Hajduk preokretom svladao Istru na Poljudu (VIDEO)

U drugom susretu programa 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na praznom Poljudu svladao Istru 1961 rezultatom 3-1 (0-0). Gosti su pogotkom Fuentesa u 51. minuti imali rezultatsku prednost, no Bili golovima Vučura, Caktaša (iz kaznenog udarca) i Ivanovskog u konačnici ipak stižu do preokreta i pete pobjede u aktualnoj sezoni.

Prvu spomena vrijednu situaciju vidjeli smo u 15. minuti kada je Vučur na ubačaj iz kuta, kojeg je izveo Palaversa, pucao glavom preko okvira gostujućih vrata.

Dobru situaciju Hajduk je imao u 19. minuti, no Jradi se nakon prolaska pored nekoliko gostujućih igrača pogubio u protivničkom šesnaestercu, a Caktaš na njegovu povratnu loptu loše reagira te domaći ovu situaciju okončavaju bez prave prijetnje po vrata Čondrića.

U 40. minuti Juranović je ubacio s desne strane za usamljenog Caktaša na nekih jedanaest metara, no udarac Hajdukove desetke blokira Oneto, a u nastavku loptu hvata Čondrić.

Prilikama siromašno poluvrijeme okončano je bez pogodaka. Hajduk je imao veliku dominaciju u posjedu, no bilo je to jalovo i nekonkretno, dok su gosti često dosta konkretno pokušavali iskoristiti prostor koji im je Hajduk na trenutke nudio, no ni Rendulićeva momčad nije uspjela kreirati ništa opasno pred vratima Posavca.

Istra do vodstva stiže u 51. minuti. Juranovićevo loše dodavanje gosti su iskoristili za vrlo dobar izlazak u kontru, lopta je došla do Traorea na desnoj strani gostujućeg napada, njegov udarac brani Posavec, lopta se odbija visoko, a u mrežu je posrpema Fuentes. 22-godišnjem Španjolcu to je drugi pogodak u prvenstvu.

U 58. odlična situacija za goste. Ubacio je Grujević s desne strane, a Rodriguez glavom usamljen s druge vratnice šalje loptu u okvir, no Posavec vrlo dobrom reakcijom upisuje obranu.

Do izjednačenja Hajduk stiže u 67. minuti. Pokušaj Ivanovskog nakon ubačaja iz kuta fantastičnom reakcijom brani Čondrić, no lopta se od grede odbija do Vučura koji mirno pogađa za 1-1. Bio je to prvijenac u dresu Hajduka za 26-godišnjeg stopera.

U 73. minuti velika prilika za Hajduk. Ubačaj Juranovića s lijeve strane glavom u okvir prosljeđuje Caktaš, Čondrić odličnom reakcijom brani, u nastavku lopta dolazi do Jradija, no njegov udarac odlazi preko vratnice gostujućih vrata.

Dvije minute poslije domaćin stiže do preokreta. Strijelac je iz kaznenog udarca bio Mijo Caktaš, kojem je to peti prvenstveni pogodak u sezoni. Sudac Mlakar dovoljnim je za pokazivanje na bijelu točku označio nepotrebno i blago (?) postavljanje Grujevića pri pokušaju Jradija da škaricama ugrozi protivnička vrata.

Do povećanja rezultatske prednosti Hajduk stiže u 84. minuti. Ispucavanje Čondrića (dojam je) sputala je bura, Hamza oduzima loptu i dodaje za Ivanovskog koji lijepo spušta Caktašu, on dodaje odlično u prostor za Jaira, a Brazilac nesebično igra za Ivanovskog koji nije imao puno posla pri postizanju svog petog ligaškog pogotka u sezoni za 3-1 Hajduka.

Hajduk je tako uz dosta muke upisao petu ligašku pobjedu u sezoni, te je sada na tri boda zaostatka za petoplasiranom Goricom, koja sutra dočekuje Osijek.

Hajduk u posljednjem kolu pred prvenstvenu pauzu gostuje kod Dinama na Maksimiru, dok će Istra na Aldo Drosini biti domaćin posljednjeplasiranoj momčadi lige – Rudešu.

Program 17. kola HT Prve lige nastavlja se sutra susretima Intera i Dinama u Zaprešiću (15h), te Gorice i Osijeka (17:30h).

U drugom susretu programa 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Poljudu se s početkom u 17 sati i 30 minuta sastaju Hajduk i Istra 1961. Posljednji je ovo susret kojeg će splitski prvoligaš odigrati bez gledatelja na Poljudu.

Ranije tijekom tjedna Hajduk je odigrao utakmicu četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa, u kojoj se na gostovanju kod Osijeka u Gradskom vrtu 2-1 porazom oprostio od natjecanja.

Glavni sudac današnjeg okršaja Hajduka i Istre je Dalibor Mlakar iz Zagreba, a pomoćnici će mu biti sugrađani Ivica Modrić i Igor Krmar.

Treneri Siniša Orešćanin i Krunoslav Rendulić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: