Lokomotiva slavljem nad ‘Farmaceutima’ stigla na dva boda zaostatka za Hajdukom (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva je u Kranjčevićevoj rezultatom 3-0 (0-0) svladala Slaven Belupo i tako četvrtom pobjedom u nizu preskočila Rijeku na ljestvici i pred najveći derbi hrvatskog nogometa stigla na samo dva boda zaostatka za drugoplasiranim Hajdukom.

Do pobjede je Tomićeva momčad stigla u drugom dijelu pogocima Mytra Uzunija, autogolom Jeffrena i prvijencem Marija Budimira iz kaznenog udarca u posljednjoj minuti utakmice.

Iako se igralo dosta aktivno s obje strane, te su obje momčadi prilično visoko napadale protivnika u trenucima protivničkog posjeda lopte, u uvodnih petnaest minuta pravih opasnosti po vratare nije bilo. Bilježimo tek situacije nakon slobodnih udaraca, slabašan pokušaj Glavčića na jednoj te Tolićev ubačaj na koji je malo zakasnio Tuci na drugoj vratnici – na drugoj strani terena.

U 18. minuti prvo pravo uzbuđenje na susretu. Karačić je s desne strane vrha šesnaesterca jednu odbijenu loptu fantastičnim udarcem poslao u suprotnu vratnicu. Nemoćan je bio Ježina, a u nastavku akcije domaći su izborili prekršaj na nekih osamnaest metara. Tolić je pucao prizemno u sam kut, no gostujući vratar je uz manje probleme sačuvao mrežu netaknutom.

U 24. minuti Ježina nevjerojatno griješi i pri ispucavanju dodaje loptu Kastratiju koji puca snažno iz prve no gostujući vratar dobrom intervencijom uspješno se iskupio za prethodno prezentirano ‘pomračenje’.

Četiri minute poslije odlična akcija Tomićeve momčadi. Izašli su iz svoje polovice, a u završnici Kastrati otvara Karačića desno, on igra odličnu prizemnu loptu u peterac na Tucija, čije je postavljanje noge pravovremeno, ali zbog nedovoljno snažnog ubačaja od strane suigrača ta lopta nije imala dovoljnu brzinu da bi iznenadila dobro postavljenog Ježinu, koji nogom upisuje još jednu obranu.

Slaven je prvu pravu prijetnju kreirao u 32. minuti kada je Jeffren odlično pronašao prostor za udarac pri vrhu šesnaesterca i snažno zapucao u sam kut, no Grbić odličnom intervencijom odbija u korner.

Četiri minute poslije Krstanović je ostao nečuvan nakon izlaska gostiju i s vrha šesnaesterca uputio snažan udarac malo, malo pored vratnice.

Veliku priliku ‘Farmaceuti’ su imali u 40. minuti. Jeffren je s lijeve strane napada pronašao Krstanovića na sedam metara, napadač gostiju bio je okrenut leđima prema vratima i okretom izbacio Markovića te uz poprilično oklijevanje uputio snažan udarac koji brani Grbić.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena domaći su tražili kazneni udarac nakon duela u kojem je Goda uklizao i omeo Kastratija pri proboju lijeve strane gostujuće obrane, no Pejin (dojam je opravdano) pokazuje da tu nije bilo elemenata za najstrožu kaznu, a nisu se oglasili ni njegovi VAR kolege.

Vrlo zanimljivo prvo poluvrijeme, u kojem je ipak možda malo više pokazala Lokomotiva, okončano je bez pogodaka.

U nastavku susreta prva je zaprijetila Lokomotiva, već u prvoj minuti drugog dijela akciju s desne strane napada prvo je pokušao udarcem s nekih četrnaest metara okončati Uzuni no njegov udarac je blokirao Lulić, a u nastavku je lopta došla do Markovića koji je vrlo nekvalitetno ni pucao ni ubacio, te je Ježina dobrom reakcijom otklonio opasnost po svoja vrata.

Puno su dominantnije domaći igrali u otvaranju drugog dijela utakmice. U 50. Tolić s nekih trinaest metara upućuje snažan udarac pod gredu, Ježina i to odbija.

Iako su gosti uskoro uspostavili ravnotežu u igri Lokomotiva je u svega dvije minute stigla do dva pogotka i velike rezultatske prednosti.

Karačić je u 59. odličnim trkom i reakcijom zadržao loptu u igri i odigrao za Kastratija koji prolazi pored Gode i igra na Tucija, gosti kratko odbijaju, a na lopti je Uzuni koji nečuvan s jedanaest metara preciznim udarcem trese mrežu za 1-0 svoje momčadi i svoj sedmi ligaški pogodak u sezoni, četvrti u nastavku sezone.

Već dvije minute poslije je 2-0 za Lokomotivu. Slaven je izašao nešto više postavljen i izgubio loptu, domaći bježe u kontru koju je na prelijepo dodavanje Tucija s lijeve strane napada nastavio Uzuni, uvukao se u sredinu i dodao desno za Kastratija, on igra povratnu prema Toliću ispred kojeg loptu u mrežu, u pokušaju sprječavanja pogotka, šalje Jeffren.

Belupo je bio vidno šokiran ovakvim raspletom, no nakon kraćeg perioda ponovno je Stipićeva momčad počela konkretnije dolaziti prema naprijed.

U 75. Kastrati je pobjegao na desnoj strani napada i uputio udarac malo pored vratnice, a dvije minute poslije gosti prvi put u nastavku prijete. Na ubačaj s desne strane u petercu je na lopti Lima (ušao u 62. umjesto Jeffrena) no njegov udarac u korner dobrom reakcijom odbija Mersinaj.

U 79. minuti Atiemwen (ušao u 67. umjesto Tolića) je iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca poslao loptu malo iznad okvira vrata.

Tri minute poslije igrači Lokomotive ponovno traže kazneni udarac zbog pada Uzunija nakon duela s Lovrenom. Dojam je da je i u ovoj situaciji sudačka postava donijela ispravnu odluku.

U 87. minuti Atiemwen je na dodavanje Jakića izašao u jedan na jedan s Ježinom no gostujući vratar izlazi kao pobjednik te brani nogom i odbija u korner.

Na isteku druge od tri minute sudačke nadoknade Kastrati je ponovno pobjegao obrani gostiju i pokušao ubaciti u sredinu no loptu rukom zaustavlja Mikulić. Kazneni udarac u pogodak je svojim prvijencem u dresu Lokomotive pretvorio Budimir.

Tomićeva momčad upisala je tako četvrtu pobjedu u nizu i sada je, pred sutrašnji najveći derbi hrvatskog nogometa, na samo dva boda zaostatka za drugoplasiranim Hajdukom.

Lokomotiva u sljedećem kolu gostuje u Velikoj Gorici kod Gorice, dok će Slaven Belupo igrati u Zaprešiću protiv Intera.

Od 17 sati u Kranjčevićevoj počinje prva utakmica 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojoj Lokomotiva dočekuje Slaven Belupo.

U prvom ovosezonskom dvoboju ove dvije momčadi Lokomotiva je slavila sa čak 6:1, da bi potom u Koprivnici Farmaceuti bili bolji s rezultatom 1:0.

Domaćini danas zbog ozljeda ne mogu računati na Sammira, Leškovića i Petraka dok su gosti lišeni usluga kartoniranog Bačelić-Grgića, a na oporavku su Etoundi i Radivojević.

Glavni sudac dvoboja je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će asistirati Marjan Tomas (Vladisavci), Kruno Šarić (Županja) i Josip Lučić (Vinkovci). Za VAR su zaduženi Marko Matoc (Zaprešić) i Miro Grgić (Osijek), delegat susreta je Davor Ivić (Sisak), a kontrolor suđenja Branko Bajić (Split).