Island svladao Hrvatsku pogotkom u 90. minuti (VIDEO)

Island je u Reykjaviku slavio protiv Hrvatske rezultatom 1:0 (0:0). Vatreni su tako zadržali prvo mjesto ljestvice, ali sad imaju isti broj bodova kao i Island dok Ukrajina i Turska zaostaju dva boda. Prvo poluvrijeme susreta je prošlo bez većih prilika, a u drugom poluvremenu Hrvatska je zaprijetila preko Kalinića čiji udaraca na asistenciju Perišića prolazi pokraj gola, a potom je iz daljine dobro pucao Brozović, ali je Halldorsson bio na mjestu. Island je najbolju priliku imao u 89. minuti kada je sa pet metara glavom pucao Gudmudsson, ali odlično je obranio Kalinić. Međutim iz udarca iz kuta koji je potom uslijedio domaćini su preko Magnussona došli do gola koji im je donio tri boda.

Vatreni su nastupali u sljedećem sastavu: L. Kalinić – Jedvaj, Vida, Lovren, Pivarić –  Badelj, Modrić (c) – Perišić, Mandžukić (od 88. Santini), N. Kalinić (od 63. Brozović) U ostalim susretima grupe Ukrajina je u gostima slavila protiv Finske rezultatom 2:1 dok je Turska bila bolja od Kosova sa 4:1. Ljestvica:
U sljedećem kolu 2. rujna sastaju se: Finska – Island Hrvatska – Kosovo Ukrajina – Turska  ]]>