Hajduku četvrta pobjeda u nizu (VIDEO)

U 31. kolu MAXtv Prve lige Hajduk je na Aldo Drosini pred nešto manje od 3.000 gledatelja pobijedio Istru 1961 rezultatom 2:0 (2:0).

Bijeli su tako prvi put u sezoni upisali četvrtu prvenstvenu pobjedu u nizu, a u posljednjih sedam duela sa Istrom imaju šest pobjeda i jedan remi uz gol razliku 18:0.Zeleno-žuti su posljednju pobjedu nad Hajdukom upisali u srpnju 2015. godine.

Utakmica na Drosini je bila jubilarna za kapetana gostiju Zorana Nižića koji je upisao 100. službeni nastup u dresu Hajduka.

Hajduk je do vodstva došao u 20. minuti susreta kada je Jefferson brzo izveo slobodan udarac, Futacs je proslijedio loptu za Ercega koji matira Ivušića za svoj 10. prvenstveni zgoditak u aktualnoj sezoni.

Dvanaest minuta kasnije Vlašić je probio po lijevoj strani i ubacio je u šesnaesterac do Savvasa čiji udarac sa gol crte odbija Mitreski, ali na odbijenu loptu najbolje reagira Futacs koji je sprema u mrežu. Bio je to 11. prvenstveni zgoditak Mađara.

Bijeli su u nastavku najbolju priliku imali u 59. minuti kada je Erceg probio stranu i pronašao Savvasa čiji snažan udarac zaustavlja greda. Dok je Ohandza u zadnjem napadu izašao sam ispred Ivušića koji mu je obranio udarac.

Hajduk je susret završio sa deset igrača nakon što je u sudačkoj nadoknadi pocrvenio Terziev zbog grubog i nepotrebnog starta na Milošu.

Sažetak:

Kolo se nastavlja današnjim ogledom RNK Splita i Slaven Belupa dok će sutra snage odmjeriti Osijek i Lokomotiva.

U 15 sati na Aldo Drosini počinje susret 31. kola MAXtv Prve lige u kojem se sastaju Istra 1961 i Hajduk.

Gosti dolaze u pozitivnom nizu te su u posljednjih pet susreta upisali četiri pobjede i jedan neriješen ishod, a Puležani su u prošlom kolu šokirani od Lokomotive u Kranjčevićevoj koja je slavila zgoditkom u posljednjim trenucima utakmice.

U tri ovosezonska ogleda ove dvije momčadi Bijeli su na Poljudu upisali dvije rezultatski uvjerljive pobjede od po 4:0 dok je prva utakmica odigrana u Puli završila bez zgoditaka.

Marijo Tot i Joan Carrillo su od prve minute na teren odlučili poslati sljedeće igrače: