Hajduk s tri pogotka do prve pobjede nad Goricom (VIDEO)

U petom kolu HT Prve lige Hajduk je pred 14.053 gledatelja bio bolji od Gorice rezultatom 3:0 (1:0). Dvostruki strijelac za Bile je bio Jairo, a pogodak je postigao i Juranović.

Splićani su tako u petom međusobnom prvenstvenom susretu s Goricom upisao prvu pobjedu kojim je zadržao korak za vodećim Dinamom koji ima bod više.

Prvu veliku priliku na utakmici vidjeli smo u 10. minuti kada je Jairo odlično asistirao Edouku, ali njegov udarac brani vrlo dobri Kahlina.

U 15. minuti nakon nesporazuma Hamze i Ljubića u kaznenom prostoru domaćih pada Dvorneković, ali sudac Vidulin nije smatrao potrebnim pokazati na bijelu točku.

Hajduk do vodstva dolazi u 30. minuti kada je Hamza uposlio Jaira koji je prizemnim udarcem svladao Kahlinu. Bio je to prvi pogodak brazilskog napadača u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

U nervoznoj utakmici u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena vidjeli smo čak pet žutih kartona od danas ne baš uvjerljivog suca Vidulina.

Gorica je bolju igru pružila u nastavku susreta, ali u 59. minuti gosti ostaju s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Ndiaye.

Hajduk je brojčano nadomoć iskoristio u 67. minuti kad je Eduok pobjegao obrani Gorice, ali njegov udarac brani Kahlina. Međutim lopta se odbija do Jaira koji je šalje u mrežu.

Samo dvije minute kasnije novi pogodak za Bile. Juranović je primio loptu u svojoj polovici te se sjurio prema vratima Gorice. Prevario je nekolicinu igrača, a potom je lijevom nogom izvrsno pogodio suprotne rašlje. Bio je to drugi gol kapetana Hajduka u njegovom 137. nastupu. Prvi je postigao u travnju 2016. godine protiv Lokomotive kada je trener također bio Damir Burić.

Usprkos terenskoj inicijativi domaćina rezultat se do konca susreta nije mijenjao. U idućem kolu Hajduk će gostovati kod Osijeka dok Gorica dočekuje Istru 1961.

Peto kolo će od 20 sati na Rujevici derbijem zaključiti Rijeka i Osijek.

Od 18 sati na Poljudu u sklopu petog kola Hrvatski Telekom Prve lige počinje sraz Hajduka i Gorice.

Bili su u prošlom kolu u Koprivnici upisali prvi prvenstveni poraz nakon što su u prva tri kola slavili protiv Istre 1961, Varaždina i Lokomotive. Gosti su pak u dosadašnjem tijelu sezone upisali pobjede protiv Osijeka i Rijeke, remi s Inter-Zaprešićem te poraz kod Dinama.

U četiri prošlosezonska dvoboja ove dvije momčad Hajduk nije upisao nijednu pobjedu. Dvije utakmice su završile bez pobjednika dok je u dva navrata slavila Gorica.

Domaćini danas ne mogu računati na Stefana Simića i Marina Jakoliša koji su suspendirani dok su Josip Posavec, Tomislav Duka, Stanko Jurić i Stipe Vučur ozlijeđeni, a u kadar se vraća David Čolina. Gosti za pak bez Marija Marine, a novopridošli Jiloan Hamad još nema pravo nastupa.

Utakmicu će suditi Marin Vidulin iz Kanfanara, a pomagati će mu Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Osijek) i Dario Bel (Osijek). Delegat susreta je Željko Podrug iz Zagreba, kontrolor suđenja Zlatko Šimčić iz Koprivnice, a časnik za sigurnost ispred HNS-a je Vlado Dominić.