KUP: Dinamo, Osijek, Lokomotiva i Slaven Belupo izborili plasman u osminu finala (VIDEO)

Screenshot: HNTV

Prve četiri utakmice šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa nisu donijela iznenađenja. Plasman među 16 najboljih klubova ovosezonskog izdanja izborili su prvoligaši Dinamo, Osijek, Lokomotiva i Slaven Belupo koji su bili bolji od Karlovca 1919, Vuteksa, Oriolika i Hrvaca.

Dok su Dinamo, Osijek i Lokomotiva uvjerljivim rezultatskim predstavama izborili osminu finala, Slaven Belupo je imao teži zadatak te je do pobjede u Hrvacama došao nakon preokreta i s igračem više obzirom da su domaćini u 15. minuti ostali bez isključenog Pjera Škarića.

Rezultati:

Karlovac 1919 – Dinamo 0:7
(Kadzior 8′ 55′, Oršić 11′, Petković 42′ – 11m, Šitum 44′, Atiemwen 82′, Gavranović 91′ – 11m)

Vuteks Sloga – Osijek 0:8
(Marić 13′ – 11m, Mance 44′ 49′ 52′, Škorić 60′, Lyopa 62′, Mbakogu 66′, Dugandžić 83′)

Oriolik Oriovac – Lokomotiva 0:3
(Drožđek 52′ 86′ 90′)

Hrvace – Slaven Belupo 1:2
(Štimac 9′ / Jajalo 30′, Bačelić-Grgić 61′)

Varaždin: Varaždin – Rudeš

Danas su na rasporedu četiri utakmice šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Prvoligaši Dinamo, Osijek, Lokomotiva i Slaven Belupo gostuju kod Karlovca 1919, Vuteksa, Oriolika i Hrvaca.

Igra se samo jedan susret, a ako ne bude pobjednika nakon isteka 90 minuta na redu su produžeci (2×15 minuta) pa potom po potrebi i udarci s jedanaest metara.

Utakmice počinju u 15:30 sati, a treneri su se odlučili za sljedeće početne sastave: