Inter-Zaprešić i treći put bolji od Cibalije (VIDEO)

U prvom susretu 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige Inter-Zaprešić je na domaćem terenu u uzbudljivom susretu nakon preokreta svladao Cibaliju rezultatom 3:2 (1:2).

Div iz predgrađa je tako došao do sedme pobjede u sezonu, treće protiv Vinkovčana, te se učvrstio na petom mjestu ljestvice.

Prvi pogodak na susretu vidjeli smo već u 1. minuti kada na ubačaj Andrića peontira Vlatko Blažević.

Cibalia je do izjednačenja došla u 10. minuti nakon što je akciju Muženjaka i Štrkalja okončao Ivan Galić.

Gosti u sudačkoj nadoknadi dolaze i do vodstva drugim zgoditkom Galića kojem je ovaj put nakon kornera asistirao Zvonimir Milić.

U 52. minuti utakmice je u kaznenom prostoru gostiju Ikić srušio Postonjskog, a sudac Pečarić koji je večeras debitirao u 1. HNL je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca je bio Komnen Andrić.

Od 68. minute Cibalia je igrala s igračem manje nakon što je Zvonimir Milić zbog prekršaja na Mazaloviću dobio drugi žuti karton.

Domaćini su brojčanu nadmoć iskoristili nakon samo dvije minute kada je odličan ubačaj Boseca iskoristio Vlatko Blažević koji je tako donio tri boda svojoj momčadi.

Devetnaesto kolo se nastavlja sutra kada se od 15 sati sastaju Dinamo i Istra 1961, a dva sata kasnije počinje okršaj Osijeka i Rudeša.

Od 18 sati u Zaprešiću počinje prvi susret 19. kola i trećeg kruga Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti Inter i Cibalia.

Domaćini su plasirani na petom mjestu ljestvice te su pozitivan rezultatski niz prekinuli u prošlom kolu minimalnim porazom kod Dinama. Gosti su pak prošlog vikenda došli do pobjede na gostovanju kod Lokomotive i trenutno zauzimaju osmu poziciju.

U prva dva međusobna ovosezonska susreta Div iz predgrađa je upisao dvije pobjede. Na domaćem terenu su u prvom kolu slavili sa 3:1 dok su u Vinkovcima u rujnu bili bolji rezultatom 1:2.

Samir Toplak i Mladen Bartolović su se odlučili započeti duel sa sljedećim igračima: