Hajduk uvjerljivo slavio protiv Rudeša u debiju Oreščanina na klupi (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici 16. kola HT Prve lige Hajduk je na Kranjčevićevoj uvjerljivo svladao Rudeš s 1:4. U debiju trenera Oreščanina na klupi pogađali su dva puta Jairo, Caktaš te autogol Obanora.

Iz prve prigode Hajduk stiže do vodstva. U sedmoj je minuti Domagoj Bradarić dobro prošao po lijevoj strani i ubacio loptu, a branič domaćih Obanor u želji da spriječi Jaira da uputi udarac ubacuje loptu u vlastitu mrežu.

Rani pogodak opustio je nogometaše Hajduka, pa su nakon toga vrlo lako dominirali utakmicom te prijetili vrataru Baniću. U 12. minuti lijepo iz slobodnog udarca pokušava Caktaš, no domaći vratar odbija loptu. Isti igrač pokušao je i sedam minuta kasnije, no vratar Rudeša opet je izašao kao pobjednik.  Najbolju priliku u prvom poluvremenu za Hajduk je u 20, minuti  promašio Bassel Jradi koji iz dobre pozicije s 15-ak metara puca preko gola.

Iz vrlo lijepe akcije Hajduk u 24. minuti stiže do drugog pogotka. Nejašmić je uposlio Caktaša koji je odigrao sjajan dupli pas s Ivanovskim, a bivši kapetan Hajduka upisuje se u strijelce. Njegov četvrti prvenstveni zgoditak.

Nove dvije intervencije upisao je vratar domaćih u 26. i 27. minuti. Najprije je obranio udarac Jaira a zatim i Jradija.

Nastavio je Hajduk dominirati i u drugom dijelu. Prvu priliku imali su u 60. minuti kada nakon kornera Vučur loptu glavom šalje preko gola. Četiri minute kasnije Splićani su stigli i do trećeg pogotka na utakmici. Caktaš je utrčao u prostor i izašao sam prema vrataru Baniću a onda nesebično uposlio Jaira koji pogađa svoj peti prvenstveni gol.

Pet minuta kasnije Brazilac je stigao i do šestog pogotka u prvenstvu. Našao se Jairo u novoj šansi, prvi udarac obranio mu je Banić a onda odbijanac Jairo šalje u mrežu.

Novu veliku prigodu imao je Hajduk u 77. minuti. Gyurcso koji je zamijenio Jaira prošao je po desnoj strani i poslao povratnu loptu za Caktaša, no njegov udarac nogom uspijeva obraniti Banić.

Rezultat je Rudeš uspio barem malo ublažiti u 82. minuti. Nepažnju obrane Hajduka iskoristio je Ivan Tomičić koji glavom pogađa svom bivšem klubu.

Mogao je Rudeš u 89. minuti preko Mrkonjića i do drugog pogotka, no vratar Hajduka Ljubić bilježi odličnu obranu.

Četvrta je to pobjeda Hajduka u prvenstvu kojom su stigli do brojke od 20 bodova, dok je Rudeš ostao prikovan za dno sa samo dva boda.

U pretposljednjem susretu programa 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Zagrebu se sastaju posljednjeplasirani Rudeš i šesta momčad prvenstva Hajduk.

Goste će danas premijerno voditi donedavni trener druge momčadi Siniša Orešćanin, koji je klupu preuzeo nakon raskida suradnje sa Zoranom Vulićem.

Glavni sudac susreta je Marko Matoc iz Zaprešića, a pomoćnici će mu biti Nikola Kečkiš iz Virovitice i Marko Stolnik iz Hraščice.

Treneri Marko Lozo i Siniša Oreščanin na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: