Inter -Zaprešić golovima u završnici svladao Istru 1961 (VIDEO)

U prvoj utakmici 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige Inter-Zaprešić je pred 675 gledatelja slavio na Aldo Drosini protiv Istre 1961 rezultatom 2:4 (1:0).

U uzbudljivom susretu gosti su do pobjede došli nakon preokreta i golovima u samoj završnici golovima Vlatka Blaževića i Komnena Andrića koji su bili dvostruku strijelci.

Prvo poluvrijeme pripalo je Zeleno-žutima koji mogu žaliti što na predah nisu otišli s uvjerljivijom razlikom.

Jedini pogodak u prvom dijelu vidjeli smo u 19. minuti kad je nakon dodavanja Rocea poentirao Ottochian.

Na samom početku drugog poluvremena (49. min) vidjeli smo blitzkrieg gostiju koji su prvo izjednačili preko Vlatka Blaževića da bi ni minuti kasnije došli i do prednosti nakon što je Andrić pospremio ubačaj Raka. Kod izjednačujućeg gola vidjeli smo zbrku nakon što je sudac Pejin prvo pokazao zaleđe da bi se ubrzo opravdano ispravio jer je do napadača Intera loptu proslijedio Vojnović.

Istra 1961 je do izjednačenja došla u 63. minuti preko rumunjskog ofenzivca Mateija koji je primirio odbijenu loptu te je matirao Mrmića uz pomoć stative.

U 87. minuti utakmice sudac Pejin je uz velike proteste domaćih pokazao na bijelu točku nakon što je, u prvi tren se učinilo, Jovičić u kaznenom prostoru neoprezno nogom startao na glavu Andrića. Sporno je što je sudac Pejin kazneni udarac pokazao zbog navodnog prekršaja koji je napravio vratar Iveša zbog čega mu je pokazao i žuti karton. Srpski internacionalac je pak nakon burnih protesta tek u 90. min bio siguran izvođač najstrože kazne.

Pobjedu Inter-Zaprešića je nakon kontre u sudačkoj nadoknadi potvrdio Vlatko Blažević.

Od 18 sati na Aldo Drosini počinje prvi susret 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će domaćini iz Istre 1961 do bod(ova) vrijednih u borbi za ostanak pokušati doći protiv Inter-Zaprešića.

Zeleno-žuti su trenutno na devetom mjestu ljestvice s bodom više od Cibalije, a proteklog kola su bodom na gostovanju kod Lokomotive prekinuli niz poraza.

Div iz predgrađa je pak na petom mjestu ljestvice i bezbrižno dočekuje završnicu sezone.

U tri međusobna ovosezona prvenstven sraza Inter-Zaprešić je upisao jednu pobjedu dok su dvije utakmice završile bez pobjednika.