Lokomotiva preokretom svladala Rudeš (VIDEO)

U prvoj utakmici od današnje tri, Lokomotiva je na Kranjčevićevoj svladala Rudeš rezultatom 1:2, preokretom u drugom dijelu, golovima iz kaznenih udaraca.

Rudeš je bolje otvorio susret i poveo je u 15. minuti. S desne strane prekid je izveo Karlo Lulić, Budimir je glavom loptu produžio na drugu stativu gdje se našao Samir Fazli, koji zabija svoj prvijenac ove sezone.

Lokomotiva se u igru vratila odmah početkom drugog dijela. Krstanović je srušen u kaznenom prostoru a sudac Batinić pokazao je na bijelu točku. Precizan izvođač s bijele točke bio je Lovro Majer.

U 75. minuti Lokomotiva je stigla do potpunog preokreta. Ponovno je srušen Krstanović, odgovornost je ovog puta preuzeo Bojan Knežević koji je također bio siguran.

Dodajmo kako je Lokomotiva utakmicu završila s igračem manje, jer je u 85. minuti isključen Ivan Šunjić.

Rudeš je usprkos porazu ostao iznad opasne zone barem za sada, imaju 26 bodova nakon 30 kola, dok je Lokomotiva sada peta s 35.

Danas su na rasporedu tri utakmice programa 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a prvi će na travnjak istrčati nogometaši Rudeša i Lokomotive, čiji okršaj na stadionu u Kranjčevićevoj ulici započinje u 16 sati.

Rudeš je u nastavku sezone konačno počeo naplaćivati svoje dobre izvedbe tijekom gotovo čitavog premijernog nastupa u 1. HNL. U 9 odigranih utakmica nakon prvenstvene pauze Rudeš bilježi četiri pobjede, dva remija i tri poraza – u prijevodu 14 osvojenih bodova, od mogućih 27, dva više nego u prethodnih 20 odigranih kola. Posebno ohrabrujuće za momčad španjolskog stratega Aire jesu pobjede u prethodna dva kola, u kojima je Rudeš upisao domaće pobjede nad Osijekom (1-0) i akutalnim prvakom Rijekom (4-2).

Lokomotiva je s druge pak strane u devet odigranih susreta u nastavku prvenstva slavila samo dva puta, protiv Dinama na Maksimiru (1-4) i u prethodnom kolu protiv Slaven Belupa (5-2). U preostalih sedam susreta bilježe 4 poraza i 3 remija.

U dosadašnja tri međusobna ogleda Lokomotiva je upisala jednu pobjedu (0-1), dok su preostale dvije utakmice okončane bez pobjednika (1-1, 2-2).

Za današnji ogled trener formalnog domaćina Aira, neće moći računati na usluge kartoniranih Einara Galilea, koji je do sada upisao 9 ligaških nastupa, te 23-godišnjeg Markusa Pavića, koji je nastupio u 23 ligaška i jednoj kup utakmici za Rudeš.

Glavni sudac ovog susreta je Damir Batinić iz Osijeka, prvi pomoćnik biti će Tomislav Petrović iz Valpova, a drugi Miro Grgić iz Osijeka.

Treneri Jose Manuel Aira i Goran Tomić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: