Istra preokretom do pobjede nad ‘Farmaceutima’ (VIDEO)

U prvom susretu 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra je na Aldo Drosini rezultatom 2-1(0-1) svladala Slaven Belupo čime je upisala šestu prvenstvenu pobjedu u aktualnoj sezoni.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo gostima koji su osim pogotka imali nekoliko velikih prilika, ponajprije preko najboljeg klupskog strijelca Ivanovskog, koji je u 3. i 43. minuti promašio dvije ‘jedan na jedan’ situacije s domaćim vratarem Ivešom.

28-godišnji Makedonac ipak se danas upisao na listu strijelaca i to iz kaznenog udarca u 23. minuti. Rukom je loptu upućenu od bivšeg igrača Istre Puclina rukom okrznuo Pavić a Ivanovski je bio siguran s bijele točke za 0-1 i svoj 10. ligaški pogodak u ovoj sezoni kojim se izjednačio na ljestvici strijelaca s Marijom Budimirom iz Rudeša.

Istra u prvom dijelu nije napravila mnogo prema naprijed, a u obrani su imali dosta problema s brzom tranzicijom gostujuće momčadi. Spomena navrijedniji je tek zbog zaleđa nepriznat pogodak Roci u 45. minuti utakmice.

Ipak, u svega dvije minute drugog poluvremena Istra postiže dva pogotka, i uz puno bolje izdanje stižu do vrijedne pobjede.

Prvo je Andrea Ottochian postigao prelijep pogodak u 58. minuti za izjednačenje.

Samo dvije minute poslije Goran Roce zabija ovosezonski prvijenac u dresu Istre za preokret domaćina.

Do povećanja vodstva momčad Raića Sudara mogla je stići u 68. i 69. minuti no Jakić pogađa vratnicu, a Marković odlično brani zicer Ottochianu.

Posljednju pravu priliku na susretu imao je Pero Pejić no njegov udarac u 85. minuti brani 40-godišnji Vanja Iveša.

Istra s današnjom pobjedom nad Farmaceutima u posljednjih 10 utakmica odigranih u prvenstvu na Aldo Drosini ima skor od 5 pobjeda 4 remija i samo jednog poraza, onog od Hajduka (1-3) u 16. kolu.

U sljedećem kolu Slaven gostuje kod Osijeka u Osijeku, a Istra kod Intera u Zaprešiću. Kolo se sutra nastavlja utakmicama Lokomotive i Intera (15h) te Dinama i Rudeša na Maksimiru (17h) kada će premijeru imati novi treneri obiju momčadi.

Program 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige susretom u Puli na stadionu Aldo Drosina s početkom u 18 sati otvoriti će Istra 1961Slaven Belupo.

U aktualnoj su sezoni ova dva suparnika odigrala dvije utakmice u kojima je svaki klub upisao po pobjedu. Istra je na Drosini slavila rezultatom 1-0 u 8., dok je Slaven u Koprivnici (pod vodstvom sadašnjeg trenera Tomislava Ivkovića) slavio rezultatom 2-0 u 17. kolu.

Ukupno su se Istra i Slaven u HNL sastali 36 puta do sada, a uspješniji su Farmaceuti s 12 pobjeda na kontu. Istra je kao pobjednik iz okršaja s današnjim suparnikom izašla 11 puta, dok je 13 utakmica okončano bez pobjednika.

Trener domaćih Darko Raić-Sudar je, usprkos velikim upravljačkim problemima u klubu, uspio izgleda posložiti momčad sasvim kvalitetno jer Istra je nakon visokog 4-0 poraza u Rijeci upisala minimalnu 1-0 pobjedu nad Lokomotivom, remi s Cibalijom (0-0) i (ne)slavni 3-2 poraz od Hajduka na Poljudu, uz vrlo dobro (nebunkeraško) izdanje.

Dobar posao odrađuje i trener gostiju Ivković, koji je sa svojim novim klubom u nastavku polusezone u 5 odigranih utakmica upisao domaće pobjede nad Cibalijom (2-0) i Rudešom (2-0) te povijesnu premijernu (0-1) pobjedu na Poljudu protiv Hajduka. Uz navedene susrete Slaven je remizirao s Interom u Zaprešiću i nakon vrlo kvalitetne izvedbe minimalno poražen na Maksimiru kod Dinama.

Glavni sudac na današnjoj utakmici biti će Dario Bel iz Osijeka, s prvim pomoćnikom Mirom Grgićem također iz Osijeka te drugim pomoćnim Goranom Patakijem iz Đakova.

Treneri Darko Raić-SudarTomislav Ivković na travnjak stadiona Aldo Drosina odlučili su se poslati sljedeće sastave: