrave Zabočke sa 8 bodova dočekuje gosta iz Marije Bistrice koji se nakon pobjede u prošlom kolu popeo na 7 bodova.

U 2. ŽNL očekuje nas derbi kola u Belcu gdje domaća Mladost igra protiv vodeće Ivančice. Domaćin koji kod kuće jačim protivnicima stvara probleme, a ove godine su to dokazali već u 1. pretkolu CUPa kada su izbacili drugoplasiranu momčad 1. ŽNL, Inkop. Očekuje nas jedna odlična utakmica u kojoj bi moglo biti novih iznenađenja. Druga dobra utakmica se igra u Toplicama. Toplice i ovo kolo igraju kod kuće, a dočekuju Đalski. Susjedski derbi za ova dva kluba koji očekuju samo pobjedu.