N+ Zagorski nogomet: Bivše HNL ikone Polovanec, Jakirović i Vidović vuku Matiju Gupca s dna lige

Sedmo kolo 1. Županijske nogometne lige donijelo je svim domaćim ekipama tri boda. Zanimljivo je da u svim susretima ovog kola gosti nisu uspjeli odnijeti kuci niti jedan bod, a interesantno je i da su u sedam susreta gosti zabili sve zajedno samo dva pogotka. U Bedekovčini se u nedjelju igrao derbi kola između vodećeg Tondacha kao domaćina koji je dočekao četvrtoplasirani Golubovec. Tondach je već od samog starta krenuo odlučno, iskoristili su uspavanost Golubovca te preko Nenada Radovečkog poveli već u 2. minuti. Nakon početnog zaostatka gost se probudio te je do kraja prvog poluvremena rezultat ostao nepromijenjen. Početkom drugog poluvremena Tondach opet bolje ulazi u utakmicu i već u 50. minuti Čehulić Mario povećava vodstvo na 2:0, da bi samo 13 minuta kasnije Goran Jaković postavio rezultat na konačnih 3:0. Tondach je i dalje jedina momčad bez poraza što ju čini vodećom momčadi.

Oštrc i dalje neporažen kod kuće

U Zlataru je ovaj vikend bila aktualna manifestacija „Dani kajkavske riječi“ koja se održava već 48. godinu zaredom u kojoj fešte nikad ne nedostaje. Tako je bilo i ovaj put, a dodatnog razloga za feštu su imali igrači Oštrca i njihovi vjerni navijači „Črvi“ nakon tvrde domaće pobjede protiv gosta iz Radoboja. Oštrc je slavio 2:0, a do pobjede su stigli u zadnjih 20-ak minuta susreta preko Marka Trčaka u 70. minuti, te Marija Beljaka u 74. minuti. Bila je to četvrta pobjeda Oštrca kod kuće u četiri igrane utakmice, što govori da je uspjeh odnijeti bod Oštrcu na domaćem terenu.

Lokalni derbi pripao Oroslavju

U Oroslavju je igran lokalni derbi između istoimenog domaćina i gosta iz Stubice. Naboj i nervoza bili su prisutni u obje momčadi cijeli tjedan, a želja za pobjedom je sve više rasla kako se utakmice približavala. Ekipe su u utakmicu krenule samo sa jednim ciljem – pobjedom. Oroslavje traži tri boda kod kuće i nastavak borbe za vrh ljestvice, dok Stubica, s pet startnih igrača koji su donedavno igrali za juniore, pokušava uzeti bodove i maknuti se s donjeg dijela ljestvice. Utakmica je započela vrlo žustro s jedne i druge strane te smo do 27. minute imali prilike gledati kako „padaju“ kartoni, a nakon toga golovi. Oroslavje je tako dobilo do 27. minute tri žuta kartona, dok je Stubica u 12. minuti ušla u probleme kada joj je isključen kapetan momčadi, Dario Matuša. Stubica je još kratko nakon toga pružila otpor no u 28. minuti domaćin na radost mnogobrojne publike dolazi u vodstvo preko Nevena Piškovića. Samo deset minuta kasnije Leo Tuđa, kapetan domaće ekipe, povećava rezultat  na 2:0 te utakmica kreće u jednom smjeru. U drugom poluvremenu je Oroslavje povećalo vodstvo preko Marija Šimića u 58. minuti, da bi gosti uspjeli u 72. preko Stjepana Pejića smanjiti na konačnih 3:1.

U Poznanovcu su svoju utakmicu igrali domaćin Inkop i gost iz Huma na Sutli-Straža. Očekivali smo jedan derbi u kojem će prevagu donijeti mladi, talentirani mladići. Na gostujuću žalost, Karlo Leško zbog skidanja dresa u prošlom kolu te 3 žuta kartona je propustio ovaj ogled što je možda i presudilo u domaću korist. U početku utakmice već u 4. minuti domaća ekipa dolazi u vodstvo iz kaznenog udarca preko Nikole Jakopca. U 33. Vučković Jurica povećava vodstvo na 2:0 te tim rezultatom idemo na poluvrijeme. U drugom dijelu, 63. minuti, gost „točku na i“ stavlja preko Novosel Denisa za konačnih 3:0. Gost je do kraja utakmice pokušavao pronaći put do mreže no u tome nisu uspjeli, te su tako tri boda ostala u Poznanovcu, a Inkop na 2. mjestu naše tablice.

Klanjec kod kuće dočekao gosta iz Velikog Trgovišća-Zagorec. Klanjec je do minimalne pobjede stigao već u 6. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Alen Humski.  Do kraja susreta priliku za promjenu rezultata imale su obje momčadi, no zahvaljujući dobrim reakcijama vratara te loše raspoloženim napadačima, rezultat se nije mijenjao.
Rudar iz Mihovljana je stigao do treće uzastopne pobjede. Kod kuće su slavili protiv Mladosti iz Marije Bistrice, koja je nakon ovog kola posljednja na ljestvici sa četiri boda. Rudar iz Mihovljana je u drugom poluvremenu preko Meštrovića Nikole, Klarića Mihaela te Stjepana Kranjčeca došao do pobjede od 3:0.

Matija Gubec se pobjedom kod kuće protiv Rudara iz Dubrave Zabočke maknuo s dna ljestvice. Gubec je u startnoj postavi krenuo sa kapetanom Jakirovićem, Vidovićem te kapetanom Polovancem, koji svoje dugogodišnjo iskustvo igranja elitnog nogometa prikazuju na županijskim terenima. Bio je to pokazatelj da Gubec traži drugu pobjedu zaredom, nakon što u prvih pet kola nije upisao niti jedan bod.

Domaćin u 32. minuti preko Mislava Koščevića dolazi u vodstvo, da bi šest minuta kasnije Rajko Vidović povisio rezultat na 2:0. Gost se nije predao te je ulaskom u drugo poluvrijeme pokušao doći do bodova. U samo 15 minuta drugog poluvremena, gost smanjuje rezultat na 2:1 preko Antuna Capara, što je dodatno probudilo domaćine koji u 72. minuti povećavaju rezultata na konačnih 3:1. Strijelac pogotka bio je Bačani Andrija.

KONKURENTI ZA NASLOV OSTALI BEZ VAŽNIH BODOVA

U 6. kolu 2. Županijske nogometne lige derbi utakmica igrala se u Sv. Križu Začretje gdje je Jedinstvo kod kuće dočekalo Pregradu. Bio je to susret dva bivša prvoligaša i očekivali smo tvrdu utakmicu kakvu smo i dobili. U prvom poluvremenu nismo imali prilike vidjeti golove, no zato nam je drugo poluvrijeme bilo nešto sadržajnije. Samo sedam minuta nakon što su se iz poluvremena igrači vratili na teren, gost je poveo pogotkom Martinka Ninoslava. Bio je to pogodak koji je unio veliku nervozu u domaću ekipu, te domaće navijače budući da su očekivali pobjedu i nastavak borbe za povratak u prvo mjesto. Domaća ekipa je već od prije dobro poznata kao dobra momčad sa slabom realizacijom. Tako je bilo i ovaj put, te su domaći tek u 81. minuti stigli upisati svoj prvi i jedini pogodak na utakmici. Strijelac pogotka bio je Matija Piljek. Rezultat se nakon toga nije mijenjao te su ekipe u derbiju podijelile bodove što nije zadovoljilo domaćine.

Drugi derbi susret igrao se u Dubrovčanu. Utakmica o kojoj se može napisati jako puno o događajima unutar terena, a još više o događajima izvan terena. Kod Omladinca je gostovala vodeća Ivančica kao jedina momčad na ljestvici sa 100 % učinkom, te su i ovoj očekivali pobjedu i nastavak niza. Utakmica je za goste krenula jako dobro te već u 17. minuti dolaze do vodstva od 0:1 kojeg im donosi Mario Šumiga. Samo 11 minuta kasnije domaćin poravnava rezultata na 1:1. Strijelac je bio Berc Antun. U 36. minuti novi šok za goste i početak nereda kojeg su uzrokovali gostujući navijači. Sudac je svirao kazneni udarac, a siguran realizator bio je domaći kapetan Matija Škalec za preokret i vodstvo Omladinca. Taj kazneni udarac nisu prihvatili gostujući navijači koji su počeli polijevati pomoćnog suca, te je sudac utakmice bio primoran prekinuti na nekoliko minuta susret. Uz svo to polijevanje, navijači su i prijetili sucu da će ga gađati bocama, te navodno da su i nekoliko boca polomili na ogradi, tek nekoliko metara od pomoćnog suca. Zbog nemogućnosti nastavka utakmice pod takvim uvjetima, domaćin je osigurao redare koji su navodno maknuli navijače dalje od terena na obližnju livadu te je tamo nakon grubih riječi i nesuglasica nastala tučnjava. Utakmica se potom nastavila, a detaljnije informacije o pobjedniku „boksačkog“ susreta i samim događajima nažalost nemamo. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 2:1 te je gost u drugom poluvremenu tražio preokret koji bi ih nakon kiksa Jedinstva odvojio na pet boda prednosti. No danas vrlo raspoloženi domaći igrači to nisu dopustili, te su u 75 minuti došli do povećanja vodstva od 3:1, nakon što je Havoić Jurica iz Ivančice zatresao vlastitu mrežu. Do kraja susreta, u 87. minuti Mario Šumiga svojim drugim pogotkom je smanjio rezultat na 3:2.

Mladost Belec je kod kuće uvjerljivo slavio protiv Lobora rezultatom 4:1. Hat-trick je postigao Havoić Marko koji je i praktički riješio ovu utakmicu. Desinić je kod kuće kao posljednjeplasirana momčad sa 1 bodom dočekao Đalski. Đalski je došao do lagane pobjede od 2:4. Toplice kao trećeplasirana momčad gostovala je Slogi koja drži deveto mjesto tablice. Toplice su imale devet bodova, te bi ih pobjeda protiv Sloge nakon kiksa Jedinstva i Ivančice dovela na jedan bod zaostatka za Jedinstvom, odnosno tri boda za vodećom Ivančicom. Toplice su povele preko Jasmina Konjića u 67. minuti no pobjedu su ispustili u zadnjim minutama utakmice, kada domaćini dolaze do izjednačenja iz kaznenog udarca. Strijelac je bio Šavorić Luka.

Sljedeći vikend u 1. ŽNL nas očekuje lokalni derbi i derbi začelja. U Mariju Bistricu, koja drži dno ljestvice sa samo četiri boda, dolazi Matija Gubec iz Gornje Stubice sa đest osvojenih bodova i dvije uzastopne pobjede. Očekuje nas dobar susret u kojem će Mladost MB tražiti pobjedu i probat se maknut s dna ljestvice. Straža i Rudar Mihovljan kao šesta i sedma momčad trenutne tablice igraju svoj susret u Humu na Sutli na vrlo neugodnom gostovanju. Straža je domaćinska momčad kojoj je teško uzeti na domaćem terenu bodove, dok Rudar želi nakon 3 uzastopne pobjede nastaviti svoj pobjednički niz.  Rudar iz Dubrave Zabočke i nadolazeće kolo igra u gostima. Put ih vodi u Veliko Trgovišće gdje ih dočekuje Zagorec sa istim brojem bodova, sedam (7). Radoboj nakon što se vratio iz 4. HNL u 1. ŽNL, očekivao je brz i lagan povratak ponovno u 4. HNL, no nakon sedam kola, imaju svega šest bodova i krajnje je vrijeme da se probude. U nedjelju im u gostovanje dolazi drugoplasirani Inkop, te vjerujemo kako nas očekuje jedna tvrda utakmica u  Radoboju koji će pokušati dati 200 % da dođe do pobjede. U Novom Golubovcu u goste dolazi Oštrc iz Zlatara, susret četvrte i pete momčadi ljestvice u kojem ne možemo izdvojiti favorita. Vodeći Tondach ide u goste Stubici koja drži pretposljednje mjesto na tablici te smo sigurni da će Stubica učiniti sve u svojoj mogućnosti da iznenadi Tondach. Klanjec drugu utakmicu zaredom igra kod kuće. U goste im dolazi jako Oroslavje, koje nakon ulaska u prvu ligu napada vrh ljestvice i borbu za naslov.

U 2. ŽNL derbi kola igraju Toplice i Omladinac, četvrta i treća momčad koje se pokušavaju priključiti borbi za naslov. Očekuje nas dobar i napet susret, te se nadamo da neće biti nikakvih incidenta. Jedinstvo gostuje u Loboru koji kod kuće vrlo neugodan te možemo pričati o eventualnom iznenađenju koje bi domaćini mogli prirediti novom drugoligašu. Pregrada kod kuće igra protiv posljednjeg Desinića u kojoj bi lagano trebala slaviti, Đalski kod kuće dočekuje Slogu, dok Mladost-Belec gostuje u Budinščini kod Milengrada. Ivančica je slobodna.