Laka pobjeda Zagreba 041 protiv posljednjeplasiranog Hrašća

NK Zagreb 041, u sklopu 21. kola 3. ZNL, ugostio je posljednju momčad lige NK Hrašće te ostvario najuvjerljiviju pobjedu ove sezone. Zagrebaši su slavili 5:0. Četverostruki strijelac bio je Mario Knežević, a jedan pogodak upisao je i Davor Periša.  Zagreb je ovom pobjedom zadržao treće mjesto, dok je Hrašće ostalo prikovano za dno ljestvice.

Sunčan dan i međunarodni praznik rada privukli su stotinjak gledatelja na stadion u Dugavama, a domaćini su se publici odužili uvjerljivom pobjedom. Sad već standardnom napadačkom dvojcu Zagrebaša, Kneževiću i Periši, od prve minute se ovog puta pridružio Goran Grosman. Na prvu šansu nismo dugo čekali. Zagrebov prvi topnik Knežević izašao je sam pred gostujućeg vratara Vojnovića, ali je loše pucao pa je vratar lako odbio njegov udarac. Knežević se vrlo brzo iskupio za promašaj kad je u 19. minuti doveo svoju momčad u vodstvo što je probudilo malo uspavanu publiku na tribinama. Da će ovo biti njegov dan Knežević je pokazao 11 minuta kasnije zabivši za 2:0. Do poluvremena smo vidjeli još dva pogotka u mreži gostiju. Na 3:0 povisio je Periša, a pred sam kraj poluvremena Knežević je postigao svoj treći pogodak. U prvom poluvremenu gledali smo prilično jednosmjernu utakmicu.

Drugo poluvrijeme bilo je manje atraktivno od prvog. Knežević je u 50. minuti poentirao za velikih 5:0, nakon čega su domaćini smanjili gas pa smo gledali nešto izjednačeniju utakmicu. Nakon početnih desetak minuta igre zaredalo se nekoliko oštrijih startova što je sudac sankcionirao žutim kartonima. Kod Zagreba se Fajs pridružio već ranije požutjelom Grosmanu, dok su kod gostiju požutjeli Mijaljević i Horvat. Gosti su u posljednjih pola sata ipak došli do daha, ali je na vratima Zagreba siguran bio Dario Kavelj. Nakon što je glavni sudac Ahmetašević signalizirao kraj utakmice, slavlje je moglo početi. Domaći igrači su, kao i po završetku svake utakmice, otišli pred tribinu pozdraviti svoje navijače.

Desetom ovosezonskom pobjedom NK Zagreb 041 je ostao na trećoj poziciji. Trenutno ima dva boda više od prvog pratitelja NK Save koja je ovo kolo također upisala pobjedu. Valja napomenuti kako Zagreb ima i utakmicu manje. Mario Knežević je s 18 pogodaka uvjerljivo prvi topnik lige, ali i prvi igrač Zagreba koji je u jednoj sezoni u dvije utakmice zabio 3 ili više pogodaka. NK Zagreb 041 u nedjelju gostuje kod pretposljednjeg Omladinca, koji je u ovom kolu teško stradao u Čulincu (7:1).