Lopa i Lukić presudili Zaprešićanima (VIDEO)

Dmytro Lopa

U prvoj utakmici 29. kola MAXtv Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu slavio protiv Inter-Zaprešića rezultatom 2:1 (1:0).

Bijelo-plavi su tako došli do treće uzastopne pobjede u 1. HNL, a sve tri su ostvarili na domaćem terenu te su barem privremeno pobjegli Hajduku na šest bodova prednosti u borbi za treće mjesto ljestvice. Inter pak još uvijek ne zna za pobjedu u drugom dijelu sezone.

Domaćini su povelu u 9. minuti utakmice kada je Lopa pogodio glavom nakon ubačaja Peroševića. Ukrajinskom veznjaku bio je to 7. pogodak u sezoni, a u posljednje tri utakmice je postigao četiri zgoditka.

U drugom poluvremenu su obje momčadi imale nekoliko odličnih prilika, ali što zbog odličnih reakcija vratara, pogotovo Malenice, te zbog slabe koncentracije napadača mreže se nisu tresle sve do sama završnice kada je pobjedu Osijeka potvrdio Lukić.

U 94. minuti susreta počasni pogodak za Diva iz predgrađa postiže Ivan Mamut kojem je to bio prvijenac u MAXtv Prvoj ligi.

Kolo se nastavlja već večeras kada se od 20 sati u Vinkovcima sastaju Cibalia i Slaven Belupo koji također već duže vrijeme nisu okusili slast pobjede.

U sjeni “slučaja Soudani” od 18 sati u Gradskom vrtu počinje prvi susret 29. kola MAXtv Prve lige u kojem se sastaju Osijek i Inter-Zaprešić.

Bijelo-plavi će pokušati doći do treće uzastopne domaće pobjede dok Div iz predgrađa još uvijek nije osvojio tri boda u proljetnom dijelu sezone.

U tri ovosezonska prvenstvena ogleda Osijek je upisao jednu pobjedu i to u prvom susretu u Zaprešiću koji je završio rezultatom 2:0 dok su dva dvoboja završila bez pobjednika, bilo je 1:1 i 2:2.