Istra 1961 minimalnom pobjedom preuzela peto mjesto (VIDEO)

Istra 1961 je u susretu 27. kola MAXtv Prve lige s minimalnih 1-0 pobijedila Inter Zaprešić.

Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je 30-godišnji Goran Roce iz kaznenog udarca u 63. minuti utakmice. Roceu je ovo šesti prvenstveni pogodak za Istru u ovoj sezoni.

Istra je cijeli susret bila izrazito bolja momčad te zasluženo upisala pobjedu. Red je spomenuti glavnog suca utakmice Gorana Gabrila iz Splita, koji je danas imao blago rečeno ‘loš dan’. Nakon dosuđenog kaznenog udarca za Istru i pogotka Rocea, već minutu poslije Begić starta na gležanj Lucia u šesnaestercu Intera, no Gabrilo svira simuliranje domaćeg Brazilca, te mu zbog toga nezasluženo pokazuje žuti karton.

Svakako trebamo pohvaliti i 39-godišnjeg vratara Istre Vanju Ivešu, koji je s dvije fantastične intervencije zaustavio pokušaje Begića u 72. minuti utakmice, te time sačuvao vrijedan pogodak prednosti svojoj momčadi.

Istra je susret završila s igračem više nakon što je u 84. minuti zbog prekršaja van kaznenog prostora Intera vratar Ivan Čović napravio prekršaj zbog kojeg mu je Gabrilo pokazao izravan crveni karton.

Ovom pobjedom Istra na kontu sada ima 32 osvojena boda te je sada peta momčad prvenstvene ljestvice.

U pretposljednjem susretu 27. kola MAXtv Prve lige u Puli se u 15 sati sastaju Istra 1961 i zaprešićki Inter.

Domaćin će u ovom susretu, prema najava trenera Tota, tražiti pobjedu kojom bi nastavili borbu za peto mjesto, koje je postavljeno kao klupski cilj do kraja prvenstva. U nastavak sezone Istra je ušla vrlo dobro, te je u šest odigranih kola proljetnog dijela prvenstva upisala tek dva poraza (od Hajduka i Dinama). Uz jedan remi (Slaven Belupo) te tri pobjede (Lokomotiva, Cibalia, RNK Split) Zeleno-žuti se s razlogom nadaju osvajanju petog mjesta.

Momčad Samira Toplaka pak u nastavku prvenstva još uvijek ne zna za pobjedu. Tri remija (Cibalia, Lokmotiva, RNK Split) i tri poraza (Rijeka, Dinamo, Hajduk) učinak su momčadi iz ZaprešićaInter bi se današnjom pobjedom došao na četiri boda zaostatka za Slaven Belupom, te se tako devet kola prije kraja prvenstva, također uključio u borbu za peto mjesto.

U prilično važnom susretu za ova dva kluba, treneri Marijo Tot i Samir Toplak odlučili su se izvesti sljedeće postave: