Lokomotiva hat-trickom Tolića svladala Inter-Zaprešić (VIDEO)

Hat-trickom Marka Tolića Lokomotiva je u Kranjčevićevoj u sklopu 15. kola Hrvatski Telekom Prve lige slavila protiv Inter-Zaprešića rezultatom 3:1 (1:0).

Momčad Gorana Tomića je tako barem privremeno skočila na treće mjesto ljestvice, a nakon što su prvenstvo otvorili s tri poraza u preostalih 12 utakmica bolji je bio samo Dinamo.

Lokomotiva je bolje otvorila susret te je zaprijetila preko Uzunija kojeg je pravovremeno uposlio Kolinger. Albanski ofenzivac međutim nije pogodio okvir gola.

Domaćini su poveli u 26. minuti kada su dupli pas odigrali Uzuni i Jakić, a Savić na samoj crti šesnaesterca zakašnjelom reakcijom ruši napadača Lokomotive te sudac Pejin opravdano pokazuje na 11 metara. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Tolić koji je Freliha prevario panenkom.

U nastavku poluvremena gosti su zaprijetili preko Postonjskog čiji udarac prolazi poviš gola dok je veliku priliku za Lokomotivu propustio Kastrati koji nakon asistencije Tucija iz odlične situacije gađa ravno u vratara Intera.

Drugo poluvrijeme su prilikom otvorili gosti. Postonjski je u 48. minuti uposlio Serderova koji je u situaciji 1 na 1 prebacio Grbića, ali lopta prolazi pokraj stative.

U 58. minuti nakon udarca iz kuta mrežu gostiju trese Uzuni, ali prethodno je dosuđen prekršaj Kolingera u napadu.

Lokomotiva je prednost povećala u 72. minuti. Nakon ubačaja s desne strane od strane Karačića lopta dolazi do Tolića koji preciznim udarcem pogađa suprotni kut.

Gosti su rezultatski zaostatak smanjili u 83. minuti. Jednostavnu i brzu akciju Ahmedija i Mitrovića u pogodak je naposljetku pretvorio Tsonev.

Tri minute kasnije opasno, ali i neprecizno udarac je okušao Tuci. Lokomotiva je pobjedu potvrdila u sudačkoj nadoknadi kada je nakon kontre fantastičnim lobom sa 17 metara hat-trick postigao igrač dvoboja Marko Tolić koji je sad na ukupno sedam postignutih golova u ovoj prvenstvenoj sezoni.

Subotnji program Prve HNL se nastavlja od 17:30 kada u derbiju začelja Varaždin dočekuje Slaven Belupo.