Inter drugom uzastopnom pobjedom stigao na peto mjesto (VIDEO)

13. kolo Hrvatski Telekom Prve lige otvoreno je pobjedom Intera nad Rudešom rezultatom 3-1.

Prilikama i igrom siromašno prvo poluvrijeme svojim prvim pogotkom za zaprešićkog prvoligaša spasio je Lovre Čirjak.

Nakon vjerojatnog prekršaja na sredini terena, kojeg glavni sudac Marić ipak nije odlučio fućkati, Andrić je odlično ubacio za Čirjaka, koji se na drugoj strani lijepo snašao te udarcem iz prve u 15. minuti matirao gostujućeg vratara Dominika Picka.

Čirjaku je ovo ukupno četvrti pogodak u najvišem razredu hrvatskog nogometa, prethodna tri (Istri, Hajduku i Osijeku) postigao je u dresu Zadra u sezoni 2014/2015.

Drugo poluvrijeme smo ipak gledali nešto uzbudljiviji susret, barem konkretniji prema naprijed.

Do povećanja vodstva Toplakova momčad stiže nakon ubačaja iz kuta, kojeg u pogodak pretvara Tomislav Šarić u 63. minuti. Peti je to prvenstveni pogodak za najboljeg strijelca Intera.

Nadu gostima u rezultatski povratak u susret vraća njihov najbolji strijelac – Mario Budimir. Nakon lijepe akcije i naivnog ispadanja domaće zadnje linije, Budimir je u 78. minuti lijepo pospremio svoj četvrti ovosezonski pogodak u mrežu za 2-1 na utakmici.

Drame u posljednjim minutama svog je trenera i momčad, pogotkom već u 80. minuti, poštedio Komnen Andrić. Na ubačaj iz prekida bio je najviši, te mirno matirao Picka za konačnih 3-1. Nakon dva pogotka u Koprivnici u prošlom kolu, Andrić nastavlja s dobrim i učinkovitim izdanjima, te se za sada pokazuje kao vrlo dobro pojačanje za zaprešićkog prvoligaša, za kojeg je u pet nastupa postigao tri pogotka.

Ovom pobjedom Inter je, barem nakratko, stigao do petog mjesta s kojeg je uklonio Lokomotivu, koja u nedjelju dočekuje idućeg zaprešićkog protivnika Istru. Rudeš pak u sljedećem kolu dočekuje Cibaliju, koja će sutra u 15 sati dočekati Farmaceute. Sutrašnji program 13. kola derbijem na Poljudu će zaključiti Hajduk i Dinamo (19 sati).

U 18 sati počinje susret zaprešićkog Intera i Rudeša kojim se otvara program 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Gosti su trenutno posljednjeplasirana momčad najvišeg nogometnog razreda u Hrvatskoj, te će danas svakako tražiti rezultat koji će im barem osigurati priključak s Cibalijom i Istrom, klubovima koji ovo kolo igraju sa Slavenom i Lokomotivom.

Inter bi pak, nakon pobjede protiv Slavena u prošlom kolu, s nova tri boda mogao barem privremeno zauzeti 5. poziciju prvenstvene ljestvice.

Prvi susret ova dva protivnika odigran je u sklopu 4. kola, kada je današnji domaćin golovima Puljića i Blaževića slavio u Kranjčevićevoj s 0-2.

Treneri Samir ToplakInaki Alonso na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave:

Comet HNS

Glavni sudac susreta je Bruno Marić, s prvom pomoćnicom Sanjom Rođak-Karšić i drugim pomoćnikom Nikolom Kečkišom.