Kvalifikacije za popunu Prve HNL juniora: Orijent 1919 s igračem manje postao novi juniorski prvoligaš

Na stadionu Branko Čavlović-Čavlek u Karlovcu odigrano je finale kvalifikacija za popunu Prve HNL juniora između Solina i Orijenta 1919. Oba sastava imala su želju plasirati se u juniorsko društvo najboljih. Na kraju je do toga došla momčad s Krimeje, koja je igračem manje slavila tek nakon izvođenja jedanaesteraca te je tako ostvarila ogroman i povijesni uspjeh u povijesti kluba.

Uzbuđenja su se počela događati u završnici prvog poluvremena. Prvo je u 40. minuti Matej Maretić doveo Solinjane u vodstvo od 1:0 i s tim rezultatom otišlo se na odmor. Zatim je pred kraj dvoboja počela velika drama. U 76. minuti Filip Jagić dobio je žuti karton zbog preoštrog starta, da bi pet minuta kasnije zbog istog razloga zaradio drugi žuti i isključujući crveni karton. Činilo se da Solin ulazi u elitu jer je imao rezultatsku prednost i igrača više. Međutim, u 85. minuti ukazao se David Čandrlić, koji je izjednačio rezultat na 1:1 i odveo susret prema jedanaestercima. Spretniji i sretniji bili su Sušačani, koji su bili bolji sa 4:3.

Čestitke trenerima Orijenta 1919 Teodoru Iviću i Duji Bakoviću, koji su sa taktičkog aspekta odlično pripremili igrače za utakmicu. Zasluge za ostvareni rezultat idu igračima, koji su, bez obzira na rezultatski zaostatak i čovjeka manje, požrtvovnošću, trudom i zalaganjem napravili veliki iskorak.

Orijent 1919 će u Prvoj HNL juniora igrati umjesto Zagreba, koji je ispao.

Inače, u četiri odigrane utakmice (pretkolo, polufinale i finale) postignuto je 16 pogodaka, od toga 4 gola po utakmici.

Kvalifikacije za popunu Prve HNL juniora:

Finale, 20. lipnja u 18.30: Solin – Orijent 1919 1:1, nakon jedanaesteraca 4:5

KARLOVAC Stadion Branko Čavlović-Čavlek. Gledatelja: 50. Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica). Pomoćnici: Luka Pušić (Zagreb) i Dominik Benković (Zaprešić). Četvrti sudac: Ivan Marinčević (Mićevec). Delegat: Bruno Furač (Karlovac).

STRIJELCI: 1:0 – Maretić (40), 1:1 – Čandrlić (85).

SOLIN: Vojnović, Gulišija, Mujan, Vulikić, Pekić, Vrbat, Vodanović (od 67. Šerić), Brdar, Simpson (od 60. Veljača), Šošić, Maretić (od 85. Bilić). Trener: Duje Tokić.

ORIJENT 1919: Benulić, Šarić, Hodak, Milinović, Jovanović, Radošević, Čandrlić, Marić, Tomljanović (od 71. Srzentić), Vukajlović, Brguljan (od 63. Jagić). Treneri: Teodor Ivić i Duje Baković.

CRVENI KARTON: Jagić (81, drugi žuti zbog preoštrog starta).

JEDANAESTERCI: 3:4

Šošić – Benulić obranio, Vukajlović – 0:1