Istra do boda protiv Osijeka na Aldo Drosini (VIDEO)

nkistra1961.hr

Istra i Osijek odigrali su utakmicu bez pobjednika u posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva. Momčad Raić-Sudara pružila je odličan otpor durgoplasiranoj momčadi, te potpuno zasluženo, usprkos silnim problemima osvojila bod, bilo je 1-1.

Istra je povela u 52. minuti. Nakon akcije koja je dugo trajala domaća je momčad izvela aut, obrana Osijeka nije to uspjela počistiti, a Nikola Prelčec je to iskoristio, te sjajno pogodio iz voleja.

Momčad Zorana Zekića do boda je stigla u 71. minuti. S lijeve je strane loptu ubacio Barišić, a Mirko Marić primirio, te pogodio za svoj treći prvenstveni pogodak ove sezone.

Dodajmo kako je Istra od 84. minute bila s igračem manje, kada je zbog drugog žutog kartona isključen kapetan domaćih Hadžić.

Osijek je na tablici drugi s 36 bodova, 14 manje od prvoplasiranog Dinama, te jedan više od trećeplasiranog Hajduka koji sutra dočekuje Inter. Istra je osma sa 17 osvojenih bodova.

Stadion Aldo Drosina u Puli je od 17 sati domaćin utakmice 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Istre 1961 i Osijeka.

Domaćini se nalaze u teškoj financijskoj situaciji te ga je proteklih nekoliko tjedana napustilo čak osam standardnih igrača, a većinski vlasnici kluba su nakon propasti pregovora s potencijalnim investitorima iz Austrije i Švicarske odlučili dionice kluba ponuditi na javnom natječaju.

Osijek je pak nakon eliminacije od Hajduka u četvrtfinalu Hrvatskog nogometnog kupa upisao dvije uvjerljive prvenstvene pobjede na domaćem terenu protiv Slaven Belupa i Rudeša.

U dvije međusobne ovosezonske utakmice između Bijelo-plavih i Zeleno-žutih vidjeli smo remi u Puli (1:1) te pobjedu Osijeka na Gradskom vrtu (2:1).