Mance junak pobjede Osijeka nad Hajdukom (VIDEO)

U derbi susretu šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek pred 7.354 gledatelja u Gradskom vrtu pogotkom Antonija Mance slavio protiv Hajduka rezultatom 1:0 (1:0).

Momčad Dina Skender je tako skočila na treće mjesto ljestvice smanjivši zaostatak za Hajdukom na jedan bod razlike.

Bolje su u susret ušli gosti koji su veliku priliku imali u 5. minuti kada je Caktaš dijagonalnom loptom pronašao Jaira. Brazilski napadač se othrvao Šorši te izbio sam pred Ivušića, ali golman domaćih uz pomoć vratnice spašava vrata Osijeka.

Bijelo-plavi su uzvratili u 15. minuti kada je Pilj pronašao Mance koji je zabišao i vratara Ljubića, li njegov udarac završava na vanjskoj strani mreže.

U 31. minuti Šorša je iskoristio loše dodavanje Simića prema Dolčeku te je uposlio Mancea međutim njegov prizemni udarac odlično brani Ljubić.

Hajduk je kapitulirao u 35. minuti kada je Šorša iskoristio loše primanje Dolčeka te se sjurio u kontru kombiniravši s Manceom koji na koncu iznimno preciznim udarcem doveo domaćine u vodstvo. Bio je to njegov treći zgoditak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Osijek je u 42. minuti mogao povećati vodstvo kada je neprecizan bio Marić koji također povećava vanjski dio mreže.

U prvoj minuti nastavka nova dobra šanse za goste. S ruba kaznenog prostora je dobro pucao Dolček, a vratar Ivušić je ponovno bio na visini zadatka.

U 56. minuti novi pokušaj Hajduka koji je zaprijetio preko Jradija no njego udarac sa 17 metara blokirao je Žaper.

Osam minuta kasnije nova kontra za Osijek. Po lijevoj strani je pobjegao Marić i uputio loptu prema petercu Hajduka, ali u posljednju trenutak u korner je šalje Simić.

Veliku priliku za izjednačenje Hajduk je imao u 67. minuti kada je iz slobodnog udarca ubacio Juranović, a glavom je udarac uputio Nejašmić međutim još jednom izvrsnom reakcijom se iskazao vratar Osijeka Ivica Ivušić. U nastavku akcije iz okreta je pokušao Simić no nije pogodio okvir gola.

U 74. minuti iz slobodnog udarca je ubacio Hamza, ponovno je šutirao Nejašmić, ali mrežu gostiju ovaj put u posljednji trenutak blokom spašava Žaper.

Osijek je u 80. minuti bio opasan preko Kleinheislera, ali njegov ubačaj na u peterac ispred Marića čisti Dolček.

U 88. Osijek još jednom blokom spašava svoja vrata. Zaprijetio je Jradi, a požrtvovno reagirao Škorić.

Minutu kasnije prilika za domaćine no Marićev udarac prolazi pored gola Ljubića.

Sudačka nadoknada je ponudila posljednju priliku Hajduku za izjednačenjem. Caktaš je pokušao iz slobodnog udarca s 20-ak metara, ali njegov udarac završava u živom zidu. Istu priliku su potom imali i domaćini no sa 18 metara loše je šutirao Kleinheisler.

Osim poraza Hajduk je zbog trećih žutih kartona za subotnji derbi s Dinamo ostao bez nigerijskog napadača Samuela Eduoka i albanskog stopera Ardijana Ismajlija.

Rijeka – Inter-Zaprešić

Od 20 sati u Gradskom vrtu u derbiju šestog kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek dočekuje Hajduk.

Bijelo-plavi su u dosadašnjem tijeku prvenstva uz dvije pobjede i remija doživjeli jedan poraz te imaju četiri boda manje od Bilih koji su uz četiri pobjede jedan put poraženi.

Domaćini danas u kadru nemaju Jugovića, Grgića i Mioča koji su ozlijeđeni, a gosti iz istog razloga ne mogu računati na Posavca, Duku, Vučura i Jurića dok Josip Bašić ima virozu, a Marin Jakoliš još jednu utakmicu suspenzije.

Derbi je pripao Igoru Pajaču iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Stupno) i Goran Loparac (Sladojevci) dok su dodatni suci Ivan Župan (Bjelovar) i Goran Pečanić (Zagreb). Delegat susreta je Ivan Vukojević iz Zagreba, a iz istog mjesta dolazi i kontrolor suđenja Dragutin Poljak. Vladi Dominiću je pripala dužnost HNS-ovog časnika za sigurnost.

Dino Skender i Damir Burić su na travnjak od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: