Hat-trick Lovrića za slavlje Gorice u Varaždinu (VIDEO)

Twitter/HNK Gorica

U pretposljednjoj utakmici programa sedmog kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je, pred 1 854 gledatelja u Varaždinu, svladala Varaždin rezultatom 1-3 (1-1).

Tri pogotka za goste postigao je danas odlični Kristijan Lovrić, dok je za domaće strijelac bio Leon Benko.

Tijekom prvih dvadesetak minuta utakmice gledali smo, prema očekivanjima, posjedovno dominantnog protivnika Gorice, koja se i u ovoj utakmici odlučila prepustiti posjed protivniku i pokušati kroz brzu tranziciju tražiti svoju priliku. Varaždin je s loptom u nogama bio gotovo potpuno bezidejan, a gosti su u svojim izlascima u situacije za kontre i polukontre bili dosta netočni.

Goricu je u vodstvo pogotkom iz slobodnog udarca u 20. minuti doveo Lovrić koji je loptu lijepo plasirao u Nevistićevih kut za 0-1 svoje momčadi i svoj drugi pogodak u sezoni.

Nakon pogotka gostiju tempo igre se malo podigao, primarno zahvaljujući nešto konkretnijoj i riskantnijoj igri Varaždina.

Takav pristup Perkovićevoj se momčadi isplatio u 36. minuti kada je nakon ubačaja Samboleca (ušao u 26. umjesto ozlijeđenog Tkalčića) ‘zaplivao’ gostujući vratar Kahlina, a loptu u mrežu s par metara poslao Benko. 35-godišnjem napadaču to je bio drugi pogodak u sezoni, ukupno 69. u Prvoj HNL.

Do kraja poluvremena bilježimo po jednu situaciju na svakoj strani. Prvo je u 40. minuti Benko zaprijetio iz slobodnog udarca s osamnaest metara, no Kahlina je bio siguran u reakciji. Minutu poslije Suk je propustio realizirati fantastičnu situaciju za goste, lopta je nakon njegovog snažnog udarca s pet metara pogodila gredu.

I nastavak je bio dosta sličan prvom dijelu prvog poluvremena, bez konkretnosti i nekog posebnog tempa s obje strane. Gorica do rezultatske prednosti dolazi u 56. kada je Lovrić prekrasnim udarcem iskosa s vrha šesnaesterca matirao Nevistića za 1-2 svoje momčadi.

Musa se u 63. minuti izborio za poziciju za udarac, no Nevistić je uspješno odbio njegov pokušaj s nekih pet metara iskosa s desne strane.

Raspao se Varaždin nakon drugog vodstva gostiju. U 66. je Nevistić fantastično obranio pokušaj Maslowskog u jedan na jedan situaciji, a u nastavku Adžić metar ispred crte u korner odbio udarac Hammada.

Domaći su prvi put u nastavku zaprijetili u 69. kada je Jertec uputio slabašan udarac s nekih osam metara, Kahlina s tim nije imao problema.

Danas odlični Lovrić u 70. minuti zahvaljujući očajnoj obrambenoj reakciji neopreznog Senića postiže svoj treći pogodak na utakmici za konačnih 1-3. Bio je ukupno četvrti gol u sezoni i četrnaesti u Prvoj HNL za 23-godišnjeg veznjaka.

Do kraja je Jakirovićeva momčad gotovo bez problema privela susret kraju, zabilježili smo tek udarac Đuraseka u 90. minuti, no Kahlina ni s tim pokušajem s nekih desetak metara nije imao ni najmanjih problema.

Gorica je tako zasluženo stigla do treće pobjede u sezoni i jedanaestog boda na kontu, dok je Varaždin u svojoj premijernoj Prva HNL sezoni i nakon sedam odigranih kola bez pobjede.

Varaždin nakon reprezentativne pauze u osmom kolu gostuje u Gradskom vrtu kod Osijeka, dok će Gorica biti domaćin Lokomotivi.

U Varaždinu se od 18 sati u sklopu sedmog kola Hrvatski Telekom Prve lige sastaju istoimeni domaćin i Gorica.

Novi prvoligaš je još uvijek u potrazi za prvom prvenstvenom pobjedom nakon što su u dosadašnjem tijeku sezone uz tri poraza (Rijeka, Hajduk, Istra 1961) upisali i tri remija (Inter-Zaprešić, Lokomotiva, Slaven Belupo).

Gorica je pak ostvarila učinak od po dvije pobjede (Osijek, Rijeka), dva neriješena ishoda (Inter-Zaprešić, Istra 1961) i dva poraza (Dinamo, Hajduk).

Domaćini danas ne mogu računati na Stolnika koji ima tri žuta kartona dok su zbog ozljeda odsutni Roca, Kesse i Brlečić. Gosti su zbog povreda pak bez Jovičića, Maloče, Periše i Šrolera.

Utakmicu će suditi Ivan Župan iz Bjelovara, a pomagat će mu Borut Križarić (Čakovec), Robi Kezele (Rijeka) i Marko Linić (Rijeka). Delegat susreta je Damir Stipković iz Zagreba dok će suđenje nadgledati Danijel Trampus iz Osijeka.