Minorna upotreba pirotehnike na Maksimiru, Velikoj Gorici i Osijeku

Četrnaesto kolo Hrvatski Telekom Prve lige na stadionu je privuklo 10.904 gledatelja, što je 2.181 po utakmici.

Najviše gledatelja, njih 3.753, je prisustvovalo duelu Gorice i Hajduka koji je završio pobjedom domaćina rezultatom 2:1.

Delegat na tom susretu je bio Zlatko Stanković koji je u svojim bilješkama naveo sljedeće:

Organizacija utakmice provedena sukladno Propozicijama za ovaj stupanj natjecanja (osim što su u 72. minuti na dijelu tribina gdje se nalaze gostujući navijači upaljena jedna bljeskalica). Svi upisani igrači s valjanim liječničkim pregledom, pravom nastupa, te uplaćenom članarinom za 2019. godinu. Službene osobe imale ispravne licence. Predstavnik kluba domaćina za ispunjavanje uvjeta iz čl. 15 stavak 8 Propozicija natjecanja prijavio je igrače pod brojem 1, 5, 10, 14, 18, 19, 20, a predstavnik gostiju prijavio je igrače pod brojem 6, 10, 17, 24, 28, 35, 70. Prijavljuje se HNK Gorica zbog dobivene 4 javne opomene i jednog isključenja. Na utakmici bilo prisutno ukupno 3753 gledatelja, od toga 439 gostujućih gledatelja. Sigurnost službenih osoba i gostiju prije, za i nakon utakmice bez primjedbi.

Kolo je otvoreno u Maksimiru gdje je Dinamo pred 2.404 znatiželjnika golom mladog Joška Gvardiola slavio protiv Inter-Zaprešića rezultatom 1:0, a Vicko Bućan je u utakmici naveo:

Organizacija utakmice sukladno Propozicijama natjecanja. Sportske iskaznice kao i licence službenih osoba uredne. Prema čl. 15 Propozicija HTPL domaćin prijavljuje sljedeće nacionalno trenirane igrače: broj 40, 16, 21, 32, 36 i 55, dok gosti prijavljuju igrače broj 7, 8, 11, 13, 34 i 18. Ponašanje gledatelja fer i korektno izuzev 27. minute kada je navijačka skupina BBB (cca 800) bacila jednu petardu i 75. minute kada je upaljeno 6 baklji, od toga 3 ubačene na teren. Domaćin je putem službenog spikera u 75. minuti zamolio gledatelje na sjevernoj tribini da ne koriste pirotehnička sredstva. Izvršena personalizirana prodaja ulaznica, te je evidentirano 2404 gledatelja.

Nedjeljni program je otvoren u Koprivnici gdje su Slaven Belupo i Istra 1961 pred samo 867 gledatelja odigrali bez golova. Susretu je prisustvovao delegat Ivan Vukojević koji je tom prigodom zapisao:

Organizacija utakmice uspješna i u skaldu s Propozicijama natjecanja za prvenstvo HT Prva Liga. Športske iskaznice predane na vrijeme te svi igrači s pravom nastupa. Licence službenih osoba ispravne, licencirani treneri nazočni na klupama momčadi. Sukladno čl. 15 stavak 8 Propozicija natjecanja kod domaćina u zapisnik su prijavljeni igrači br. : 12, 6, 7, 10, 15 i 23, a kod gostiju igrači br. : 1, 12, 6, 7, 14 i 16. Ponašanje svih sudionika kao i gledatelja bilo je u duhu fair playa

U derbiju kola Osijek je nakon preokreta pred 3.550 gledatelja na Gradskom vrtu slavio protiv Rijeke rezultatom 3:2. Željko Podrug je u svojim bilješkama naveo:

Utakmica organizirana u skladu sa Propozicijama natjecanja HT Prve lige. Športske iskaznice igrača i licence službenih osoba ispravne i s pravom nastupa. Licencirani treneri vodili svoje momčadi.Sukladno članku 15. Propozicija natjecanja za domaći klub nastupila su četiri igrača stranog državljanstva. Domaćin prijavljuje nac.trenirane igrače pod brojevima; 1,6,9,19,25,31., a kod gosti igrače pod brojevima; 4,6,8,13,19,27. Medicinsko osoblje bez većih intervencija. Navijačka skupina “Kohorta” koja je bila smještena na istočnoj tribini (oko 250 pripadnika) u 50.minuti uzvikivali su “riječke pičke”, dok su u 68. minuti zapalili 4 baklje koje su dogorjele na istoj tribini. Gostujuća navijačka skupina “Armada” koja je bila sjmještena na sjevernoj tribini (79 pripadnika) u 52.minuti uzvikivala je “osječke pičke”. Brojači gledatelja u funkciji, ispravni. Domaćin osigurao personalizaciju ulaznica.

Kolo su pred samo 330 gledatelja u Kranjčevićevoj zaključili Lokomotiva i Varaždin (2:1), a Dalibor Kajinić je o utakmici naveo:

Utakmica organizirana prema Propozicijama Prve HNL. Dolazak svih sudionika na ovu utakmicu bilo je na vrijeme. Sve osobe prema Propozicijama nazočile su samom sastanku pred početak utakmice. Teren, svlačionice i ostale službene prostorije vrlo dobro pripremljene. Licence službenih osoba, kao i sportske iskaznice igrača uredne. Prisutna redarska služba kao i sakupljači lopti u dovoljnom broju. Također dovoljan broj osoba uz nosila za iznošenje ozlijeđenih igrača. Ponašanje gledatelja, igrača te službenih osoba više nego korektno. Domaća ekipa nastupila je N.T. igračima broj 12., 13., 15., 20., 23. 24., 26. A kod gostujuće momčadi igrači broj 1., 20., 24., 99., 7., 13., 18.