Hajduk uvjerljivo svladao Istru 1961 (VIDEO)

Nikola Vlašić

U prvoj utakmici 22. kola MAXtv Prve lige Hajduk je na Poljudu po kišovitom vremenu i pred 4984 gledatelja svladao Istru 1961 rezultatom 4:0 (2:0). Splitski klub je tako u trećem ovosezonskom susretu i drugi put identičnim rezultatom slavio protiv Puležana, a na Drosini je završilo bez pobjednika.

Bijeli su poveli već u 5. minuti kada je Ante Erceg iskoristio nonšalanciju vratara Ivušića kojem je oduzeo loptu te je mirno plasirao u praznu mrežu. Erceg je tako strijelac drugo kolo u nizu.

Nikola Vlašić u 14. minuti nakon lijepog solo prodora povećava prednost Hajduka. Bio je to njegov prvi pogodak u MAXtv Prvoj ligi nakon rujna 2015. godine odnosno 516 dana posta.

Na samom kraju utakmice Bijeli su postigli još dva zgoditka. Prvo je Said u 88. minuti efektno pogodio nakon prekrasnog udarca s ruba kaznenog prostora, a konačni rezultat je postavio Marko Futacs u sudačkoj nadoknadi nakon udarca iz kuta.

Usprkos uvjerljivom porazu nogometaši Istre 1961 su veći dio utakmice bili ravnopravan suparnik. Pred Joanom Carrillom je još puno posla kako bi se na teren prenijele njegove ideje, a u idućem kolu na gostovanju kod Osijeka zbog žutih kartona neće moći računati na Antu Ercega.

Od 18 sati se na Poljudu u prvoj utakmici 22. kola MAXtv Prve lige sastaju Hajduk i Istra 1961. Joan Carrillo i Marijo Tot su se odlučili započeti duel sa sljedećim igračima: