Hajduk s igračem više odigrao neriješeno protiv Gorice (VIDEO)

U drugom susretu programa 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica i Hajduk su, pred 3 711 gledatelja na stadionu u Velikoj Gorici, odigrali neriješenih 1-1 (1-1). Strijelac za domaće bio je Atiemwen, a za goste Jairo. Jakirovićeva momčad od 43. je minute igrala s igračem manje jer je Igor Čagalj zaradio izravan crveni karton zbog grubog starta nad Bradarićem.

Prvi ozbiljan pokušaj na susretu bilježimo u 9. minuti kada je Jradi s vrha šesnaest metara loše pucao u okvir Kahlininih vrata. Domaći čuvar mreže pri obrani tog pokušaja nije imao ni najmanjih problema.

U 14. minuti Gorica stiže u rezultatsku prednost. Matija Dvorneković je na centru odigrao kratko za Iyayija Believea Atiemwena koji je nevjerojatnom lakoćom prošao čitavu obranu gostiju, izašao sam pred vratar Blaževića i mirno ga matirao za 1-0 Gorice i svoj šesti prvenstveni pogodak.

U 27. minuti na signalizaciju prvog pomoćnika opravdano nije priznat pogodak Zwolinskog poslije ubačaja Čabraje s lijeve strane domaćeg napada.

Hajduk do izjednačenja stiže u 32. minuti kada je na ubačaj Bradarića s desne strane najviši u skoku na drugoj vratnici bio Jairo. Brazilcu je to bio drugi prvoligaški pogodak u dresu splitskog prvoligaša.

U 43. je minuti Gorica ostala s igračem manje. Igor Čagalj je kopačkom grubo startao u bedro Bradarića, a glavni sudac Fran Jović za neoprezan start je kapetanu domaćih pokazao izravan crveni karton.

Na početku drugog poluvremena trener domaćih Jakirović u igru je poslao 28-godišnjeg braniča Godfreyja Oboabonu, a iz igre povukao Damira Žutića.

U 49. vrlo dobra prilika za Goricu iz prekida. Ubacio je kvalitetno u peterac gostiju Čabraja, no ispred domaćih nogometaša braniči Hajduka u posljednji trenutak čiste situaciju pred svojim vratima.

U 52. minuti su se pri napadu Hajduka grubo sudarili Šehić i Čabraja, domaći nogometaš ostao je na trenutak ležati na travnjaku, a domaći gledatelji tražili su crveni karton za Šehića, no Jović je odlučio pokazati žuti Čabraji a ne Šehiću (koji je prvi stigao do lopte) i dosuditi prekršaj za goste, na sveopće nezadovoljstvo domaće publike.

U 62. je minuti Jradi odlično zaprijetio iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca iskosa s lijeve strane Hajdukova napada, no Kahlina je dobrom reakcijom uspješno odbio loptu u korner. Dvije minute poslije je Borja Lopez pucao glavom na ubačaj iz kuta, no Kahlina ni s tim pokušajem nije imao problema.

U 69. minuti Vulić je s travnjaka povukao Domagoja Bradarića, a u igru poslao Mirka Ivanovskog. Ovaj period utakmice protekao je bez ozbiljnih situacija pred protivničkim vratima, te možemo samo zabilježiti zamjene obavljene u redovima obiju momčadi. Kod domaćih je u 70. minuti Mtchedlishvili ušao umjesto Dvornekovića, a kod gostiju u 82. Palaversa umjesto Šehića. Sedam minuta poslije Vulić je napravio i posljednju izmjenu poslavši Teklića umjesto Jradija u igru, dok je Jakirović svoju treću zamjenu napravio u 92. kada je umjesto Zwolinskog u igru ušao Dinko Matošević.

Gorica u sljedećem kolu gostuje kod posljednjeplasiranog Rudeša, dok će Hajduk na Poljudu biti domaćin zaprešićkom Interu.

U drugom susretu programa 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Velikoj Gorici se s početkom u 15 sati sastaju četvrtoplasirana Gorica i sedmoplasirani Hajduk.

Gosti u današnji susret ulaze s nizom od četiri ligaške utakmice bez pobjede, te s ukupno samo dvije pobjede na kontu. Posljednje pobjede u HT Prvoj ligi Hajduk je upisao u prvim utakmicama pod vodstvom Zorana Vulića (Rudeš i Istra 1961), te je time bio prekinut niz od čak šest ligaških utakmica bez pobjede, što je bio učinak kojeg je Hajduk imao u eri Željka Kopića.

Gorak okus ligaškog nogometa Hajduk si je malo ublažio kup slavljem protiv drugoligaša Šibenika sredinom tjedna, čime si je splitski prvoligaš osigurao mjesto u četvrtfinalu Hrvatskog nogometnog kupa.

Gorica s druge strane današnji okršaj s Hajdukom (na rasprodanom gradskom stadionu) dočekuje u nizu od tri uzastopne ligaške pobjede. Redom su u prethodnim kolima padali Rijeka (2-1), Slaven Belupo (0-1) i zaprešićki Inter (1-3). Momčad Sergeja Jakirovića (i čitav klub) za Hajduk sigurno vežu posebne uspomene s obzirom na to da je Gorica prvu prvoligašku pobjedu u klupskoj povijesti ostvarila upravo protiv Hajduka, i to na Poljudu (0-2).

Glavni sudac današnje utakmice je Fran Jović iz Zagreba, a pomoćnici će mu biti sugrađanin Ivica Modrić i Vedran Đurak iz Siska.

Treneri Sergej Jakirović i Zoran Vulić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: