KUP: Osijek siguran protiv Zadra

Osijek je u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa na gostovanju slavio protiv Zadra rezultatom 0:4 (0:1) te je izborio plasman među osam najboljih momčadi u ovom natjecanju.

Strijelci za Bijelo-plave su bili Bočkaj, Grezda, Lukić i Jambor.

Gosti su do prvog pogotka došli u 17. minuti kada je Bočkaj iz slobodnog udarca s oko 25 metara prebacio živi zid te je pogodio lijevi donji kut zadarskog gola.

Momčad Leopolda Burčula je do izjednačenja mogla doći u 33. minuti kada je Lesjak u kaznenom prostoru srušio Varunicu no udarac iskusnog Župana odlično brani Antolović.

Osijek je bolju igru potvrdio pogocima u nastavku susreta. Prvo je u 49. minuti pogodio Grezda nakon što se njegov udarac odbio od Sarića te prevario Gluića, a potom je rezultat šest minuta kasnije udarcem iz voleja na asistenciju Lope povećao Lukić.

Konačni rezultat je postavljen u 73. minuti kada prvijenac u dresu Osijeka postiže Nikola Jambor nakon akcije Lope i Lukića.

Osijek se tako u četvrtfinalu pridružio Rudešu koji je jučer nakon produžetaka pogocima Turčina i Entrene slavio protiv Slaven Belupa te Lokomotivi koja je danas u Kranjčevićevoj golom Majera bila bolja od Zagreba.

Od 15:30 sati na stadionu Stanovi u Zadru počinje susret osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa između istoimenog domaćina i Osijeka.

Zadar koji se trenutno natječe u 3. HNL jug je u ranijem fazu natjecanja bio bolji od Slavonije u Požegi rezultatom 2:1 dok su Bijelo-plavi u Senju nadigrali Nehaj sa 6:0.

Osmina finala se igra samo na jedan susret, a ako nakon 90 minuta igre ne bude pobjednika uslijedit će produžeci, a po potrebi i pucanje jedanaesteraca.

Susret se može pratiti uživo putem streama ili na HNTV-u.