Majstorija Ohandze za tri boda Hajduka (VIDEO)

U 19. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Maksimiru slavio protiv Lokomotive koja je susret završila sa devet igrača rezultatom 0:2 (0:0).

Bijeli su se tako bodovno poravnali sa Osijekom na drugom mjestu ljestvice dok je Lokomotiva i dalje na šestoj poziciji.

Prvi dio utakmice je prošao bez većih prilika da bi u 50. minuti nastavka nakon neopreznog starta Doležala na Lopez domaćini ostali s igračem manje.

Hajduk je do zgoditka došao u 66. minuti kada je na asistenciju Saida majstorski pogodio Ohandza.

U 81. minuti vidjeli smo i drugi crveni karton na utakmici kada je Majer u kratkom razdoblju dobio dva žuta kartona, drugi zbog napucavanja lopte u prekidu igre.

Usprkos dva igrača manje Lokomotiva je do izjednačenja mogla doći u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je na asistenciju Capana udarac Šunjića odsjeo na vratnici.

Minutu kasnije Hajduk je iz kontre potvrdio pobjedu, drugi pogodak na utakmici postigao je Ohandza kojem je asistirao Almeida.

Devetnaesto kolo 1. HNL će od 17 sati na Rujevici zaključiti Rijeka i Slaven Belupo.

Od 15 sati na Maksimiru počinje utakmica 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Lokomotive i Hajduka.

Odlukom povjerenika za natjecanje Josipa Breznog susret je premješten iz Kranjčevićeve zbog lošeg stanja travnjaka.

U ovosezonskim međusobnim duelima ova dva suparnika Hajduka je također na Maksimiru u prvom kolu slavio rezultatom 1:3 dok je na Poljudu u uzbudljivom susretu završilo bez pobjednika, 2:2.

Domaći sastav će danas s klupe voditi Draženko Prskalo obzirom da je Mario Tokić proteklog tjedna dobio otkaz.