Inter pogotkom Serderova svladao Istru i izbjegao doigravanje za ostanak (VIDEO)

Grafika: NK Istra 1961

U prvoj utakmici programa 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige Inter Zaprešić je rezultatom 0-1 (0-1) svladali Istru 1961 u Puli i tako upisali devetu pobjedu u sezoni i definitivno osigurali izbjegavanje pretposljednje pozicije na ljestvici, odnosno doigravanja za ostanak u prvoligaškom društvu.

Upravo to je ono što sada gotovo sigurno očekuje Istru, koja još uvijek teoretski može završiti i posljednja na ljestvici.

Strijelac jedinog pogotka na današnjem susretu bio je Serder Serderov, kojem je to bio sedmi pogodak u sezoni.

Prvu spomena vrijednu situaciju vidjeli smo u 18. minuti kada je Perić Komšić oduzeo loptu i sam povukao te uputio udarac s nekih 16 metara, no lopta odlazi daleko van okvira Matkovićevih vrata. Bio je to ujedno i prvi pokušaj prema protivničkim vratima uopće na utakmici.

Pristup jedne i druge momčadi zaista nije bio upitan, no kvaliteta izvedbe i konkretnost u posljednjoj trećini na obje su strane travnjaka bile zaista zabrinjavajuće loše.

U 28. minuti uz dosta sreće domaći ponovno prijete. Mierez je nakon ubačaja s desne strane okrenut leđima primio jednu loptu u šesnaestercu gostiju, pokušao pucati, no od bloka Buljata lopta se odbija od Miereza i prolazi malo pokraj vratnice.

Dvije minute poslije hrabra odluka pomoćnika Luke Pušića i glavnog suca Mlakara. Serderov je bježao Rimaneu u jedan na jedan situaciju sa Čondrićem, uz to domaći branič evidentno povlači Rusa koji pada, no pomoćnik Pušić umjesto prekršaja označava zaleđe.

Inter do rezultatske prednosti stiže u 36. minuti. Na dugo ispucavanje Matkovića obrana domaćih vrlo loše reagira te Tsonev dodaje kvalitetno u prostor za Serderova. 25-godišnji Rus udarcem iz prve šalje loptu u suprotni kut Čondrićevih vrata za 0-1 Intera i svoj sedmi prvoligaški pogodak u 16 nastupu.

U 40. minuti Mierez ponovno pokušava, no i ovaj put lopta nakon njegovog udarca s nekih 18 metara odlazi pored vratnice, bez potrebe za reakcijom Matkovića.

22-godišnji Argentinac četiri minute poslije prijeti iz voleja s vrha šesnaesterca, malo iznad okvira vrata odlazi lopta.

U prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Inter je imao ogromnu priliku za 0-2. Rimane je očajno reagirao na jednu visoku loptu i spustio ju Serderovu koji je izašao jedan na jedan s Čondrićem, domaći vratar vrlo dobrom reakcijom u ovoj situaciji čuva mrežu netaknutom.

Cvitanović se na poluvremenu na klupi odlučio ostaviti Perića Komšića, umjesto kojeg je ušao Fuentes.

U prvoj minuti nastavka domaći opravdano protestiraju jer glavni sudac Mlakar nije svirao igranje rukom Šimunca na ubačaj Rubića. Bilo je to van šesnaesterca gostiju, uz sam rub.

U 56. umjesto Rufatija u igru je za Istru ušao Bruno Savio.

Dvije minute poslije udarac Savija s nekih 18 metara brani Matković.

Nakon velikog pritiska domaćih gosti su izašli u tri na tri kontru, no odradili su to vrlo sporo te udarac Brezovca u konačnici odlazi pored vratnice.

U 60. minuti Fuentes prijedi udarcem s 18 metara, odlazi to pored vratnice.

Deset minuta poslije Mierez je odlično uposlio Iglesiasa čiji nekvalitetan udarac s nekih jedanaest metara brani Matković.

U 74. minuti domaći nisu iskoristili veliki pritisak, Fuentes loše reagira na 15 metara i njegov udarac je blokiran, u nastavku Obeng prijeti s desne strane, no i taj pokušaj od bloka odlazi u korner iz kojeg Istra nije opasnije ugrozila goste.

Prethodno ovim događajima Toplak radi dvije promjene, umjesto Brezovca i Buljata ušli su Rak i Čeliković.

Dvije minute poslije Cvitanović radi posljednju promjenu u svojim redovima, Laukžemis umjesto Rubića.

U 87. minuti velika prilika za Istru. Nakon ubačaja Iglesiasa iz prekida velika gužva u petercu gostiju, Matković je zaplivao, no nisu uspjeli domaći ugurati loptu u mrežu za izjednačenje.

Istra u sljedećem kolu gostuje na Poljudu kod Hajduka, dok će Inter biti domaćin Dinamu u Zaprešiću.

Od 16:30 na Aldo Drosini u Puli počinje prvi susret 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Istre 1961 i Inter-Zaprešića.

Duel je to dvije momčadi koje se bore za osmu poziciju na ljestvici i izbjegavanje razigravanja za ostanak u prvoligaškom društvu.

Gosti su u prednosti sa šest bodova više od Zeleno-žutih, a u tri ovosezonske međusobne prvenstvene utakmice Inter je slavio u posljednje dvije (3:1 i 0:2) dok je prvi susret pripao Istri 1961 (1:2). Ovi suparnici su se sastali i u kupu gdje je Inter upisao pobjedu rezultatom 2:1.

Domaćini danas ne mogu računati na kartonirane Pavića i Rodrigueza dok su ozlijeđeni Sane, Ndi i Čuljak, a gosti su bez usluga Ivana Čelikovića koji se bori s ozljedom.