Inter s dva pogotka u posljednjih deset minuta stigao do preokreta i velikog slavlja protiv Gorice

U prvoj utakmici drugog dana programa 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je, pred 1 721 gledateljem, rezultatom 2-3 (1-1) poražena od Intera iz Zaprešića.

Odlično prvo poluvrijeme domaćih i jednako dobro otvaranje drugog dijela nije bilo dovoljno da sačuvaju stečene rezultatske prednosti, te se poslije prosipanja bodova u posljednjem kolu (3-3 sa Slavenom) Gorica ovaj put mora pomiriti s drugim prvoligaškim porazom. Inter je pak ovom pobjedom stigao do prvih bodova u sezoni.

Do vodstva Gorica stiže već u 5. minuti utakmice. Dominantni 22-godišnji Nigerijac Iyayi Believe Atiemwen pobjegao je Antoniju Bosecu i iz prilično zahtijevne situacije odlično u prvi kut od vratnice poslao mrežu iza leđa Ivana Kelave za 1-0 Gorice. Atiemwenu je ovo drugi prvoligaški pogodak, strijelac je bio i u prošlotjednom 3-3 remiju sa Slaven Belupom.

U 17. minuti je Gorica mogla do povećanja vodstva. Odlični Atiemwen je uposlio Zwolinskog koji se našao u jedan na jedan s Kelavom, no vratar gostiju uspješno brani i spašava svoju mrežu.

U 41. minuti Aleksandar Jovičić u kaznenom prostoru starta na Marka Burzanovića, za Frana Jovića bio je to kontakt dovoljan za kazneni udarac. Siguran izvođač s bijele točke je Komnen Andrić kojem je to prvi pogodak u novoj sezoni. Tijekom prošle je u 17 ligaških nastupa mrežu tresao osam puta.

Prilično nesadržajno prvo poluvrijeme okončano je tako rezultatom 1-1, kojim definitivno zadovoljniji mogu biti nogometaši Intera jer su većinu prvog dijela proveli u dosta podređenijoj ulozi od domaćina.

Gorica i drugi dio otvara odlično. U 47. minuti pogrešku Milana Ćuluma i lošu reakciju obrane gostiju koristi 20-godišnji Uganđanin Farouku Miya koji izlazi sam pred Kelavu i mirno ga matira za 2-1 Gorice i svoj prvi prvoligaški pogodak.

U 52. minuti Kristijan Lovrić je kvalitetno uposlio Miyau čiji je udarac iz dobre situacije otišao malo pored desne vratnice Kelavinih vrata.

Pet minuta poslije ponovno kvalitetna lopta Lovrića, ovaj put iz prekida, no napadač domaćih Zwolinski malo je zakasnio na nju i propustio proslijediti je u mrežu za povećanje vodstva Gorice. U 60. je 22-godišnji Lovrić i sam probao izravno zaprijetiti, pokušaj odlazi malo pored vratnice.

U 69. minuti Inter je mogao do izjednačenja. Ubačaj iz prekida na drugu vratnicu odigran je povratno za Karla Muhara čiji dobar udarac izvrsnom reakcijom u korner odbija domaći vratar Kristijan Kahlina.

79. minuta i nova velika obrana Kahline. Komnen Andrić je zapucao iz vrlo dobre situacije nakon lijepe akcije gostiju, no domaći vratar ponovno je na visini zadatka i ponovno loptu odbija u korner.

Povlačenje se Gorici osvetilo. Negdje od 60. i neke minute Jakirovićeva momčad evidentno se pouvkla, a Inter je s odmakom sve kvalitetnije uspostavljao dominaciju i prijetio. Izjednačenje Divu iz predgrađa donosi 22-godišnji Karlo Muhar u 82. minuti utakmice kada je nakon gužve i odbijanaca u šesnaestercu domaćih poslije ubačaja iz kuta ostao sam na drugoj vratnici i snažnim udarcem pospremio loptu u bliži kut za 2-2 i svoj prvi prvoligaški pogodak.

U 90. minuti Fran Jović neobjašnjivo ne pokazuje na bijelu točku za Inter. Ćulum je probio desnu stranu domaće obrane, pokušao odigrati povratnu loptu u sredinu šesnaesterca, Igor Čagalj uklizavanjem pokušava spriječiti ubačaj, lopta ga pogađa u ruku no Jović usprkos velikim protestima igrača Intera pokazuje samo na korner.

Do preokreta momčad Samira Toplaka stiže u posljednjim sekundama utakmice. Treća minuta sudačkog dodatka, obrana domaćih komplicira pri iznošenju lopte na lijevoj strani, Marko Vukčević u konačnici poslije kvalitetnog pritiska stiže do lopte, ubacuje u peterac gdje neometan loptu u mrežu posprema Ivan Mamut. Drugi je to prvoligaški pogodak u karijeri za 21-godišnjeg Mamuta, koji je u dresu Intera s današnjim upisao 17 nastupa.

Gorica u sljedećem kolu gostuje kod Hajduka na Poljudu, dok je Inter (kao i njegov nesuđeni suparnik Belupo) sljedeće kolo slobodan zahvaljujući tome što je povjerenik za natjecanje Josip Brezni odlučio da susret 4. kola između Slaven Belupa i Inter-Zaprešića bude odgađen za subotu 8. rujna jer u predviđenom terminu odigravanja utakmice ni stadion u Koprivnici, a ni onaj u Zaprešiću zbog radova na obnovi travnjaka neće biti spremni za nogomet.

Drugi dan programa 3. kola Hrvatski Telekom Prve lige susretom u Velikoj Gorici s početkom u 17 sati i 30 minuta otvaraju Gorica i Inter Zaprešić.

Domaći su u prvom kolu poraženi na Rujevici rezultatom 2-0, dok su u drugom kolu dosta nesretno remizirali sa Slaven Belupom na svom stadionu (3-3).

Od posljednjeg ligaškog okršaja konkurencija u momčadi Sergeja Jakirovića pojačana je dolaskom Muse Muhammeda i Marijana Čabraje.

Zaprešićki Inter je pak u sezonu ušao s dva teška poraza, u prvom kolu rezultatom 4-0 poraženi su od Lokomotive, a identičnim rezultatom i od Rijeke na Rujevici u drugom.

Glavni sudac današnjeg susreta je Fran Jović iz Zagreba, pomoćnici su mu sugrađani Ivica Modrić i Krunoslav Ambrinac.

Treneri Sergej Jakirović i Samir Toplak na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: