Hajduk ‘razbio’ Osijek u derbiju kola (VIDEO)

hajduk.hr

Derbi 32. kola MAXtv Prve lige kojeg su na Poljudu odigrali Hajduk i Osijek završio je visokom pobjedom domaćina koji je u konačnici slavio rezultatom 5-1.

Susret je počeo minutom šutnje u spomen na preminulog bivšeg igrača Hajduka Miroslava Ferića.

hajduk.hr

Hajduk je goste odmah na početku visoko pritisnuo, te konstantnim ponavljanjem okomitih i dugih lopti u niti tri minute igre izborio dva kornera. Iz jedne situacije nakon udarca iz kuta domaći igrači tražili su igranje rukom u kaznenom prostoru, no dojam je da je sudac Bebek donio ispravnu odluku ne dosudivši ništa.

Usred početnog pritiska Hajduka Osijek u 4. minuti izlazi u vrlo dobru kontru koju završava Perošević udarcem glavom malo preko vrata. Pokazat će se do kraja poluvremena da je to bio jedini udarac gostiju u prvom dijelu utakmice.

Do kraja poluvremena Hajduk je nastavio pritiskati, a Osijek se orijentirao na polukontre, kojih zbog vrlo dobrog presinga domaćih nogometaša nije bilo puno prostora. U konačnici se na odmor otišlo bez pogodaka, uz pristojan broj opasnih situacija pred vratima Malenice, no konačnih 13 udaraca (od toga 5 u okvir) te 8 kornera (naspram Osijekovih 0) nije bilo dovoljno za vodstvo Hajduka.

U nastavku ‘show’ Tome Bašića, koji je na poluvremenu ušao umjesto Savvasa. Prvo je u 54. minuti odlično pucao no Malenica još bolje brani. Prije toga Hajduk je u 50. minuti imao možda i najbolju priliku do tad, kada je nakon udarca Jeffersona glavom na ubačaj iz kuta, kojeg je obranio Malenica, Ćosić ostao sam na pet metara no promašio čitava vrata gostiju.

I u 56. minuti konačno se Hajduku isplatila apsolutna dominacija na travnjaku. Osijek je izveo korner, lopta se odbila do Matasa kojem Erceg krade loptu te lošim dodavanjem u kontri pokušava pronaći Futacsa. Akciju iz drugog plana prati Bašić koji lijepo lijevom nogom pogađa lijevi kut Malenice za 1-0 Hajduka.

Tada se Osijek malo trgnuo pa u 58. minuti Knežević puca glavom, no Stipica odbija u korner. Iz tog ubačaja upravo Knežević pogađa gredu Hajdukovih vrata.

U 62. minuti 2-0 za Hajduk. Bašić se zaigrao s loptom na vrhu šesnaesterca gostiju, te skoro izgubio loptu, no ipak ju je uspio nekako dovući do Futacsa koji preciznim udarcem s vrha šesnaesterca pogađa suprotni kut Malenice. Bio je to 12. ovosezonski pogodak Mađara u prvenstvu.

Tri minute poslije Bašić desnom nogom posprema jednu ničiju loptu za 3-0 Hajduka, i svoj drugi pogodak na utakmici. U 70. minuti već je 4-0 za Hajduk. Vlašić je odlično probio desnu stranu Osijeka, čija je obrana zbunjeno promatrala njegov prodor, a na drugoj vratnici ostavila nečuvanog Ercega koji mirno posprema loptu za visoko vodstvo Bilih.

U 78. Osijek je imao veliku priliku. Vojnović je ostao sam nakon pogreške obrane, no njegov udarac s pet metara odlično brani Stipica. Četiri minute poslije lijepu je situaciju za goste imao Mioč koji je također ostao nečuvan na vrhu šesnaesterca domaćih, no njegov udarac je blokiran u korner. U 88. minuti pogodak za 5-0 Hajduka postiže Said, koji je u igru ušao u 72. minuti umjesto Ercega. Utješni pogodak za goste zabija Gabrijel Boban u 91. minuti utakmice kada je lopta nakon njegovog udarca okrznula Nižića te prevarila domaćeg vratara Stipicu za konačnih 5-1.

Nakon ove pobjede Hajduk je stigao do 62 osvojena boda, te četiri kola prije kraja Osijeku bježi tri boda.

S početkom u 17 sati na Poljudu susretom Hajduka i Osijeka nastavlja se program 32. kola MAXtv Prve lige.

Osječki i splitski prvoligaši bodovno su izjednačeni na ljestvici te će u današnjem srazu, četiri kola prije kraja, pokušati steći bodovnu prednost nad suparnikom u borbi za treće mjesto.

U redovima Osijeka vjeruju u pobjedu na Poljudu:
“Čitam u najavama da će biti dosta gledatelja na derbiju, već nam je to samo po sebi dovoljna motivacija, kao i spoznaja da igramo s Hajdukom pred njegovim navijačima. Cilj nam je dohvatiti to treće mjesto, pa je jasno da želimo na Poljudu osvojiti sva tri boda. Prijašnjih smo godina prvenstveno razmišljali kako izbjeći poraz i uhvatiti bod, sada je sitaucija ipak drugačija i nastojat ćemo biti bolji od našeg domaćina i konkurenta. Prostora za igru i napade će sigurno biti, vjerujem da uz dozu sreće i prvenstveno hrabrosti i samopouzdanja – možemo osvojiti sva tri boda” – izjavio je Antonio Perošević, strijelac sedam prvenstvenih pogodaka za Osijek ove sezone.

Trener Zoran Zekić podsjetio je na pomalo bahate najave svojih igrača pred posljednje prvenstveno gostovanje svoje momčadi u Splitu, kada je Osijek poražen (1-0), te naglasio da verbalna ‘hrabrost’ nije ono što priželjkuje od svojih igrača: “Čitao sam malo što je naš Antonio izjavljivao prije one prethodne utakmice na Poljudu, a onda ni njega, ni suigrača, nije baš bilo za vidjeti na terenu. Zato nam ne trebaju gromovite najave i naslovi, nego hrabrost i odlučnost da pokažemo sve ono što znamo i možemo. U stvari, očekujem samo da igramo nogomet i da moji igrači prezentiraju tko su i što su, u jednoj takvoj utakmici” – zaključio je strateg Osijeka.

Hajduk se s druge strane također nada ‘dobrim stvarima’ u današnjem okršaju, te nastavku pobjedničkog niza u kojem je povezao četiri pobjede. Susret je na konferenciji za medije iz redova domaće momčadi najavio vratar Dante Stipica: “Napokon su do izražaja došli rezultati dobrog rada momčadi što se i pokazalo u posljednje četiri utakmice gdje smo ostvarili maksimalan učinak. Želimo što duže zadržati ovaj pobjednički niz. Želja za radom i dokazivanje na svakom treningu će dovesti ovakve rezultate. Ostalo nam je do kraja prvenstva pet utakmica, a najprije se moramo koncentrirati na dvoboj s Osijekom. Igramo na našem stadionu, postavit ćemo se na pravilan način i nadam se da ćemo uz veliku podršku naših navijača doći do važna tri boda”.

Za trenera Joana Carilla puno dvojbi nema, također je izrazio kako priželjkuje pravi pristup svojih igrača, koji se zalaganjem moraju kvalitetno predstaviti navijačima i po mogućnosti uveličati feštu (sutra je u Splitu proslava Sv. Duje).

Treneri Joan Carillo i Zoran Zekić na travnjak su se odlučili postali sljedeće postave: