Hrvatska do boda u Cardiffu (VIDEO)

Kvalifikacijski susret skupine E za odlazak na Europsko prvenstvo 2020. godine kojeg su Wales i Hrvatska odigrali u Cardiffu završio je bez pobjednika, rezultatom 1:1 (1:1). Vatrene je u vodstvo doveo Nikola Vlašić da bi za bod domaćina pogodio Gareth Bale.

Izabranici Zlatka Dalića su tako zadržali vodeće mjesto u skupini te će 16. studenog u srazu sa Slovačkom na Rujevici imati priliku potvrditi plasman na kontinentalnu smotru.

Hrvatska je povela u 9. minuti kada je po lijevoj strani odlično probio Brekalo koji je potom uposlio Petkovića. Napadač Hrvatske je odložio loptu za Vlašića koji je preciznim prizemnim udarcem sa 16 metara uz pomoć vratnice svladao Hennesseyja.

Samo četiri minute kasnije veliku priliku za novi pogodak imali su Vatreni. Petković je ubačajem pronašao Perišića, ali njegov udarac glavom fantastično brani domaći vratar.

Utakmica se primirila do sudačke nadoknade prvog poluvremena kada Wales dolazi do izjednačenja. Uporan je bio Davies koji se iz zadnje linije uputio u napad, tom prilikom je napravio i prekršaj na Kovačiću koji Kuipers nije svirao, te je odlično uposlio Balea koji je poravnao rezultat.

U nastavku utakmice gledali smo dinamičan tempo u kojem su obje momčadi imali dobre prilike ugroziti suparnika, ali veliku priliku ipak nismo vidjeli tako da je utakmica naposljetku završila bez pobjednika.

Loša vijest za izbornika Dalića je da su žute kartone dobili Lovren i Vida što znači da neće konkurirati za susret sa Slovačkom, a zbog ozljede je na koncu drugog poluvremena iz igre morao izaći Modrić.

U drugom današnjem susretu u skupini E Mađarska je pogotkom Korhuta u 10. minuti bila bolja od Azerbajdžana 1:0.