Hajduk uz puno muke do tri boda protiv Cibalije (VIDEO)

Hajduk Cibalia
HNK Hajduk

Nogometaši splitskog Hajduka stigli su do važna tri boda, a rezultatom 2:1 bili su bolji od vinkovačke Cibalije na svom Poljudu.

Sve je sjajno počelo za Splićane koji su poveli već u 6. minuti pogotkom Tome Bašića iz slobodnog udarca.

Brzo su izjednačili gosti preko Hrvoja Pluma u 13. minuti kada je slabo reagirao Hajdukov vratar Dante Stipica, iako je pomoćni sudac mogao signalizirati zaleđe jer je domaćem vrataru zasmetao gostujući napadač Marko Dabro.

Ipak, sva tri boda domaćoj momčadi donio prekrasnim pogotkom Josip Radošević u 57. minuti susreta.

S ova tri boda, Hajduk je stigao na 23 i sada zaostaje samo 2 boda za drugoplasiranom Rijekom te 7 bodova za Dinamom kojeg dočekuje u najvećem hrvatskom derbiju.

Posljednji susret 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Poljudu će od 19 sati odigrati splitski Hajduk i vinkovačka Cibalia.

Domaća momčad trenutno se nalazi na 4. mjestu prvenstvene ljestvice s 20 osvojenih bodova, odnosno bodom manje od trećeplasiranog Osijeka koji je već odigrao susret ovoga vikenda.

S druge strane, gostujući nogometaši zauzimaju pretposljednje mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Vinkovčani su osvojili 9 bodova, baš kao i osmoplasirana Istra 1961, dok je posljednja momčad Rudeša.

Hajduk i Cibalia dosad su odigrali 26 utakmica na Poljudu, domaća momčad bila je uspješna 19 puta, dok je 5 utakmica završilo bez pobjednika. Zanimljivo, Cibalia je slavila dva puta, rezultat obje utakmice bio je 1:2.

Za današnji okršaj treneri Joan CarrilloMladen Bartolović na travnjak su se odlučili izvesti sljedeće sastave: