Hajduk s lakoćom svladao Inter-Zaprešić (VIDEO)

U 20. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Poljudu uvjerljivo slavio protiv Inter-Zaprešića rezultatom 5:0 (0:0).

Prva je to pobjeda Željka Kopića na Poljudu otkada je preuzeo klupu splitskog kluba, a u šest utakmica koje je vodio ostvario je pet pobjeda i jedan remi.

Bili s ova tri boda skočili na drugo mjesto ljestvice te će tako prvi put nakon pet godina prezimiti na toj poziciji.

Hajduk je imao terensku incijativu u prvom dijelu, ali nije imao previše konkretnih prilika čemu je kumovao i jak vjetar. U drugom poluvremenu vidjeli smo apsolutnu dominaciju domaćina koji je rezultatirala sa pet golova u mreži nemoćnog Mrmića.

Prvi gol je pao u 49. minuti susreta nakon odlične kombinacije Kožulja i Ohandze, a kamerunski napadač dolazi do šestog gola u aktualnoj sezoni 1. HNL.

Samo sedam minuta kasnije Ohandza je asistirao Saidu za povećanje vodstva Hajduka.

Treći gol smo vidjeli u 67. minuti kada nakon kornera i gužve u šesnaestercu snažnim udarcem Erceg matira Mrmića.

U 75. minuti novi gol Ercega, njegov deveti prvenstveni u sezoni, s ruba kaznenog prostora je odlicno pogodio suprotne rašlje.

Konačni rezultat je postavljen u 78. minuti kada na ubačaj Tome Bašića iz kornera glavom zabija Almeida.

Dvadeseto kolo se nastavlja od 17 sati kada se na Rujevici sastaju Rijeka i Rudeš.

Od 15 sati na Poljudu počinje susret 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Hajduka i Inter-Zaprešića.

Bili na domaću pobjedu u prvenstvu čekaju više od dva mjesca, posljednji put su na Poljudu slavili 15. listopada ove godine kada su u 12. kolu slavili protiv Cibalije, a s današnja tri boda prvi put nakon pet sezona na zimsku stanku mogu otići s drugog mjesta ljestvice.

Div iz predgrađa će nastavak sezone sigurno dočekati na petom mjestu, a u dosadašnjem tijeku sezone Inter ima skor 7-5-7.

U dvije međusobne ovosezonske utakmice ove dvije momčadi u Zaprešiću nije bilo pobjednika (2:2), dok je na Poljudu slavio Hajduk (2:0).

Uoči početka utakmice Torcida se okupila na mjestu budućeg tematskog parka na Poljudu te je zlatnim balonima ispisala riječ HAJDUK uz desetke diminih bombi.