Hajduk uvjerljivo slavio na Drosini (VIDEO)

U 34. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Aldo Drosini pred 2.272 gledatelja slavio protiv Istre 1961 rezultatom 1:5 (1:3).

Bili su tako dva kola prije kraja prvenstva smanjili zaostatak za vodećim Dinamom na pet bodova razlike dok drugoplasirana Rijeka ima jedan bod više.

Istra 1961 u posljednjih 180 minuta ulazi u grčevitoj borbi za opstanak u 1. HNL u kojem konkurent Cibalia večeras igra u Osijeku.

Hajduk je odlično otvorio današnji susret te je do prednosti došao već u 5. minuti nakon što je odlično iz slobodnog udarca pogodio Gyurcso.

Samo osam minuta kasnije Bili su povećali prednost nakon što je u šesnaestercu najbolje reagirao Tudor.

Istra 1961 je zaostatak smanjila u 27. minuti kada nakon dodavanja Pavića pogodak postiže Roce.

U 36. minuti smo vidjeli novi gol gostiju, Tudor je odlično uposlio Saida koji matira Ćorića.

Sama završnica susreta nam je donijela još dva gola u mreži Istre 1961. Prvo je u 86. minuti iz kontre nakon asistencije Gyurcsa poentirao Futacs da bi tri minute kasnije konačni rezultat izvrsnim golom, udarcem poluvolejem s 15 metara, postavio 17-godišnji Šego kojem je to bio prvjenac u bilom dresu.

Kolo se nastavlja večeras kada se od 20 sati u Slavonskom derbiju sastaju Osijek i Cibalia.

Od 18 sati na Aldo Drosini počinje susret 34. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Istra 1961 i Hajduk.

Domaćini se nalaze na pretposljednjem mjestu i traže bodove kojima bi načinili korak ka ostanku u najvišem rangu natjecanja dok bi Bili pobjedom smanjili zaostatak za vodećima Dinamom i Rijekom.

U dosadašnjem dijelu sezone Hajduk je upisao tri pobjede u međusobnim susretima, a posebno uzbuljiva je bila posljednja utakmica na kojoj je za pobjedu u posljednjem napadu zabio vratar Karlo Letica.